Справа №: 716/31/25
21.01.2025 року м. Заставна
Суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Сірик І.С., з участю секретаря судових засідань Барабащук О.А., прокурора Бачинського В.Я., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення, що надійшов з Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки та мешканки АДРЕСА_1 , українки, громадянки України, працюючої завідувачем бібліотеки с.Чорний Потік, депутата Юрковецької сільської ради Чернівецького району Чернівецької області, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, про притягнення її до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №25 від 07.01.2025 року, ОСОБА_1 будучи відповідно до п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, порушила вимоги ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, при наступних обставинах.
Так, ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 08.10.2024, без поважних на те причин, подала електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік.
Таким чином, своїми діями остання порушила вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», тим самим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала.
Прокурор під час розгляду справи просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП. Вважає, що в матеріалах адміністративної справи міститься достатньо доказів на підтвердження її вини.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, виходячи з наступного.
Як було встановлено судом, відповідно до рішення Юрковецької сільської ради Чернівецького району Чернівецької області від 13.11.2020 №1-1/20 «Про початок повноважень депутатів Юрковецької сільської ради ОСОБА_1 являється депутатом Юрковецької сільської ради (а.с. 14).
Підпунктом «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Отже, ОСОБА_1 відноситься до суб'єктів, на яких поширюється дія цього Закону.
Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі - Декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану" встановлено, подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, особи, які у 2023 році не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, подають такі декларації не пізніше 31 березня 2024 року.
Таким чином, ОСОБА_1 була зобов'язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 00 год. 00 хв. 31.03.2024 року.
Як вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_1 було ознайомлено з вимогами чинного законодавства щодо заповнення електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, термін її подання, а також роз'яснено наслідки та відповідальність за несвоєчасне або неподання декларації. Дані обставини випливають з довідки Юрковецької сільської ради Чернівецького району Чернівецької області (а.с.15,16,17), особистих письмових пояснень ОСОБА_1 (а.с.6-7).
Проте, всупереч чинного законодавства та в порушення строку встановленого для подання електронної декларації на сайт НАЗК, ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконанням функцій держави або місцевого самоврядування 08.10.2024. Вказане підтверджується копіями роздруківок з сайту НАЗК (а.с. 10).
При цьому, судом не встановлено поважних причин, які б перешкоджали ОСОБА_1 своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік.
Частина 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно дочастин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, враховуючи всі обставини справи, а також наявні у справі докази, в тому числі визнання вини ОСОБА_1 суд вважає, що її вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП доведена в повному обсязі.
При накладенні на ОСОБА_1 адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника та ступінь їївини.
Враховуючи всі обставини справи, на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 грн., оскільки саме такий вид адміністративного стягнення буде достатнім для її виправлення.
Крім того, згідно вимог ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 необхідно стягнути в дохід держави судовий збір в розмірі 605,60 грн.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», ст. ст. 33, 40-1, 172-6, 283-285, 294 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительку АДРЕСА_1 ( РНОКПП: НОМЕР_1 ) визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 ( п'ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 ( вісімсот п'ятдесят ) гривень, ( отримувач коштів - Чернівецьке ГУК/Заставнівська ТГ/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37836095, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) 899998, Номер рахунку UA 438999980313030106000024357, код класифікації доходів бюджету - 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 ( РНОКПП: НОМЕР_1 ) судовий збір на користь держави в розмірі - 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) 899998, номер рахунку UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Відповідно до ч.1 ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Документ, що підтверджує сплату штрафу, або його копія не пізніше трьох робочих днів після закінчення строку, передбаченого частиною першою статті 307 КУпАП, надсилається правопорушником до органу (посадовій особі), який виніс постанову про накладення штрафу.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Заставнівський районний суд Чернівецької області протягом 10-ти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя Сірик І.С.