Ухвала від 21.01.2025 по справі 905/1428/24

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649

УХВАЛА

21.01.2025 Справа №905/1428/24

Господарський суд Донецької області у складі судді Курило Г.Є.,

при секретарі судового засідання (помічнику судді) Шуть А.В.,

розглянувши матеріали справи

у справі за позовом: Акціонерного товариства «Укртрансгаз», м.Київ

до відповідача: Акціонерного товариства «Українська залізниця», м.Київ в особі регіональної філії «Донецька залізниця» Акціонерного товариства «Українська залізниця», м.Лиман та в особі філії «Центр з ремонту та експлуатації колійних машин» Акціонерного товариства «Українська залізниця», м.Київ

про стягнення 675126,06 грн

Представники сторін:

від позивача (в режимі відеоконференції): Жирний О.С. - адвокат на підставі довіреності;

від відповідача (в режимі відеоконференції): Макаренко О.М. - адвокат на підставі ордеру.

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Акціонерне товариство «Укртрансгаз», м.Київ, звернувся до Господарського суду Донецької області з позовом до відповідача, Акціонерного товариства «Українська залізниця», м.Київ в особі регіональної філії «Донецька залізниця» Акціонерного товариства «Українська залізниця», м.Лиман та в особі філії «Центр з ремонту та експлуатації колійних машин» Акціонерного товариства «Українська залізниця», м.Київ, про стягнення 670197,05грн.

Ухвалою суду від 11.11.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №905/1428/24; постановлено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження; підготовче засідання призначено на 04.12.2024 об 11:00 год.

Ухвалою суду від 04.12.2024 заяву позивача про збільшення позовних вимог прийнято до розгляду, справу постановлено розглядати з урахуванням вказаної заяви; відкладено підготовче засідання на 24.12.2024 об 11:00 год.

Ухвалою суду від 24.12.2024 відмовлено у задоволенні клопотання відповідача про залучення до участі у справі ПАТ «Донецькоблгаз» в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору; продовжено строк підготовчого провадження у справі №905/1428/24 на 30 (тридцять) днів; відкладено підготовче засідання на 21.01.2025 о 12:30год.

15.01.2025 через підсистему «Електронний суд» від представника позивача надійшли письмові пояснення б/н від 15.01.2025.

В підготовчому засіданні 21.01.2025 представник позивача в режимі відеоконференції надав пояснення щодо позову, не заперечував проти закриття підготовчого провадження та призначення справи до розгляду по суті.

В підготовчому засіданні 21.01.2025 представник відповідача в режимі відеоконференції надав пояснення по справі, вважав за можливе закрити підготовче провадження та призначити справу до розгляду по суті.

За приписами ст.177 Господарського процесуального кодексу України завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.

Згідно з п. 3 ч. 2 ст.185 Господарського процесуального кодексу України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу, зокрема, про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

На підставі вищевикладеного та враховуючи те, що судом остаточно з'ясований предмет спору та характер спірних правовідносин, позовні вимоги та склад учасників судового процесу; визначені обставини справи, які підлягають встановленню, та зібрані відповідні докази; суд закриває підготовче провадження та призначає судове засідання з розгляду справи по суті.

Суд повідомляє учасників справи про можливість проведення судового засідання у режимі відеоконференції у разі звернення до суду з заявами з дотриманням вимог ст.197 Господарського процесуального кодексу України.

Суд здійснює повідомлення учасників справи про рух справи шляхом надання телефонограм, направлення рішень суду на адреси електронної пошти, які вказані учасниками справи у заявах по суті, відомих з відкритих джерел та за допомогою підсистеми «Електронний суд».

Керуючись ст.ст. 177, 181, 182, 185 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Закрити підготовче провадження по справі №905/1428/24.

2. Призначити судове засідання з розгляду справи по суті на 18.02.2025 о 14:00 год., зал судового засідання №105.

3. З урахуванням положень статті 3 Конституції України про те, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю - рекомендувати у випадку загрози життю, здоров'ю та безпеці представників учасників справи подавати до суду заяви про розгляд справи в їхній відсутності за наявними матеріалами в порядку частини третьої статті 196 ГПК України.

4. Звернути увагу учасників справи на те, що в умовах дії на території України воєнного стану судові засідання під час повітряної тривоги не проводяться до оголошення сигналу «Відбій повітряної тривоги». Розгляд справ буде відбуватися після оголошення сигналу «Відбій повітряної тривоги» у порядку черговості відповідно до переліку справ призначених до розгляду на відповідну дату.

5. Роз'яснити учасникам справи, що в умовах дії режиму воєнного стану, з міркувань безпеки та враховуючи приписи ст.3 Конституції України, судове засідання може бути перенесене на іншу дату, про що сторони будуть повідомлені.

6. Повідомити сторін, що участь у судовому засіданні можлива для сторін та їх представників в режимі відеоконференції та відбудеться лише за умови наявності об'єктивних обставин, які забезпечать безпеку проведення судового засідання у приміщенні Господарського суду Донецької області.

7. Роз'яснити необхідність дотримання приписів ст.197 Господарського процесуального кодексу України при поданні клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

8. Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://dn.arbitr.gov.ua.

9. Ухвала набрала чинності з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Г.Є. Курило

Попередній документ
124557073
Наступний документ
124557075
Інформація про рішення:
№ рішення: 124557074
№ справи: 905/1428/24
Дата рішення: 21.01.2025
Дата публікації: 22.01.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Донецької області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів (крім категорій 201000000-208000000), з них; поставки товарів, робіт, послуг, з них; енергоносіїв
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (18.02.2025)
Дата надходження: 07.11.2024
Предмет позову: Заборгованість
Розклад засідань:
04.12.2024 11:00 Господарський суд Донецької області
24.12.2024 11:00 Господарський суд Донецької області
21.01.2025 12:30 Господарський суд Донецької області
18.02.2025 14:00 Господарський суд Донецької області
08.04.2025 11:00 Східний апеляційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДРОБОТОВА Т Б
ІСТОМІНА ОЛЕНА АРКАДІЇВНА
суддя-доповідач:
ДРОБОТОВА Т Б
ІСТОМІНА ОЛЕНА АРКАДІЇВНА
КУРИЛО ГАННА ЄВГЕНІЇВНА
КУРИЛО ГАННА ЄВГЕНІЇВНА
відповідач (боржник):
Акціонерне товариство "Українська залізниця"
Акціонерне товариство "Українська залізниця" м.Київ
АТ "Українська залізниця" в особі регіональної філії "Південна залізниця" АТ "Українська залізниця"
Регіональна філія "Донецька залізниця" м.Лиман
Філія "Центр з ремонту та експлуатації колійних машин" Акціонерного товариства "Укрзалізниця" м.Київ
відповідач в особі:
Регіональна філія "Донецька залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця"
Філія "Центр з ремонту та експлуатації колійних машин" АТ "Українська залізниця"
заявник:
Акціонерне товариство "Українська залізниця" м.Київ
Акціонерне товариство "Укртрансгаз" м.Київ
заявник апеляційної інстанції:
АТ "Українська залізниця" в особі регіональної філії "Південна залізниця" АТ "Українська залізниця"
заявник касаційної інстанції:
Акціонерне товариство "Українська залізниця" в особі регіональної філії "Південна залізниця" АТ "Укрзалізниця"
Регіональна філія "Донецька залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця"
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
АТ "Українська залізниця" в особі регіональної філії "Південна залізниця"
позивач (заявник):
Акціонерне товариство "Укртрансгаз"
Акціонерне товариство "Укртрансгаз" м.Київ
АТ "Укртрансгаз"
представник відповідача:
Макаренко Олексій Миколайович
представник скаржника:
Петренко Ірина Володимирівна
суддя-учасник колегії:
БАГАЙ Н О
МЕДУНИЦЯ ОЛЬГА ЄВГЕНІЇВНА
РАДІОНОВА ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА
ЧУМАК Ю Я