Постанова від 15.10.2024 по справі 757/42121/24-п

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/42121/24-п

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 жовтня 2024 року суддя Печерського районного суду м. Києва Константінова К.Е., за участю секретаря Тригуб В.С., прокурора Шкурпело Р.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в м. Києві ДСР НП України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, яка працює помічником заступника міністра Міністерства соціальної політики України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення,

встановив:

ОСОБА_1 вчинила 2 епізоди корупційних адміністративних правопорушень за наступних обставин.

Так, ОСОБА_1 (протокол № 832 від 04.09.2024), обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу організаційної роботи керівництва міністерства Управління організаційної роботи та комунікацій Міністерства соціальної політики України, будучи державним службовцем категорії «в», в порушення вимоги ч. 2-7 Розділу XIII «Прикінцеві положення» та вимоги абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», 31.01.2024 припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 08.08.2024 о 15:47 несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті, за наступних обставин.

Так, відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України № 422-к від 15.06.2021 «Про призначення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 було призначено на посаду головного спеціаліста Відділу організаційної роботи Заступників Міністрів Міністерства соціальної політики України з 17.06.2021.

Наказом Міністерства соціальної політики України № 61-к від 10.01.2023 «Про переведення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 переведено з посади головного спеціаліста Відділу організаційної роботи заступників Міністрів на посаду головного спеціаліста відділу організаційної роботи керівництва міністерства Управління організаційної роботи та комунікацій з 10.01.2023.

Відповідно до посадової інструкції головного спеціаліста відділу опрацювання та реєстрації вхідної кореспонденції управління забезпечення автоматизованого документообігу вказана посада належить до категорії посади державної служби «в».

Згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Отже, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу організаційної роботи керівництва міністерства Управління організаційної роботи та комунікацій Міністерства Соціальної політики, яка належить до категорії посади державної служби «в» являється суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

17.01.2021 ОСОБА_1 під підпис ознайомлено з вимогами, обмеженнями та заборонами встановленими Законом України «Про запобігання корупції».

Відповідно до відповідно наказу Міністерства соціальної політики України № 28-к від 24.01.2024 «Про звільнення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 було звільнено з посади головного спеціаліста відділу організаційної роботи керівництва міністерства Управління організаційної роботи та комунікацій з 31.01.2024 угодою сторін.

Абзацом 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення военного стану в Україні» 24.02.2022 затверджено Указ Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, яким в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який діє на і на даний час.

Законом України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або війни» від 03.03.2022 № 2115-1Х установлено, що фізичні особи, фізичні особи-підприємці, юридичні особи подають облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов'язку подати документи. Також у період воєнного стану або стану війни будь-які перевірки щодо своєчасності та повноти подання будь-яких звітів чи документів звітового характеру уповноваженими органами не здійснюється.

Абзацом 4 частини 27 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» установлено, що з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII цього Закону (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), відновлюється у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону).

Відповідно до даних офіційного веб-сайту Верховної Ради України Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності 12.10.2023.

Абзацом 1 частини 2 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на. виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Таким чином, з 12.10.2023 здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII Закону України «Про запобігання корупції» (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) відновлено у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону).

Отже, ОСОБА_1 , 31.01.2024 припинивши діяльність пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону України «Про запобігання корупції», тобто після набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», була зобов'язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) протягом 30 календарних днів, тобто до 01.03.2024

Відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), лише 08.08.2024 о 15:47, а отже не своєчасно.

Відповідно до послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчиняла ОСОБА_1 за період з 01.01.2023 по 19.08.2024, остання розпочала вчиняти дії у Реєстрі направлені на заповнення/перегляд розділів документа - b63с0735-7ddа-4018-88еb- 55е455bdbcd3 лише 08.08.2024. Дата реєстрації у Реєстрі - 15.06.2021.

Місце вчинення правопорушення: м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10.

Вказане правопорушення вчинено 08.08.2024.

Днем виявлення правопорушення є 04.09.2024.

Крім того, ОСОБА_1 (протокол № 833 від 04.09.2024), обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу організаційної роботи керівництва міністерства Управління організаційної роботи та комунікацій Міністерства соціальної політики України, будучи державним службовцем категорії «в», відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, якого поширюється дія даного закону, у порушення вимог ч. 2-7 Розділу XIII «Прикінцеві положення» та ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», 02.02.2024 о 15:13 несвоєчасно, без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2022 рік, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ( далі -Реєстр) у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією.

Місце вчинення правопорушення: м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10.

Вказане правопорушення вчинено 02.02.2024.

Днем виявлення правопорушення є 04.09.2024.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому адміністративному правопорушенні за встановлених обставин двох епізодів невчасного подання нею декларацій, які вказані у протоколах, визнала повністю, підтримала свої письмові пояснення в матеріалах справи від 09.08.2024. Пояснила, що причиною вчинення нею корупційних правопорушень, стала її зайнятість на іншій роботі.

Прокурор Шкурпело Р.В. в судовому засіданні підтримав протоколи про адміністративне правопорушення, долучив письмовий висновок, за змістом якого просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні корупційних адміністративних правопорушень, та призначити стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та прокурора, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого правопорушення, яка також підтверджується фактичними даними протоколів про адміністративні правопорушення № 832 від 04.09.2024 та № 833 від 04.09.2024, усними поясненням ОСОБА_1 в судовому засіданні та письмовими поясненнями у матеріалах справи по обставинам двох епізодів від 09.08.2024, послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 за період з 01.01.2022 по 02.02.2024 та за період з 01.01.2023 по 19.08.2024, іншими матеріалами справи в їх сукупності.

З урахуванням фактичних обставин справи суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів, а тому таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суд у відповідності до положень ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушниці, її щире каяття, і вважає можливим у виховних цілях призначити стягнення у виді мінімального штрафу.

На підставі викладеного та керуючись, ч. 1 ст. 172-6, ст.283-287 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 850 гривень.

Штраф необхідно сплатити на наступні реквізити: UA118999980313090106000026007, Назва отримувача коштів: ГУК у м. Києві/Печерс.р-н/21081100, Код отримувача/код ЄДРПОУ/37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Призначення платежу: адміністративний штраф.

Стягнути з ОСОБА_1 користь держави судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок, який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/22030101, Код отримувача /код ЄДРПОУ/ 37993783, Рахунок отримувача: UA 228999980313181206000026007, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Призначення платежу: судовий збір.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Строк пред'явлення до виконання 3 (три) місяці.

Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя К.Е. Константінова