Справа № 296/562/25
1-кс/296/263/25
Іменем України
21 січня 2025 року м.Житомир
Слідчий суддя Корольовського районного суду міста Житомира ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
слідчого ОСОБА_3 ,
розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором відділу Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_5 , про обшук житла у кримінальному провадженні №12023060490000939 від 27.12.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України,
І. СУТЬ КЛОПОТАННЯ
1.1. 21.01.2025 слідчий за погодженням з прокурором звернувся до Корольовського районного суду м. Житомира з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку в приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 з метою відшукання та вилучення наркотичних засобів, комп'ютерної техніки, носіїв інформації, мобільних телефонів, сім-карток мобільних операторів, банківських краток, записників, зошитів, журналів, чеків, накладних ТОВ «Нова Пошта», грошових коштів, а також інших речей і документів, що супроводжували вчинення даного кримінального правопорушення.
1.2. Вказується, що ГУНП в Житомирській області здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні №12023060490000939 від 27.12.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, відповідно до якого встановлено, що мешканці Житомирської області, діючи групою осіб, займаються зберіганням та збутом особливо небезпечного наркотичного засобу «метадон» з метою власного збагачення. Зокрема ОСОБА_6 спільно з ОСОБА_7 розробили схему злочинної діяльності, залучили громадян ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , які перебуваючи в смт. Іршанськ, через поштові відправлення, здійснюють збут особливо небезпечного наркотичного засобу «метадон» військовослужбовцям Збройних сил України. Також ОСОБА_6 передає наркотичний засіб «метадон» дрібно-оптовими партіями ОСОБА_11 для збуту з рук в руки, а при необхідності останній допомагає наркозалежним особам вжити наркотичний засіб «метадон» шляхом проведення ін'єкції. Одночасно встановлено, що фігуранти провадження обізнані з формами і методами діяльності правоохоронних органів, тому сторонніх осіб в оточення не допускають.
З метою конспірації ОСОБА_6 для купівлі наркотичного засобу «метадон» залучає знайомих, які мають транспортні засоби та здійснює разом з ними поїздки до Київської області, а за своєї відсутності за своїм місцем проживання, залишає свого співучасника ОСОБА_7 , який може бути причетний до вказаної протиправної діяльності та проживає на одному поверсі з ОСОБА_6 в кімнаті АДРЕСА_2 , яка належить на праві спільної часткової власності ОСОБА_12 та ОСОБА_13 .
1.3. Посилаючись на наявність підстав вважати, що за місцем проживання ОСОБА_7 в приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , можуть зберігатися речі та документи, які мають значення для досудового розслідування, слідчий просив надати дозвіл на обшук цього житла.
ІІ. ПРОЦЕДУРА
2.1. Під час розгляду клопотання здійснювалося повне фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів.
2.2. Слідчий у судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити.
ІІІ. НОРМИ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОЦЕСУАЛЬНОГО ПРАВА (КПК України)
3.1. Згідно із частиною 1 статті 234 КПК обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення [...].
3.2. Згідно із частиною 5 статті 234 КПК слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:
1) було вчинено кримінальне правопорушення;
2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;
3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;
4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи;
5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, […] а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
ІV. ОЦІНКА СЛІДЧОГО СУДДІ
4.1. Встановлено, що ГУНП в Житомирській області здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні №12023060490000939 від 27.12.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, за попередньою змовою групою осіб).
4.2. Матеріалами клопотання, зокрема, протоколами за результатом проведення негласної слідчої (розшукової) дії зняття інформації з електронних комунікаційних мереж та іншими матеріалами клопотання стверджується наявність ознак події кримінального правопорушення, передбаченого, зокрема, ч. 2 ст. 307 КК України.
4.3. З урахуванням матеріалів клопотання, слідчий суддя вважає, що слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що відшукувані речі та документи можуть знаходитися в житловому приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , а також того, що відшукувані речі та документи мають значення для досудового розслідування у кримінальному провадженні №12023060490000939, а відомості, які містяться у відшукуваних речах та документах можуть бути доказами під час судового розгляду.
4.4. Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №403295941 від 12.11.2024 житлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 належить на праві спільної часткової власності ОСОБА_12 та ОСОБА_13 .
4.5. При цьому, слідчим доведено, що обшук вказаного приміщення є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання речей та документів, які мають значення для досудового розслідування та заходом, пропорційним втручанню в приватне життя володільців цього житла.
4.6. За таких обставин, клопотання слідчого підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 234, 235, 236, 309 Кримінального процесуального кодексу України,
1. Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_4 , задовольнити.
2. Надати дозвіл у кримінальному провадженні №12023060490000939 від 27.12.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, на проведення обшуку в приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 з метою відшукання наркотичних засобів, комп'ютерної техніки, носіїв інформації, мобільних телефонів, сім-карток мобільних операторів, банківських карток, записників, зошитів, журналів, чеків, накладних ТОВ «Нова Пошта», грошових коштів, здобутих злочинним шляхом.
3. Встановити строк дії ухвали до 21.02.2025.
4. Дана ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні слідчого, надає право проникнути до цього володіння особи лише один раз.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_14