Справа № 571/2719/24
Провадження № 3/571/44/2025
іменем України
21 січня 2025 року с-ще Рокитне
Рокитнівський районний суд Рівненської області, в особі судді Комзюк А.Ф., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , відомості про притягнення до адміністративної відповідальності відсутні,
про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 185-10 КУпАП,
ОСОБА_1 26 листопада 2024 року о 21 год. 53 хв. на території Березівської ОТГ Сарненського району Рівненської області на напрямку н.п.Глинне (Україна)-Дзержинськ (РБ) в 7 км до лінії державного кордону України на вимогу прикордонного наряду «Контрольний пост» відмовився надавати транспортний засіб для огляду та вдався до втечі, чим порушив вимоги п.11 Положення про прикордонний режим, затвердженого постановою КМУ №1147 від 27.07.1998, тобто вчинив злісну непокору законному розпорядженню працівника Державної прикордонної служби України, під час виконання ним службових обов'язків.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 185-10 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину не визнав та пояснив, що дійсно 26.11.2024 близько 22 години його зупинили прикордонники та запропонували надати для огляду транспортний засіб та документи. Однак, в той день він декілька разів проїжджав через даний блокпост, а прикордонники перевіряли документи, тому не вважав за необхідне знову надавати для огляду автомобіль, тому виник конфлікт. Переконаний, що підстав для огляду автомобіля у прикордонників не було, тому що вони його знають.
В судовому засіданні оголошувалася перерва до 21 січня 2025 року, в засідання викликалася уповноважена особа ДПСУ.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про причини своєї неявки не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи не подавав.
Відповідно до ст.268 КУпАП суд вважає за можливе продовжити судовий розгляд справи.
Уповноважена особа ДПСУ ОСОБА_2 підтвердив обставини, що викладені у адміністративному протоколі та доповнив, що ОСОБА_1 поводився агресивно, відмовлявся надати до огляду автомобіль, намагався втікти, однак допустив дорожньо-транспорту пригоду, у зв'язку з чим був викликаний наряд поліції.
Розглянувши протокол, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , дослідивши матеріали справи та оцінивши їх в сукупності, суд прийшов до наступного.
Відповідальність за ч.1 ст.185-10 КУпАП настає у разі злісної непокори законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних з охороною державного кордону, суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні чи здійсненням прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України або контрольних пунктах в'їзду-виїзду, або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, який бере участь в охороні державного кордону України.
Відповідно до ч.2 ст.23 ЗУ «Про державну прикордонну службу України» законні вимоги і розпорядження військовослужбовців та працівників Державної прикордонної служби України, які відповідно до їх службових повноважень залучені до оперативно-службової діяльності, є обов'язковими для виконання громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, посадовими і службовими особами.
Згідно п.11 Положення про прикордонний режим, затвердженого постановою КМУ №1147 від 27.07.1998, з метою виявлення порушень законодавства з прикордонних питань, виконання завдань, пов'язаних з боротьбою з організованою злочинністю та незаконною міграцією у межах прикордонної смуги і контрольованого прикордонного району, уповноважені особи Державної прикордонної служби та органів Національної поліції, а також члени громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону мають право відповідно до Законів України «Про Державну прикордонну службу України» та «Про дородній рух» у разі потреби зупиняти та оглядати транспортні засоби.
Зупинка транспортного засобу здійснюється: -уповноваженими особами органів Національної поліції - у встановленому порядку; -уповноваженими особами Державної прикордонної служби, а також членами громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону: наземного - із застосуванням диска з червоним світлоповертачем або рукою, що вказує на цей транспортний засіб; водного - сигналами відповідно до Міжнародного зводу сигналів (лоції Чорного та Азовського морів на води України) або місцевих правил плавання для малих, спортивних суден і водних мотоциклів та використання засобів для розваг на воді.
Водій (капітан, судноводій) повинен зупинити транспортний засіб у місці, на яке йому буде вказано, з дотриманням правил зупинки, а також: подати для перевірки документи, що посвідчують особу водія (капітана, судноводія) і пасажирів (членів екіпажу), та реєстраційний документ на транспортний засіб (для транспортних засобів Збройних Сил - технічний талон); дати можливість оглянути транспортний засіб і перевірити номери його агрегатів.
Встановлено, що ОСОБА_1 вимоги п.11 Положення про прикордонний режим не виконав, а його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 185-10 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення ЧЦП №042927, рапортом молодшого інспектора прикордонної служби НОМЕР_2 прикордонної застави НОМЕР_3 прикордонної комендатури ОСОБА_3 від 26.11.2024, відеозаписами камери спостереження, іншими матеріалами.
Обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, не встановлені.
Враховуючи характер та небезпечність вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, відсутність пом'якшуючих та обтяжуючих обставин, те, що його дії характеризуються умисною формою вини, також те, що раніше до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не притягався, суд приходить до висновку про призначення адміністративного стягнення в межах передбаченого санкцією ч.1 ст.185-10 КУпАП, ближче до найнижчої межі, що відповідатиме характеру вчиненого правопорушення і меті адміністративного стягнення.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ч.1 ст. 185-10, ст.ст. 283, 284 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185-10 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.
Відповідно до ст.ст.307,308 КУпАП, у разі несплати штрафу не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, при здійсненні примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, стягненню підлягає подвійний розмір штрафу в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Суддя А.Ф.Комзюк