Справа № 766/18163/24
н/п 3/766/1495/25
03 січня 2025 року
Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Арчаков Д.В.,
за участі секретаря судового засідання - Тицко О.Ю.
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною третьою ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
безпосередньо після закінчення судового розгляду виніс постанову про таке:
І. Опис обставин, установлених під час розгляду справи
1. До Херсонського міського суду Херсонської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №153742 від 18.10.2024 року, складений відносно ОСОБА_1 частиною третьою за ст. 126 КУпАП, в якому зазначено, що останній, 18.10.2024 року, приблизно о 21 год. 50 хв., в м. Херсон, по вул. Миколаївське шосе 7, керував транспортним засобом (далі - т.з.) Dacia Duster, д.н.з. НОМЕР_1 , всупереч встановленому щодо нього обмеженню в праві керування транспортними засобами відповідно до постанови Козятинського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрально-західного управління Міністерства юстиції у м. Хмельницький, ВП №467374496 від 16.03.2021, чим порушив ст. 15 ЗУ «Про дорожній рух» - основні положення щодо допуску до керування транспортними засобами.
ІІ. Пояснення осіб, які беруть участь у провадженні в справі про адміністративне правопорушення
2. З протоколу вбачається, що ОСОБА_1 відмовився від надання пояснень. В судовому засіданні 03.01.2025 ОСОБА_1 провину визнав в повному обсязі, викладені обставини не заперечує.
ІІІ. Досліджені в судовому засіданні докази
3. На підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення надано такі докази:
- протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №153742 від 18.10.2024 року за частиною третьою ст. 126 КУпАП;
- рапорт;
- копія постанови ДВС ВП №46737496;
- довідка;
- оптичний диск.
ІV. Оцінка Суду
4. Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
5. Відповідно до складеного протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 інкримінується правопорушення, передбачене частиною третьою ст. 126 КУпАП, а саме: керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Безпосереднім об'єктом правопорушення за цією статтею виступають встановлені законодавством правила дорожнього руху. Кваліфікуючою ознакою правопорушення виступає повторність вчинення такого правопорушення протягом року..
6. Відповідно до обставин, викладених в протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №153742 від 18.10.2024, стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановлено обмеження в праві керування транспортними засобами відповідно до постанови Козятинського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрально-західного управління Міністерства юстиції у м. Хмельницький, ВП №467374496 від 16.03.2021.
7. Відповідно до ст. 15 Закону України «Про дорожній рух», забороняється керування транспортними засобами особам, до яких застосовано адміністративне стягнення чи кримінальне покарання у виді позбавлення права керування транспортними засобами, протягом строку позбавлення, а також особам, щодо яких державним виконавцем встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Так, з досліджених Суддею матеріалів, чітко вбачається факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом, відповідно до зазначених в протоколі обставин.
8. Відповідно до приписів ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів тощо, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
9. Відповідно до приписів ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин:
1) відсутність події і складу адміністративного правопорушення;
2) недосягнення особою на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку;
3) неосудність особи, яка вчинила протиправну дію чи бездіяльність;
4) вчинення дії особою в стані крайньої необхідності або необхідної оборони;
5) видання акта амністії, якщо він усуває застосування адміністративного стягнення;
6) скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність;
7) закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу;
8) наявність по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, або нескасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також повідомлення про підозру особі у кримінальному провадженні по даному факту;
9) смерть особи, щодо якої було розпочато провадження в справі.
Відповідно, підстав для закриття провадження у справі Суддя не вбачає.
10. З огляду на викладене, враховуючи подані докази, згоду ОСОБА_1 з викладеними обставинами, Суддя вважає, що у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення передбаченого частиною третьою ст. 126 КУпАП.
V. Накладення адміністративного стягнення
11. Санкція частини третьої ст. 126 КУпАП передбачає такі види адміністративного стягнення:
- позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців;
12. Вирішуючи питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення, Суд враховує мету адміністративного стягнення, яка відповідно до ст. 23 КУпАП полягає у вихованні особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, а також характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують адміністративну відповідальність (ч. 2 ст. 33 КУпАП).
13. Обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до статті 34 КУпАП не встановлено.
14. Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до статті 35 КУпАП не встановлено.
15. Отже, виходячи з наведеного, Суд вважає за доцільне призначити адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами строком на три місяці.
16. Підстави для застосування іншого, більш м'якого або більш суворого стягнення, відсутні.
17. Відповідно до статті 40-1 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір на користь держави у розмірі, встановленому відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
З цих підстав,
керуючись статтями 1, 9, ч. 3 ст. 126, 247, 276-279, 283-285, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Суддя
1. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
2. Призначити йому адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами строком на три місяці.
3. Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави в розмірі 605 грн 60 коп. (шістсот п'ять гривень 60 коп.).
(Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача(код за ЄДРПОУ) - 37993783, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106)
4. Постанова може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області протягом десяти днів з дня її винесення.
5. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. В разі подачі апеляційної скарги, судове рішення набирає чинності після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя:Д. В. Арчаков