Справа №: 343/1459/24
Провадження №: 3-в/343/4/25
про відстрочку виконання постанови суд про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу
21 січня 2025 року м. Долина
Долинський районний суд Івано - Франківської області в складі судді Монташевич С.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про відстрочку виконання постанови Долинського районного суду Івано - Франківської області від 17.12.2024 у справі № 343/1459/24,
згідно з постановою Долинського районного суду Івано - Франківської області від 17.12.2024 у справі № 343/1459/24, суд визнав ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та наклав стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік. Стягнув з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 гривень. Постанова набрала законної сили 30.12.2024.
У постанові суд вказав про те, що штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня отримання постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, попередив, що у разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом, а також наголосив, що згідно з ч. 2 ст. 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначеного правопорушення.
20 січня 2025 року ОСОБА_1 через канцелярію суду подав заяву, в якій просить розтермінувати сплату штрафу в розмірі 17000,00 грн, у зв'язку зі скрутним матеріальним становищем. Він не працює, має на утриманні двох малолітніх дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на підтвердження чого надав їхні свідоцтва про народження, тому не має змоги оплатити одразу всу суму штрафу.
21 січня 2025 року представник ОСОБА_1 - адвокат Воробець Р.М. подав заяву, в якій просив розтермінувати ОСОБА_1 сплату штрафу на 6 місяців, оскільки він ніде не працює, має на утриманні двох неповнолітніх дітей. Розгляд заяви проводити без їх участі.
Взявши до уваги подані заяви, дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого висновку.
Статтею 129-1 Конституції України визначено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання.
Відповідно до ст. 298 КУпАП, постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Згідно із ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначений у відповідній статті цього Кодексу та зазначений у постанові про стягнення штрафу.
Згідно зі ст. 301 КУпАП, за наявності обставин, що ускладнюють виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту, виправних чи громадських робіт або роблять її виконання неможливим, орган (посадова особа), який виніс постанову, може відстрочити її виконання на строк до одного місяця. Відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначені Законом України "Про виконавче провадження".
Відповідно до ч. 1 ст. 33 Закону України "Про виконавче провадження", за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення.
Отже, підставою вирішення судом питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення (постанови) є наявність обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Згідно зі ст. 304 КУпАП, питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Звертаючись до суду з вищевказаною заявою, ОСОБА_1 наводить об'єктивні обставини, які ускладнюють виконання рішення у визначений строк, а саме те, що він на даний час офіційно не плацевлаштований, має на утриманні двох малолітніх дітей ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Таким чином, суд враховує, що скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, хоча і несе особливу суспільну небезпеку, однак заявник навів суду переконливі обставини, що ускладнюють виконання ним рішення, а також, що звернення постанови до примусового виконання та стягнення з нього подвійного розміру штрафу поставить його та його малолітніх дітей у скрутне матеріальне становище. Судовий збір у розмірі 605,60 гривень він сплатив, на підтвердження чого долучив відповідну платіжну інструкцію.
З метою забезпечення виконання судового рішення, зважаючи, що ОСОБА_1 не має постійного місця роботи, стабільного доходу, суд вважає за необхідне відстрочити ОСОБА_1 виконання постанови Долинського районного Івано-Франківської області від 17.12.2024.
При визначенні строку, на який слід відстрочити виконання постанови суду, суд враховує відсутність стабільного доходу, перебування на утриманні двох дітей, а відтак вважає, що йому слід розстрочити виконання постанови суду від 17.12.2024 на 6 місяців, про що клопотав його адвокат, що відповідатиме вимогам КУпАП та дасть можливість ОСОБА_1 сплачувати штраф частинами в можливих для нього розмірах чи сплатити такий разовим платежем, коли буде така можливість, однак не пізніше як до 21 липня 2025 року, квитанції про що слід надати суду.
На підставі викладеного, ст. 129-1 Конституції України, ст. 33 Закону України "Про виконавче провадження", керуючись ст. 298, 301, 304, 307 КУпАП, суд
заяву ОСОБА_1 про відстрочку виконання постанови суду задовольнити.
Відстрочити ОСОБА_1 виконання постанови Долинського районного суду Івано-Франківської області від 17 грудня 2024 року по справі № 343/1459/24, 3/343/591/24 в частині адміністративного стягнення у вигляді штрафу, що становить 17000,00 (сімнадцять тисяч) гривень, до 21 липня 2025 року.
Перебіг строку давності виконання постанови в частині адміністративного стягнення у виді штрафу зупинити до закінчення строку відстрочки.
Після спливу строку, на який відстрочено виконання постанови, у разі несплати штрафу особою, яка притягнута до адміністративної відповідальності, постанову звернути до примусового виконання у загальному порядку.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: С.М. Монташевич