Справа № 375/2086/24
Провадження № 3/375/71/25
21 січня 2025 року селище Рокитне
Суддя Рокитнянського районного суду Київської області Смик М.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в селищі Рокитне Київської області матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли від Управління патрульної поліції у Київській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який зареєстрований та фактично проживає на АДРЕСА_1 , за статтею 185 КУпАП,
19 листопада 2024 року о 13 год 10 хв ОСОБА_1 перебуваючи на вул. Сухецького, 47 у с. Савинці Білоцерківського району Київської області не виконав закону вимогу працівника патрульної поліції - припинити вчиняти адміністративне правопорушення, а саме «дрібне хуліганство», зокрема, виражався нецензурною лайкою в бік працівників поліції, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене статтею 185 КУпАП.
Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 23 Закону України «Про Національну поліцію» одним з завдань поліції є припинення виявлених адміністративних правопорушень.
Відповідно до статті 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.
Суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Протокол про адміністративне правопорушення ВАД № 073514 від 19 листопада 2024 року, складений відносно ОСОБА_1 за порушення статті 185 КУпАП надійшов до суду 2 грудня 2024 року. Справа призначена до розгляду на 23 грудня 2024 року на 12 год 30 хв.
Присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою, проте, 23 грудня 2024 року останній у судове засідання не з'явився.
Розгляд справи з неявкою особи, яка притягується до адміністративної відповідальності відкладено на 21 січня 2025 року на 9 год 00 хв.
Постановою судді Рокитнянського районного суду Київської області від 23 грудня 2024 року ОСОБА_1 піддано приводу.
Виконання постанови доручено співробітникам відділення поліції №1 Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Київській області. Про виконання приводу або неможливості виконання із зазначенням причин та наданням відповідних доказів - інформувати суд до початку судового засідання письмово.
Разом з цим, необхідно зазначити, що постанову Рокитнянського районного суду Київської області від 23 грудня 2024 року співробітниками відділення поліції №1 Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Київській області не виконано та не повідомлено неможливості його виконання.
Подія та склад адміністративного правопорушення та наявність вини у діях ОСОБА_1 , доводяться поданими уповноваженим органом матеріалами, де міститься:
- протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 073514 від 15 листопада 2024 року, що складений відносно нього за порушення статті 185 КУпАП, що за формою та змістом відповідає вимогам статті 256 КУпАП;
- протокол про адміністративне затримання серії АЗ № 111522 від 19 листопада 2024 року;
- копія заборонного термінового припису стосовно кривдника від 19 листопада 2024 року;
- копія протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 073512 від 19 листопада 2024 року;
- копія протоколу про адміністративне правопорушення серії № ВАД № 073513 від 19 листопада 2024 року;
- копія форми оцінки ризиків вчинення домашнього насильства від 19 листопада 2024 року;
- копія заяви ОСОБА_2 від 19 листопада 2024 року;
- копія письмових пояснень ОСОБА_2 від 19 листопада 2024 року;
- копія рапорта поліцейського взводу №1 роти №2 батальйону №2 ППП в місті Біла Церква та Білоцерківському районі УПП у Київській області від 19 листопада 2024 року;
- диск з відеозаписом зафіксований на нагрудну бодікакмеру працівниками поліції.
Згідно з статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди України застосовують при розгляду справ Конвенцію про захист прав і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
У своїх рішеннях Європейський суд з прав людини неодноразово вказував на те, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Також наголошувалося на тому, що в силу вимог частини 1 статті 6 Конвенції про захист прав в основоположних свобод обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмет спору (п. 71 рішення у справі «Смірнов проти України» заява № 3655/02, п. 41 «Пономарьов проти України» заява № 3236/03).
Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням частини 1 статті 6 даної Конвенції.
Отже, на переконання суду (судді) ОСОБА_1 не був позбавлений можливості належним чином скористатися своїми процесуальними правами (поцікавитися про стан розгляду справи, адже з моменту складання протоколу до дати вирішення справи по суті пройшов доволі тривалий проміжок часу.
Дослідивши матеріали справи, суд (суддя) не встановив підстав для закриття провадження у справі та вважає, що правомірно дійшов висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 185 КУпАП.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 є винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 185 КУпАП, тому на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення у межах санкції статті 185 КУпАП.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність за статтями 34, 35 КУпАП судом не встановлено.
Підстав для повернення протоколу про адміністративне правопорушення, так само як і підстав для закриття провадження у справі не встановлено.
У порядку статті 40-1 КУпАП, статті 4 Закону України «Про судовий збір» з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності на користь держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 605,60 грн (0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2025).
Керуючись статтями 23, 33-35, 40-1, 185, 268, 276, 277, 279, 280, 283, 285, 294 КУпАП,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 185 КУпАП та піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 8 (восьми) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 136 (сто тридцять шість) гривень у дохід держави.
Реквізити для сплати штрафу: (рахунок отримувача: UA638999980313070106000010842; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989; код класифікації доходів бюджету:21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у дохід держави судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Реквізити для сплати судового збору: (рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001,код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989; код класифікації доходів бюджету: 37993783) в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 (шістсот п'ять).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Рокитнянський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова може бути пред'явлена до примусового виконання протягом трьох місяців з моменту набрання нею законної сили.
Стягувачем за цією постановою державний орган, за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення.
Боржником за цією постановою є особа, яка притягається до адміністративної відповідальності (анкетні дані, що видалося за можливе установити, наведені в вступній частині постанови).
Відповідно до частин 1-3 статті 307 КУпАП, якими встановлено, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно з статтею 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною 1 статті 307 цього Кодексу (п'ятнадцять днів з дня вручення постанови), постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя Марина СМИК