Ухвала від 22.01.2025 по справі 711/490/25

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Справа № 711/490/25

Номер провадження 1-кс/711/150/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 січня 2025 року м. Черкаси

Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1

з участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Черкаської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №42023252220000047, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.08.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , звернулася до слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси з клопотанням, прокурором Черкаської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №42023252220000047, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.08.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та містять охоронювану законом таємницю.

Клопотання мотивовано тим, що слідчими відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження №42023252220000047 від 18.08.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.

Під час досудового розслідування отримано відомості про можливе функціонування на території Черкаської області, починаючи з 24 лютого 2022 року і по даний час, незаконної схеми по ухиленню громадян від призову на військову службу під час загальної мобілізації, до реалізації якої можливо причетні посадові особи закладів та установ Черкаської області, а саме: ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , які діючи за передньою змовою між собою та зловживаючи своїм службовим становищем, з мотивів отримання неправомірної вигоди, приймають рішення в інтересах осіб, які намагаються ухилитися від військової служби.

Положення ст.1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» визначають, що військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Виконання військового обов'язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, та районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» Збройні Сили України та інші військові формування комплектуються військовослужбовцями шляхом призову громадян України на військову службу та прийняття громадян України на військову службу за контрактом.

Пунктом 6 ст.37 Закону визначено, що виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки підлягають громадяни України, які визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку.

Відповідно до вимог абз.3 ч.1 ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

Відповідно до п.п. 1.1, 1.2. глави 1 розділу І «Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України», затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_5 №402 від 14.08.2008 (Положення), військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров?я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов'язаних. Військово-лікарська експертиза - це медичний огляд допризовників, призовників: військовослужбовців та членів їхніх сімей, військовозобов'язаних, офіцерів запасу, які призиваються на військову службу за призовом.

Пункти 2.1, 2.2, 2.6.1 глави 2 розділу І Положення передбачають, що для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі).

Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (ЛЛК)) приймають постанови. Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання військово-лікарської комісії з визначення причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця.

Штатні ВЛК є військово-медичними установами. До штатних ВЛК належать: Центральна військово-лікарська комісія (ЦВЛК), ВЛК регіону, ВЛК евакуаційного пункту, ВЛК пересувної госпітальної бази.

До позаштатних постійно діючих ВЛК (ЛЛК) належать: госпітальні ВЛК; гарнізонні ВЛК; ЛЛК; ВЛК високомобільних десантних військ; ВЛК військових комісаріатів; ВЛК територіального центру комплектування (ВЛК ТЦК); ВЛК цивільного лікувального закладу з правами госпітальної ВЖ.

Згідно пункту 1.1 глави 1 розділу II Положення, медичний огляд включає в себе вивчення та оцінку стану здоров'я і фізичного розвитку громадян на момент огляду в цілях визначення ступеня придатності до військової служби.

Пунктами 3.1, 3.5. глави 3 розділу II Положення визначено, що медичний огляд військовозобов'язаних проводиться за рішенням військового комісара ВЛК військових комісаріатів.

До початку огляду військовий комісаріат на всіх військовозобов'язаних отримує дані із психоневрологічних, протитуберкульозних, шкірно-венеричних диспансерів, наркологічних закладів (на тих, що перебувають на обліку у вказаних диспансерах, закладах, - витяг з історії хвороби), на осіб, що визнані інвалідами, - дані з органів соціального забезпечення, також медичну картку амбулаторного хворого (облікова форма МОЗ України № 025) з поліклінік та медико-санітарних частин за місцем проживання, роботи або навчання.

Зазначені документи з відомостями із вищевказаних диспансерів (закладів), а на офіцерів і прапорщиків (мічманів) запасу також особові справи військовий комісаріат до початку огляду подає для вивчення у ВЛК.

Згідно глави 22 розділу II Положення, Дані про тих, хто пройшов медичний огляд, діагноз та постанова ВЛК про ступінь придатності до військової служби та про причинний зв'язок записуються в Книгу протоколів засідань ВЛК (ЛЛК).

Пунктом 3.8 глави 3 розділу II Положення визначено, що постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов'язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період оформлюється довідкою ВЛК у двох примірниках, яка дійсна протягом одного року з дня медичного огляду. Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про тимчасову непридатність або непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку підлягає затвердженню штатною ВЛК. Копія довідки видається особі, яка пройшла медичний огляд.

Таким чином, внаслідок системного аналізу норм указаних нормативних актів встановлено, що однією з підстав звільнення з військової служби та відстрочки від мобілізації є неможливість її проходження за станом здоров'я. Основним документом, що підтверджує таку неможливість проходження служби є висновок ВЛК, який складається на підставі медичного огляду, розпочатого за рішенням військового комісара, до початку якого останній отримує на осіб, що визнані інвалідами дані з органів соціального забезпечення, а також медичну картку амбулаторного хворого (облікова форма МОЗ України № 025) з поліклінік та медико-санітарних частин за місцем проживання, роботи або навчання.

Під час досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні на підставі ухвал слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси проведено ряд обшуків у приміщеннях територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки в межах Черкаської області. За результатами обшуків у приміщеннях територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки в межах Черкаської області вилучено медичну документацію стосовно осіб, які в період з 24.02.2022 до 22.08.2023 визнані непридатними до військової служби за станом здоров'я з виключенням з військового обліку.

Відповідно до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_6 від 14.08.2008 № 402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України» (зі змінами) (далі - Положення), на центральну військово-лікарську комісію Збройних Сил України (далі ЦВЛК) покладається організація військово-лікарської експертизи у Збройних Силах України.

Також, відповідно до Положення ЦВЛК має право розглядати, переглядати, скасовувати, затверджувати, не затверджувати, контролювати згідно з цим Положенням постанови будь-якої військово-лікарської комісії (лікарсько-льотної комісії) Збройних Сил України.

З метою перегляду та, за наявності підстав, скасування постанов (рішень) ІНФОРМАЦІЯ_7 про непридатність зазначених осіб до військової служби за станом здоров'я з виключенням їх з військового обліку листами на адресу ЦВЛК направлено документи по кожній особі, які стали підставою для їх визнання непридатними до військової служби та виключення з військового обліку.

ВЛК ЦВЛК опрацьовано вище вказані медичні документи та комісією ЦВЛК скасовано 117 постанови ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_8 про визнання осіб непридатними до військової служби з виключенням їх з військового обліку, що оформлено протоколами засідань ВЛК ЦВЛК, витяги з яких надано на адресу слідчого управління ГУНП в Черкаській області.

Відповідно до зазначених витягів з протоколів засідань ЦВЛК скасовано постанови про визнання непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку громадян:

-ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_9 ;

-ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_10 ;

-ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_11 ;

-ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_12 ;

-ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_13 ;

-ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_14 ;

-ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_15 ;

-ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_16 ;

-ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_17 ;

-ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_18 ;

-ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_19 ;

-ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_20 ;

-ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_21 ;

-ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_22 ;

-ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_23 ;

-ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_24 ;

-ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_25 ;

-ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_26 ;

-ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_27 ;

-ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_28 ;

-ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_29 ;

-ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_18 ;

-ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_30 ;

-ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_31 ;

-ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_32 ;

-ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_33 ;

-ОСОБА_31 , ІНФОРМАЦІЯ_34 ;

-ОСОБА_32 , ІНФОРМАЦІЯ_11 ;

-ОСОБА_33 , ІНФОРМАЦІЯ_35 ;

-ОСОБА_34 , ІНФОРМАЦІЯ_36 ;

-ОСОБА_35 , ІНФОРМАЦІЯ_37 ;

-ОСОБА_36 , ІНФОРМАЦІЯ_38 ;

-ОСОБА_37 , ІНФОРМАЦІЯ_39 ;

-ОСОБА_38 , ІНФОРМАЦІЯ_40 ;

-ОСОБА_39 , ІНФОРМАЦІЯ_41 ;

-ОСОБА_40 , ІНФОРМАЦІЯ_42 ;

-ОСОБА_41 , ІНФОРМАЦІЯ_43 ;

-ОСОБА_42 , ІНФОРМАЦІЯ_44 ;

-ОСОБА_43 , ІНФОРМАЦІЯ_45 ;

-ОСОБА_44 , ІНФОРМАЦІЯ_46 ;

-ОСОБА_45 , ІНФОРМАЦІЯ_47 ;

-ОСОБА_46 . ІНФОРМАЦІЯ_48 ;

-ОСОБА_47 , ІНФОРМАЦІЯ_49 ;

-ОСОБА_48 , ІНФОРМАЦІЯ_50 ;

-ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_51 ;

-ОСОБА_50 , ІНФОРМАЦІЯ_52 ;

-ОСОБА_51 , ІНФОРМАЦІЯ_53 ;

-ОСОБА_52 , ІНФОРМАЦІЯ_54 ;

-ОСОБА_53 , ІНФОРМАЦІЯ_55 ;

-ОСОБА_54 , ІНФОРМАЦІЯ_56 ;

-ОСОБА_55 , ІНФОРМАЦІЯ_19 ;

-ОСОБА_56 , ІНФОРМАЦІЯ_57 ;

-ОСОБА_57 , ІНФОРМАЦІЯ_58 ;

-ОСОБА_58 , ІНФОРМАЦІЯ_59 ;

-ОСОБА_59 , ІНФОРМАЦІЯ_60 ;

-ОСОБА_60 , ІНФОРМАЦІЯ_61 ;

-ОСОБА_61 , ІНФОРМАЦІЯ_62 ;

-ОСОБА_62 , ІНФОРМАЦІЯ_63 ;

-ОСОБА_63 , ІНФОРМАЦІЯ_13 ;

-ОСОБА_64 , ІНФОРМАЦІЯ_64 ;

-ОСОБА_65 , ІНФОРМАЦІЯ_13 ;

-ОСОБА_66 , ІНФОРМАЦІЯ_65 ;

-ОСОБА_67 , ІНФОРМАЦІЯ_66 ;

-ОСОБА_68 , ІНФОРМАЦІЯ_67 ;

-ОСОБА_69 , ІНФОРМАЦІЯ_68 ;

-ОСОБА_70 , ІНФОРМАЦІЯ_69 ;

-ОСОБА_71 , ІНФОРМАЦІЯ_70 ;

-ОСОБА_72 , ІНФОРМАЦІЯ_71 ;

-ОСОБА_73 , ІНФОРМАЦІЯ_72 ;

-ОСОБА_74 , ІНФОРМАЦІЯ_73 ;

-ОСОБА_75 , ІНФОРМАЦІЯ_74 ;

-ОСОБА_76 , ІНФОРМАЦІЯ_75 ;

-ОСОБА_77 , ІНФОРМАЦІЯ_76 ;

- ОСОБА_78 , ІНФОРМАЦІЯ_77 ;

- ОСОБА_79 , ІНФОРМАЦІЯ_78 ;

- ОСОБА_80 , ІНФОРМАЦІЯ_79 ;

- ОСОБА_81 , ІНФОРМАЦІЯ_80 ;

- ОСОБА_82 , ІНФОРМАЦІЯ_81 ;

- ОСОБА_83 , ІНФОРМАЦІЯ_82 ;

- ОСОБА_84 , ІНФОРМАЦІЯ_83 ;

- ОСОБА_85 , ІНФОРМАЦІЯ_84 ;

- ОСОБА_86 , ІНФОРМАЦІЯ_85 ;

- ОСОБА_87 , ІНФОРМАЦІЯ_86 ;

- ОСОБА_88 , ІНФОРМАЦІЯ_87 ;

- ОСОБА_89 , ІНФОРМАЦІЯ_24 ;

- ОСОБА_90 , ІНФОРМАЦІЯ_88 ;

- ОСОБА_91 , ІНФОРМАЦІЯ_89 ;

- ОСОБА_92 , ІНФОРМАЦІЯ_90 ;

- ОСОБА_93 , ІНФОРМАЦІЯ_91 ;

- ОСОБА_94 , ІНФОРМАЦІЯ_92 ;

- ОСОБА_95 , ІНФОРМАЦІЯ_93 ;

- ОСОБА_96 , ІНФОРМАЦІЯ_94 ;

- ОСОБА_97 , ІНФОРМАЦІЯ_95 ;

- ОСОБА_98 , ІНФОРМАЦІЯ_96 ;

- ОСОБА_99 , ІНФОРМАЦІЯ_97 ;

- ОСОБА_100 , ІНФОРМАЦІЯ_98

-ОСОБА_101 , ІНФОРМАЦІЯ_99 ;

-ОСОБА_102 , ІНФОРМАЦІЯ_100 ;

-ОСОБА_103 , ІНФОРМАЦІЯ_101 ;

-ОСОБА_104 , ІНФОРМАЦІЯ_102 ;

-ОСОБА_105 , ІНФОРМАЦІЯ_103 ;

-ОСОБА_106 , ІНФОРМАЦІЯ_104 ;

-ОСОБА_107 , ІНФОРМАЦІЯ_105 ;

-ОСОБА_108 , ІНФОРМАЦІЯ_106 ;

-ОСОБА_109 , ІНФОРМАЦІЯ_107 ;

-ОСОБА_110 , ІНФОРМАЦІЯ_108 ;

-ОСОБА_111 , ІНФОРМАЦІЯ_109 ;

-ОСОБА_112 , ІНФОРМАЦІЯ_110 ;

-ОСОБА_113 , ІНФОРМАЦІЯ_111 ;

-ОСОБА_114 , ІНФОРМАЦІЯ_112 ;

-ОСОБА_115 , ІНФОРМАЦІЯ_113 ;

-ОСОБА_116 , ІНФОРМАЦІЯ_114 ;

-ОСОБА_117 , ІНФОРМАЦІЯ_115 ;

-ОСОБА_118 , ІНФОРМАЦІЯ_116 ;

-ОСОБА_119 , ІНФОРМАЦІЯ_117 ;

-ОСОБА_120 , ІНФОРМАЦІЯ_118 ;

-ОСОБА_121 , 1990 р.н.

По даному кримінальному провадженню призначено ряд судово-медичних експертиз для встановлення наявності захворювань у вищевказаних осіб.

Згідно з п.4.4 Правил судово-медичного визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень затверджених наказом ІНФОРМАЦІЯ_6 від 17.01.1995 №6 при проведенні судово-медичної експертизи експерт повинен використовувати оригінали медичних документів.

Слідчим управлінням скеровано ряд запитів до медичних та діагностичних центрів м. Черкаси на отримання інформації щодо звернень осіб, яким скасовано постанови про непридатність до військової служби, для проходження КТ, МРТ та УЗД обстеження в період з 01.01.2022 по 14.08.2024.

В тому числі скеровано запит до Медичної клініки « ІНФОРМАЦІЯ_1 », на що отримано відповідь про те, що запитувана інформація відноситься до охоронюваної законом таємниці.

Слідчий та прокурор вказують, що у зв'язку з необхідністю проведення судових медичних експертиз, для проведення яких необхідні саме оригінали документів, які матимуть доказове значення, у органу досудового розслідування виникла потреба у отриманні оригіналів медичних документів (постанови, консультативні медичні висновки, епікрізи, довідки, медичні картки, документи щодо здачі аналізів, документи про відвідування медичних закладів, проходження УЗД, МРТ, КТ, ФЛГ, рентгену тощо), що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), однак такі документи відноситься до охоронюваної законом таємниці, а тому у органу досудового розслідування відсутні можливості іншими способами отримати зазначену інформацію, яка має суттєве значення для перевірки обставин по справі.

Таким чином, з метою забезпечення виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідчий та прокурор просять надати тимчасовий доступ до зазначених у клопотанні документів.

Враховуючи клопотання слідчого та керуючись ч.2 ст.163 КПК України, судове засідання проводилося без виклику представника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

В судове засідання слідчий та прокурор не з'явилися. Слідчий ОСОБА_3 подала до суду заяву про розгляд клопотання за її відсутності та без фіксації судового розгляду технічними засобами. Разом з цим, просила задовольнити подане клопотання на підставі наведеного обґрунтування та з урахуванням доданих доказів.

Положеннями ч.4 ст.107 КПК України визначено, що у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

За вказаних обставин, слідчий суддя повважав за можливе розгляд клопотання проводити у відсутність учасників справи та без фіксування судового процесу технічними засобами.

Дослідивши клопотання слідчого та долучені до нього матеріали, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.

За змістом ст.131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є заходами забезпечення кримінального провадження і застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Згідно з вимогами ст.132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:

1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;

3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.

Відповідно до положень ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно з п.2 та п.8 ч.1 ст.162 КПК України визначено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить відомості, які можуть становити лікарську таємницю; персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.

Відповідно до положень ч.5, ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Частиною 7 статті 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей, документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Положеннями статті 91 КПК України визначено, що у кримінальному провадженні підлягають доказуванню, зокрема: 1) подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення); 2) винуватість особи у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення; 3) вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір процесуальних витрат; 6) обставини, які підтверджують, що гроші, цінності та інше майно, одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від такого майна, або є предметом кримінального правопорушення.

Доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.

Згідно з вимогами ч.1 ст.92 КПК України, обов'язок доказування обставин, передбачених статтею 91 цього Кодексу, за винятком випадків, передбачених частиною другою цієї статті, покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках - на потерпілого.

Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів, відповідно до ч.2 ст.93 КПК України, шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до положень ст.84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Норми ст.98 КПК України передбачають, що речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення

Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій цієї статті.

У відповідності до положень ст.99 КПК України, документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об'єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Сторона кримінального провадження, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, зобов'язані надати суду оригінал документа. Оригіналом документа є сам документ, а оригіналом електронного документа - його відображення, якому надається таке ж значення, як документу.

Згідно з ч.2 ст.100 КПК України, речовий доказ або документ, наданий на підставі судового рішення, зберігається у сторони кримінального провадження, якій він наданий.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчим суддею встановлено, що слідчими СУ ГУНП в Черкаській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню №42023252220000047, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.085.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, що підтверджується витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Враховуючи вищевикладене, на думку слідчого судді, дослідження речей та документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », та до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, мають суттєве значення для досягнення дієвості цього провадження, встановлення обставин та події вчинення кримінального правопорушення, можуть бути використані у якості доказів, а також можуть підтвердити або спростувати обставини, що є предметом досудового розслідування та на підставі цих відомостей можливо встановлення особу/осіб, причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення.

Враховуючи те, що на теперішній час вищевказані речі та документи неможливо отримати іншим способом, слідчий суддя вважає, що в даному випадку потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання, про який ідеться в клопотанні, а тому клопотання слідчого, про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », - підлягає до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 84, 91, 92, 98, 99, 100, 131, 132, 159, 162-164, 309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Черкаської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №42023252220000047, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.08.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, - задовольнити.

Надати дозвіл старшим слідчим в особливо важливих справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Черкаській області: ОСОБА_122 , ОСОБА_123 , ОСОБА_124 , ОСОБА_125 , старшим слідчим відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Черкаській області: ОСОБА_125 , ОСОБА_126 , ОСОБА_127 , слідчим відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Черкаській області: ОСОБА_128 , на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення оригіналів документів (за відсутності оригіналів їх копій), а саме: оригіналів медичних документів (постанови, консультативні медичні висновки, епікрізи, довідки, медичні картки, документи щодо здачі аналізів, документи про відвідування медичних закладів, проходження УЗД, МРТ, КТ, ФЛГ, рентгену тощо) в період часу з 01.01.2022 до 14.08.2024 відносно:

-ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_9 ;

-ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_10 ;

-ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_11 ;

-ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_12 ;

-ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_13 ;

-ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_14 ;

-ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_15 ;

-ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_16 ;

-ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_17 ;

-ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_18 ;

-ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_19 ;

-ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_20 ;

-ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_21 ;

-ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_22 ;

-ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_23 ;

-ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_24 ;

-ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_25 ;

-ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_26 ;

-ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_27 ;

-ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_28 ;

-ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_29 ;

-ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_18 ;

-ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_30 ;

-ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_31 ;

-ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_32 ;

-ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_33 ;

-ОСОБА_31 , ІНФОРМАЦІЯ_34 ;

-ОСОБА_32 , ІНФОРМАЦІЯ_11 ;

-ОСОБА_33 , ІНФОРМАЦІЯ_35 ;

-ОСОБА_34 , ІНФОРМАЦІЯ_36 ;

-ОСОБА_35 , ІНФОРМАЦІЯ_37 ;

-ОСОБА_36 , ІНФОРМАЦІЯ_38 ;

-ОСОБА_37 , ІНФОРМАЦІЯ_39 ;

-ОСОБА_38 , ІНФОРМАЦІЯ_40 ;

-ОСОБА_39 , ІНФОРМАЦІЯ_41 ;

-ОСОБА_40 , ІНФОРМАЦІЯ_42 ;

-ОСОБА_41 , ІНФОРМАЦІЯ_43 ;

-ОСОБА_42 , ІНФОРМАЦІЯ_44 ;

-ОСОБА_43 , ІНФОРМАЦІЯ_45 ;

-ОСОБА_44 , ІНФОРМАЦІЯ_46 ;

-ОСОБА_45 , ІНФОРМАЦІЯ_47 ;

-ОСОБА_46 . ІНФОРМАЦІЯ_48 ;

-ОСОБА_47 , ІНФОРМАЦІЯ_49 ;

-ОСОБА_48 , ІНФОРМАЦІЯ_50 ;

-ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_51 ;

-ОСОБА_50 , ІНФОРМАЦІЯ_52 ;

-ОСОБА_51 , ІНФОРМАЦІЯ_53 ;

-ОСОБА_52 , ІНФОРМАЦІЯ_54 ;

-ОСОБА_53 , ІНФОРМАЦІЯ_55 ;

-ОСОБА_54 , ІНФОРМАЦІЯ_56 ;

-ОСОБА_55 , ІНФОРМАЦІЯ_19 ;

-ОСОБА_56 , ІНФОРМАЦІЯ_57 ;

-ОСОБА_57 , ІНФОРМАЦІЯ_58 ;

-ОСОБА_58 , ІНФОРМАЦІЯ_59 ;

-ОСОБА_59 , ІНФОРМАЦІЯ_60 ;

-ОСОБА_60 , ІНФОРМАЦІЯ_61 ;

-ОСОБА_61 , ІНФОРМАЦІЯ_62 ;

-ОСОБА_62 , ІНФОРМАЦІЯ_63 ;

-ОСОБА_63 , ІНФОРМАЦІЯ_13 ;

-ОСОБА_64 , ІНФОРМАЦІЯ_64 ;

-ОСОБА_65 , ІНФОРМАЦІЯ_13 ;

-ОСОБА_66 , ІНФОРМАЦІЯ_65 ;

-ОСОБА_67 , ІНФОРМАЦІЯ_66 ;

-ОСОБА_68 , ІНФОРМАЦІЯ_67 ;

-ОСОБА_69 , ІНФОРМАЦІЯ_68 ;

-ОСОБА_70 , ІНФОРМАЦІЯ_69 ;

-ОСОБА_71 , ІНФОРМАЦІЯ_70 ;

-ОСОБА_72 , ІНФОРМАЦІЯ_71 ;

-ОСОБА_73 , ІНФОРМАЦІЯ_72 ;

-ОСОБА_74 , ІНФОРМАЦІЯ_73 ;

-ОСОБА_75 , ІНФОРМАЦІЯ_74 ;

-ОСОБА_76 , ІНФОРМАЦІЯ_75 ;

-ОСОБА_77 , ІНФОРМАЦІЯ_76 ;

- ОСОБА_78 , ІНФОРМАЦІЯ_77 ;

- ОСОБА_79 , ІНФОРМАЦІЯ_78 ;

- ОСОБА_80 , ІНФОРМАЦІЯ_79 ;

- ОСОБА_81 , ІНФОРМАЦІЯ_80 ;

- ОСОБА_82 , ІНФОРМАЦІЯ_81 ;

- ОСОБА_83 , ІНФОРМАЦІЯ_82 ;

- ОСОБА_84 , ІНФОРМАЦІЯ_83 ;

- ОСОБА_85 , ІНФОРМАЦІЯ_84 ;

- ОСОБА_86 , ІНФОРМАЦІЯ_85 ;

- ОСОБА_87 , ІНФОРМАЦІЯ_86 ;

- ОСОБА_88 , ІНФОРМАЦІЯ_87 ;

- ОСОБА_89 , ІНФОРМАЦІЯ_24 ;

- ОСОБА_90 , ІНФОРМАЦІЯ_88 ;

- ОСОБА_91 , ІНФОРМАЦІЯ_89 ;

- ОСОБА_92 , ІНФОРМАЦІЯ_90 ;

- ОСОБА_93 , ІНФОРМАЦІЯ_91 ;

- ОСОБА_94 , ІНФОРМАЦІЯ_92 ;

- ОСОБА_95 , ІНФОРМАЦІЯ_93 ;

- ОСОБА_96 , ІНФОРМАЦІЯ_94 ;

- ОСОБА_97 , ІНФОРМАЦІЯ_95 ;

- ОСОБА_98 , ІНФОРМАЦІЯ_96 ;

- ОСОБА_99 , ІНФОРМАЦІЯ_97 ;

- ОСОБА_100 , ІНФОРМАЦІЯ_98

-ОСОБА_101 , ІНФОРМАЦІЯ_99 ;

-ОСОБА_102 , ІНФОРМАЦІЯ_100 ;

-ОСОБА_103 , ІНФОРМАЦІЯ_101 ;

-ОСОБА_104 , ІНФОРМАЦІЯ_102 ;

-ОСОБА_105 , ІНФОРМАЦІЯ_103 ;

-ОСОБА_106 , ІНФОРМАЦІЯ_104 ;

-ОСОБА_107 , ІНФОРМАЦІЯ_105 ;

-ОСОБА_108 , ІНФОРМАЦІЯ_106 ;

-ОСОБА_109 , ІНФОРМАЦІЯ_107 ;

-ОСОБА_110 , ІНФОРМАЦІЯ_108 ;

-ОСОБА_111 , ІНФОРМАЦІЯ_109 ;

-ОСОБА_112 , ІНФОРМАЦІЯ_110 ;

-ОСОБА_113 , ІНФОРМАЦІЯ_111 ;

-ОСОБА_114 , ІНФОРМАЦІЯ_112 ;

-ОСОБА_115 , ІНФОРМАЦІЯ_113 ;

-ОСОБА_116 , ІНФОРМАЦІЯ_114 ;

-ОСОБА_117 , ІНФОРМАЦІЯ_115 ;

-ОСОБА_118 , ІНФОРМАЦІЯ_116 ;

-ОСОБА_119 , ІНФОРМАЦІЯ_117 ;

-ОСОБА_120 , ІНФОРМАЦІЯ_118 ;

-ОСОБА_121 , 1990 р.н.

Строк дії ухвали - до 22 лютого 2025 року включно.

Роз'яснити відповідальним посадовим особам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що відповідно до вимог ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1