Справа № 523/919/25
Номер провадження 1-в/523/51/25
"17" січня 2025 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника відділу поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області про продовження адміністративного нагляду у відношенні:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Одеси, українець, громадянин України, освіта середня -повна, мешкає за адресою:
АДРЕСА_1
раніше засуджений: 09.04.1999 року Одеським обласним судом м. Одеси, за ч. 2 ст. 206, ч. 3 ст. 142,
ч.1 ст.222 КК України - позбавлення волі строком на 8 років
16.04.2013 року Малиновським районним судом м. Одеси за ч. 2 ст. 186 КК України
до 5 років позбавлення волі
22.12.2023 року Суворовським районним судом м. Одеси за ч. 3 ст. 186 КК України
до 5 років позбавлення волі. Звільнений 12.12.2024 р. з Одеської ВК №14 по УДЗ,
вибув по місцю мешкання, судимість не погашена.
До Суворовського районного суду м. Одеси надійшло подання начальника відділу поліції №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду відносно громадянина ОСОБА_2 , яке вмотивовано тим, що громадянин ОСОБА_2 12 грудня 2024 року звільнився з місць позбавлення волі та прибув на постійне місце мешкання за адресою: АДРЕСА_1 , де до теперішнього часу проживає. За місцем проживання ОСОБА_2 постійно проводилась профілактична та виховна робота, на яку він не реагував та притягувався до адміністративної відповідальності:
10.01.2025 року - ч.1 ст.178 КУпАП ВП №3 ОРУП №1 - штраф 51 грн.;
11.01.2025 року - ст.177 КУпАП ВП №3 ОРУП №1 - штраф 17 грн.;
13.01.2025 року - ч.1 ст.175-1 КУпАП ВП №3 ОРУП №1- штраф 51 грн.
ОСОБА_2 неодноразово попереджався про те, що відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд, однак позитивних висновків не зробив.
В судовому засіданні ОСОБА_2 не заперечував проти задоволення подання.
Представник відділу поліції підтримав подання, вказуючи на те, що ОСОБА_2 позитивних висновків не зробив.
Дослідивши матеріали додані до подання та заслухавши учасників справи, суддя дійшла висновку, що подання підлягає задоволенню з огляду на таке.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Згідно з нормами ч.1 ст.3 Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до абз.3 ч.1 ст.5 Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Відповідно до ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення рішення судді про встановлення адміністративного нагляду.
Оцінивши надані докази та враховуючи встановлені обставини, суддя вважає, що є підстави для встановлення адміністративного нагляду над ОСОБА_2 строком на 12 місяців, оскільки він після звільнення з місць позбавлення волі систематично вчиняв адміністративні правопорушення і висновків не зробив.
Керуючись ст.ст.1, 3, 5, 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст.3, 5, 6, 283, 284 КУпАП, -
Подання начальника відділу поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду - задовольнити.
Встановити у відношенні ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративний нагляд строком на 12 місяців з наступними обмеженнями:
1. Заборонити виїзд в особистих справах за межі м. Одеси без дозволу начальника відділу поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області, який здійснює адміністративний нагляд.
2. Зобов'язати ОСОБА_2 з'являтися для реєстрації у відділ поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області 4 рази на місяць, а також з'являтися за викликом поліції у вказаний час для з'ясування питань, пов'язаних з дотриманням правил адміністративного нагляду.
3. Зобов'язати ОСОБА_2 перебувати за місцем постійного мешкання в період часу з 22 год. 00 хв. по 06 год.00 хв. наступної доби.
4. Заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани та інші заклади та місця, де проводиться реалізація та вживання спиртних напоїв на розлив.
Виконання постанови доручити начальнику Відділу поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Суворовський районний суд міста Одеси протягом десяти днів з дня ухвалення постанови.
Суддя