Постанова від 20.01.2025 по справі 486/2080/24

Справа №: 486/2080/24 Провадження № 3/486/148/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 січня 2025 року суддя Южноукраїнського міського суду Миколаївської області Савін О.І., ознайомившись з матеріалами справи про адміністративне правопорушення, яка надійшла з відділення поліції №3 Вознесенського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

До Южноукраїнського міського суду Миколаївської області з ВП № 3 Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області надійшла справа про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст. 130 КУпАП.

Постановою Южноукраїнського міського суду Миколаївської області від 16.12.2024 року вказана справа була повернута до відділення поліції №3 Вознесенського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області для належного дооформлення, оскілки протокол про адміністративне правопорушення повністю не відповідає вимогам КУпАП та Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015 року № 1376, а також не вказано повні дані паспортного документу ОСОБА_2 .

До вказаної справи було долучено рапорт інспектора СРПП ВП № 3 Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області капітана поліції Сірого В.С., у якому зазначив, що під час складання протоколу про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 130 КУпАП дані щодо особи порушника вносились за допомогою технічних можливостей.

Справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 надійшла після дооформлення, однак вимоги, на які вказав суд в постанові виконано не було, а справа формально направлена до суду.

Невиконання постанови суду від 16.12.2024 може свідчити про неналежне виконання покладених на органи поліції обов'язків та ухилення від виконання постанови суду, яка є обов'язковою для виконання у відповідності до ст. 129-1 Конституції України..

Вказані в даній постанові недоліки не дають суду змоги з'ясувати обставини, що підлягають встановленню при розгляді справи про адміністративне правопорушення в порядку ст.280 КУпАП. Враховуючи недопустимість спрощеного підходу до судового розгляду справ про адміністративні правопорушення та ігнорування прав осіб, яких притягають до відповідальності, та з огляду на те, що складення та оформлення даної справи про адміністративне правопорушення виконано не належним чином, а зазначений вище недолік не може бути усунутий в суді, невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону унеможливлює прийняти у справі законне й обґрунтованого судове рішення, тому суд вважає за необхідне матеріали адміністративної справи щодо ОСОБА_2 повторно повернути до відділення поліції №3 Вознесенського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області, для належного дооформлення з метою дотримання імперативних завдань КУпАП, викладених у статті 1 цього Кодексу, для усунення виявлених недоліків та виконання вимог КУпАП.

Керуючись ст. 256, 280 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст. 130 КУпАП - повернути до відділення поліції №3 Вознесенського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області, для дооформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Южноукраїнського міського суду О. І. Савін

Попередній документ
124557503
Наступний документ
124557505
Інформація про рішення:
№ рішення: 124557504
№ справи: 486/2080/24
Дата рішення: 20.01.2025
Дата публікації: 23.01.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Південноукраїнський міський суд Миколаївської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (15.04.2025)
Дата надходження: 10.02.2025
Предмет позову: Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
Розклад засідань:
24.02.2025 09:30 Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
15.04.2025 12:00 Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДАЛМАТОВА ГАЛИНА АНАТОЛІЇВНА
САВІН ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ
суддя-доповідач:
ДАЛМАТОВА ГАЛИНА АНАТОЛІЇВНА
САВІН ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Дзержинський Елої-Мудрий Сергійович