Справа № 756/687/25
Номер провадження № 1-в/756/53/25
17 січня 2025 року місто Київ
Оболонський районний суд міста Києва у складі:
судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
представника відділу поліції ОСОБА_3 ,
засудженого ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань № 5 Оболонського районного суду м. Києва подання Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Києва, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою АДРЕСА_1 , раніше засудженого Оболонським районним судом міста Києва вироком від 16.05.2018, з урахуванням Постанови Верховного Суду від 17.12.2019, за ч. 2 ст. 121 КК України до покарання в виді позбавлення волі строком на 8 років,
До Оболонського районного суду м. Києва надійшло подання Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , у якому Оболонське УП ГУНП в місті Києві просить встановити ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік з метою запобігання вчиненню останнім злочинам, адміністративним правопорушенням і здійснення виховного впливу, заборонивши залишати місце проживання з 21:00 години до 05:00 години наступного дня; виїжджати за межі м. Києва по службовим і особистим справам без дозволу на те органів Національної поліції; відвідувати кафе, бари, ресторани та інші громадські місця де проводиться продаж спиртних напоїв на розлив, оскільки вживання спиртних напоїв може призвести до намірів вчиняти правопорушення та нові злочини; окрім цього, зобов'язати явку на реєстрацію в Оболонське УП ГУНП у місті Києві до працівника, який проводить реєстрацію, кожен 1, 2, 3 та 4 вівторок кожного місяця з 09.00 години до 12.00 години для організації належного нагляду працівниками поліції.
У судовому засіданні ОСОБА_4 не заперечував щодо встановлення у його відношенні адміністративного нагляду та підтвердив факт вчинення адміністративних правопорушень, викладених у поданні.
Представник управління поліції у судовому засіданні підтримав подання, просив його задовольнити.
Вислухавши представника поліції, засудженого, вивчивши подання, суд дійшов наступних висновків.
Згідно зі ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно з п. «в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється: щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, - у судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Після розгляду справи суддя виходить до нарадчої кімнати для прийняття рішення, після чого повертається в зал засідань і оголошує постанову про встановлення адміністративного нагляду та обмежень, які встановлюються щодо поведінки піднаглядного.
Згідно зі ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Відповідно до п. 6 роз'яснень Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п. «б» ст. 3 Закону (264/94-ВР), судам необхідно враховувати як кількість, так і характер порушень режиму відбування покарання, за які засуджений піддавався заходам стягнення, передбаченим ст.67 Виправно-трудового кодексу (3325-07).
Необхідно також перевіряти, чи не зняті та чи не погашені ці стягнення у встановленому законом порядку на день прийняття рішення про встановлення адміністративного нагляду.
Щодо осіб, зазначених у п. «в» ст. 3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення.
При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
З матеріалів доданих до подання видно, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 засуджений Оболонським районним судом міста Києва вироком від 16.05.2018 з урахуванням Постанови Верховного Суду від 17.12.2019, за скоєння злочину, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі строком на 8 років.
21.06.2022 ОСОБА_4 умовно-достроково звільнений від відбування призначеного покарання на невідбутий строк, який складає 8 місцяів 29 днів.
21.06.2022 ОСОБА_4 був звільнений зі ДУ «Бердичівський виправний центр (№ 108)», повернувся до місця свого мешкання, за адресою АДРЕСА_1 та поставлений на превентивний облік в Оболонському управлінні поліції ГУ НП у м. Києві.
При цьому, як свідчать матеріали надані до подання, після відбуття покарання ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, зарекомендував себе з негативної сторони, належних висновків не зробив та систематично порушує громадський порядок, вчиняючи адміністративні правопорушення, а саме:
- 09.08.2024 ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 178 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 17 грн, за перебування у громадському місці в стані алкогольного сп'яніння, чим ображав людську гідність та громадську мораль, що підтверджується постановою серії ЕГА № 1517730 від 09.08.2024;
- 09.09.2024 ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 2 ст. 178 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 51 грн, за перебування у громадському місці в стані алкогольного сп'яніння, чим ображав людську гідність та громадську мораль, вчинене повторно протягом року, що підтверджується постановою серії ЕГА № 1549468 від 09.09.2024;
- 10.11.2024 ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 175-1 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 51 грн 00 коп., за палння тютюнових виробів у громадських місцях, чим порушив громадський порядок, що підтверджується постановою серії ЕГА № 1609030 від 10.11.2024.
При цьому, надані матеріали вказують, що ОСОБА_4 характеризується негативно, ніде не працює, схильний до вчинення правопорушень, тобто веде антигромадський спосіб життя, що свідчить про те, що ОСОБА_4 потребує встановлення над ним контролю.
Отже, враховуючи викладене, суд вважає, що з метою запобігання вчинення ОСОБА_4 нових злочинів і здійснення на останнього виховного впливу, подання Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 слід задовольнити частково, зобов'язав ОСОБА_4 з'являтись на реєстрацію до Оболонського УП ГУНП в місті Києві лише кожен перший та третій вівторок кожного місяця з 09:00 год. до 12:00 год.
Керуючись ст. 3-6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. 158 КВК України, суд
Подання Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 - задовольнити частково.
Установити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 рік зі встановленням наступних обмежень:
- заборонити залишати місце проживання з 21:00 години до 05:00 години наступного дня;
- заборонити виїзд за межі м. Києва по службовим і особистим справам без дозволу на те органів Національної поліції;
- заборонити відвідування кафе, барів, ресторанів та інших громадських місць де проводиться продаж спиртних напоїв на розлив, оскільки вживання спиртних напоїв може призвести до намірів вчиняти правопорушення та нові злочини;
- зобов'язати явку на реєстрацію в Оболонське УП ГУНП у місті Києві до працівника, який проводить реєстрацію, кожен 1 та 3 вівторок кожного місяця з 09:00 години до 12:00 години для організації належного нагляду працівниками поліції.
Постанова підлягає виконанню з моменту її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена протягом семи днів з дня її оголошення до Київського апеляційного суду через Оболонського районного суду міста Києва, а особами, які не були присутні у той же строк та в тому ж порядку з моменту отримання копії даної постанови.
Суддя ОСОБА_1