Ухвала від 20.01.2025 по справі 569/1106/25

Справа № 569/1106/25

1-кс/569/559/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 січня 2025 року м. Рівне

Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , з участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого Рівненськоо РУП ГУНП в Рівненській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором відділу Рівненської окружної прокуратури ОСОБА_4 про проведення обшуку,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий, у рамках кримінального провадження №12024181010002626 від 19.11.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, звернувся в суд із вказаним клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку 17.01.2025 у приміщенні будинку АДРЕСА_1 .

В обґрунтування клопотання вказує, що до Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області надійшов рапорт заступника начальника УМП ГУНП в Рівненській області підполковника поліції ОСОБА_5 про те, що в ході проведення оперативно-розшукових заходів було отримано інформацію щодо незаконного виготовлення та збуту психотропної речовини метамфетамін на території м. Рівне та Рівненської області, гр. ОСОБА_6 .

Відповідно до ч. 3 ст. 233 КПК України було проведено обшук в приміщенні будинку АДРЕСА_1 , де перебував ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .. В ході проведення обшуку було вилучено: прекурсори у великих розмірах, спеціальне лабораторне обладнання, необхідне для виготовлення психотропних речовин, засоби для пакування та фасування психотропних речовин (порожні полімерні сліп пакети, електронні ваги, распіратор, блокнот з чорновими записами), змиви біологічного матеріалу.

Зазначені вище речі та предмети мають значення для досудового розслідування та містять сліди вчинення кримінального правопорушення.

Покладаючись на наведене, у відповідності до вимог ст. 233 КПК України, слідчий вказує на необхідність у проведенні 17.01.2025 обшуку за вказаною адресою, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, відшукання речових доказів, що містять інформацію про кримінальні правопорушення.

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, просила його задоволити з підстав викладених у ньому.

Заслухавши слідчого, дослідивши надані до клопотання матеріали, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слід задовольнити із наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що Рівненським РУП ГУНП в Рівненськй області проводиться досудове розслідування кримінального провадження №12024181010002626 від 19.11.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України.

Згідно ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукування знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Враховуючи розділ V «Узагальнення судової практики щодо розгляду слідчим суддею клопотань про надання дозволу на проведення обшуку житла чи іншого володіння особи», яке підготовлено заступником Голови ВССУ ОСОБА_8 та начальником управління правової роботи апарату ВССУ ОСОБА_9 , обговорено та схвалено на нараді суддів судової палати у кримінальних справах 21 травня 2014 року та на засіданні пленуму ВССУ 17 жовтня 2014 року, то результати аналізу судової практики свідчать про те, що слідчі судді постановляли ухвали про задоволення клопотань цієї категорії виходячи з такого: у слідчого були підстави для проникнення до іншого володіння особи без ухвали слідчого судді, оскільки це було зумовлено врятуванням майна, при цьому виявлені в ході обшуку речі мають значення для досудового розслідування, а відомості, які містяться у них, можуть бути доказами під час судового розгляду;обшук та вилучення речей до постановлення ухвали слідчого судді був необхідний з метою запобігання їх знищенню.

Згідно ч. 3 ст. 233 КПК України, слідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину. У такому випадку прокурор, слідчий за погодженням із прокурором зобов'язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді. Слідчий суддя розглядає таке клопотання згідно з вимогами статті 234 цього Кодексу, перевіряючи, крім іншого, чи дійсно були наявні підстави для проникнення до житла чи іншого володіння особи без ухвали слідчого судді. Якщо прокурор відмовиться погодити клопотання слідчого про обшук або слідчий суддя відмовить у задоволенні клопотання про обшук, встановлені внаслідок такого обшуку докази є недопустимими, а отримана інформація підлягає знищенню в порядку, передбаченому статтею 255 цього Кодексу.

17.01.2025, слідчим у відповідності до вимог ст. 233 КПК України, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, з метою відшукання та виявлення речових доказів, що мають значення для досудовому розслідування, проведено обшук у приміщенні будинку АДРЕСА_1 .

Згідно інформаційної довідки з Великоомелянської сільської ради від 15.01.2025, приміщення будинку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , на праві приватної власності належить ОСОБА_10 . Окрім того встановлено, що вказаним будинком фактично користується ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Вилучення вище вказаних речей та предметів, неможливо в інший спосіб, оскільки вони являються предметами та знаряддями вчинення кримінального правопорушення, тому особи які причетні до їх вчинення вживають заходів для їх приховання, збуту та витребувати їх в порядку ст. 93 КПК України не можливо, або за допомогою інших слідчих дій, тому виникла необхідність щодо проведення обшуку.

Таким чином, оцінюючи доводи слідчого, надані до клопотання матеріали, слідчий суддя вважає їх достатніми для надання дозволу на проведення обшуку 17.01.2025 у приміщенні будинку АДРЕСА_1 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, відшукання речей, що містять інформацію про вчинене кримінальне правопорушення.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст. ст. 233, 234, 235 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на проведення 17.01.2025 обшуку у приміщенні будинку АДРЕСА_1 з метою виявлення та вилучення: прекурсорів у великих розмірах, спеціального лабораторного обладнання, необхідного для виготовлення психотропних речовин, засобів для пакування та фасування психотропних речовин (порожні полімерні сліп пакети, електронні ваги, распіратор, блокнот з чорновими записами), змиви біологічного матеріалу.

Встановити строк дії ухвали 15 днів з дня її винесення.

Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя -

Попередній документ
124548649
Наступний документ
124548651
Інформація про рішення:
№ рішення: 124548650
№ справи: 569/1106/25
Дата рішення: 20.01.2025
Дата публікації: 22.01.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Рівненський міський суд Рівненської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; проведення обшуку житла чи іншого володіння особи
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (10.06.2025)
Дата надходження: 09.06.2025
Предмет позову: -