Ухвала від 22.01.2025 по справі 175/19419/24

Справа № 175/19419/24

Провадження № 1-в/175/272/24

УХВАЛА

22 січня 2025 року смт Слобожанське Дніпровського

району Дніпропетровської області

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

особи, відносно якої розглядається подання: ОСОБА_3 ,

представника органу поліції: ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області, у відношенні:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився у м. Краматорськ Донецької області, громадянина України, з середньо-спеціальною освітою, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працює, раніше судимого: 02.04.2013 року Краматорським міським судом Донецької області за ч. 2 ст. 186, ч. 2 ст. 185 КК України до 4 років позбавлення волі, на підставі ст. 75, ст. 76 КК України звільнено від відбування покарання з іспитовим строком 2 роки; 20.05.2015 Краматорським міським судом Донецької області за ч. 2 ст. 260 КК України, ч. 2 ст. 185 КК України до 4 років 3 місяців позбавлення волі; 21.04.2021 Краматорським міським судом Донецької області за ч. 1 ст. 369 КК України до штрафу в сумі 8500,00 грн,

про встановлення адміністративного нагляду -

ВСТАНОВИВ:

Начальник Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду строком на 12 місяців у відношенні ОСОБА_3 .

Подання обґрунтовано тим, що 26.10.2018 року ОСОБА_3 звільнився з ДУ «Копичинська виправна колонія №112» по відбуттю строку покарання.

Після звільнення ОСОБА_3 прибув до АДРЕСА_1 та став на превентивний облік у Краматорському РУП ГУНП в Донецькій області. При постановці на облік працівники поліції провели з ОСОБА_3 профілактичну бесіду та попередили, що в разі порушення ним громадського порядку, прав громадян або скоєння правопорушень, відносно нього буде встановлено адміністративний нагляд.

ОСОБА_3 будучи судимий за тяжкий злочин до позбавлення волі, і після звільнення, незважаючи на попередження поліції, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, не довів своє виправлення і перевиховання.

За час мешкання в м. Краматорську ОСОБА_3 ніде не працевлаштовувався та скоював правопорушення.

Так, 21.12.2023 року о 20 годині ОСОБА_3 , знаходячись за місцем проживання по АДРЕСА_1 , вчинив психологічне та фізичне домашнє насильство відносно своєї співмешканки ОСОБА_5 , про що складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.

21.12.2023 щодо ОСОБА_3 винесено терміновий заборонний припис строком 10 діб з 22:30 год 21.12.2023 по 22:30 год 31.12.2023.

18.01.2024 о 14:40 ОСОБА_3 , знаходячись за місцем проживання по АДРЕСА_1 , вчинив психологічне та фізичне домашнє насильство відносно своєї співмешканки ОСОБА_5 , про що складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.

За цим фактом Дніпропетровським районним судом Дніпропетровської області було накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 170 грн.

18.01.2024 щодо ОСОБА_3 винесено терміновий заборонний припис строком 10 діб з 16:15 год 18.01.2024 по 16:15 год 28.01.2024.

18.01.2024 о 18:20 ОСОБА_3 , знаходячись за місцем проживання по АДРЕСА_1 , порушивши терміновий заборонний припис, влаштував сварку з співмешканкою ОСОБА_6 , про що складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.

За цим фактом Дніпропетровським районним судом Дніпропетровської області було накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 170 грн.

10.03.2024 о 19:10 ОСОБА_3 , знаходячись за місцем проживання по АДРЕСА_1 , влаштував сварку із співмешканкою ОСОБА_6 , чим вчинив психологічне та фізичне домашнє насильство відносно своєї співмешканки ОСОБА_5 , про що складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.

10.03.2024 щодо ОСОБА_3 винесено терміновий заборонний припис строком 10 діб з 20:20 год 10.03.2024 по 20:20 год 20.03.2024

Враховуючи вищевикладене, з метою попередження вчинення нових злочинів після звільнення з місць позбавлення волі та здійснення заходів виховного характеру і, керуючись п.п. «б», «в» ст. 3, ст. 5, ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, що звільнилися з місць позбавлення волі», Краматорське РУП ГУНП в Донецькій області просить суд встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 .

У судовому засіданні представник Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області подання підтримала в повному обсязі та просила суд його задовольнити.

ОСОБА_3 у судовому засіданні пояснив, що зі співмешканкою сваряться як і всі, заперечував щодо задоволення подання.

Дослідивши матеріали подання щодо встановлення адміністративного нагляду щодо нього, суд вважає, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що вироком Краматорського міського суду Донецької області від 02.04.2013 ОСОБА_3 засуджено за ч. 2 ст. 186, ч. 2 ст. 185 КК України до 4 років позбавлення волі, на підставі ст. 75, ст. 76 КК України звільнено від відбування покарання з іспитовим строком 2 роки; 20.05.2015 Краматорським міським судом Донецької області за ч. 2 ст. 260 КК України, ч. 2 ст. 185 КК України до 4 років 3 місяців позбавлення волі; 21.04.2021 Краматорським міським судом Донецької області за ч. 1 ст. 369 КК України до штрафу в сумі 8500,00 грн.

26.10.2018 року ОСОБА_3 звільнився з ДУ «Копичинська виправна колонія №112» по відбуттю строку покарання.

Ухвалою Краматорського міського суду Донецької області від 19.08.2021 ОСОБА_3 було встановлено адміністративний нагляд, строком на 1 (один) рік.

Як підстави для встановлення адміністративного нагляду начальник Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області зазначає, що ОСОБА_3 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності. Зокрема: 11.03.2024 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, 13.03.2024 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, 04.06.2024 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.

ОСОБА_3 неоднорозово встановлювався терміновий заборонний припис 21.12.2023, 18.01.2024, 10.03.2024.

Також, ОСОБА_3 неодноразово робилося попередження як особі, щодо якої може бути встановлено адміністративний нагляд, про припинення антигромадського способу життя від 22.12.2023, 04.02.2024.

Інші будь-які дані, що свідчать про систематичне порушення ним громадського порядку і прав інших громадян, вчинення інших правопорушень та притягнення до адміністративної відповідальності у поданні та матеріалах відсутні.

Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.

Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

В п. 6 постанови «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» Пленум Верховного Суду України роз'яснив, що осіб, зазначених у п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обгрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.

Вище викладене свідчить про наявність підстав для встановлення ОСОБА_3 адміністративного нагляду.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 5, 6, 8, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд -

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 - задовольнити.

Встановити ОСОБА_3 адміністративний нагляд терміном на 12 (дванадцять) місяців з встановленням наступних обмежень:

заборонити вихід із місця мешкання, а саме: АДРЕСА_1 , в період часу з 20.00 до 04.00 годин, за винятком часу знаходження на роботі чи навчанні;

заборонити відвідувати в будь-який час доби бари, ресторани, кафе, закусочні та інші заклади, де продають спиртні напої на розлив;

заборонити виїзд в особистих справах за межі міста Краматорська Донецької області без дозволу керівництва НПУ;

з'являтись на реєстрацію в приміщення Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області до співробітника, відповідального за лінію роботи з раніше судимими кожного першого та третього понеділка кожного місяця з 09.00 до 18.00 години.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Дніпровського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя ОСОБА_1