Рішення від 20.01.2025 по справі 645/6102/24

Справа № 645/6102/24

Провадження № 2-а/645/4/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 січня 2025 року м.Харків

Фрунзенський районний суд м. Харкова в складі:

головуючого - судді Ульяніч І.В.,

за участі секретаря судових засідань - Циганок В.М.,

учасники справи: позивач ОСОБА_1 ,

представник позивача Міносян Ю.Л.

представник відповідача - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Харкові адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом, в якому просив скасувати постанову ІНФОРМАЦІЯ_1 за №Ю/287 від 16.09.2024 року про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та закрити провадження по адміністративній справі.

В обґрунтування позовних вимог вказує, що 04.10.2024 року він отримав Постанову про накладання адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП № Ю/287 від 16.09.2024 року. Вказана Постанова була складена начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 підполковником ОСОБА_2 , на думку якого, позивач скоїв адміністративне правопорушення, не прибувши у термін до 16.07.2024 року для оновлення персональних даних до ТЦК та СП чи до центру надання адміністративних послуг, чи не зареєструвавшись через електронний кабінет. Згідно цієї Постанови на позивача був накладений штраф за скоєння адміністративного правопорушення у розмірі 17000 грн. З даною Постановою позивач не згоден з таких причин, він дійсно не виконав вимоги щодо оновлення даних, тому що весь цей час, протягом якого треба було поновити дані, він перебував на лікуванні в стаціонарі та домашньому режимі з захворюванням, яке потребувало постійної медичної допомоги. Про це позивачем було повідомлено працівникам ТЦК та СП. Але це не було ними прийнято до уваги. Крім того, у цей період позивач здавав екзамени для вступу до вищого навчального закладу, до якого він поступив. Зараз у позивача оформлена відстрочка від призову, як студента вищого навчального закладу. Крім того, позивачем були оновлені дані 09.08.2024 року через систему РЕЗЕРВ+.

Ухвалою суду від 01.11.2024 року відкрито провадження по справі, справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні з викликом сторін по справі.

11.11.2024 року від представника ІНФОРМАЦІЯ_1 - ОСОБА_3 , надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого представник вважає позов безпідставним та необгрунтованим, просить про відмову у задоволені позовних вимог у повному обсязі. В обгрунтування відзиву зазначив, що згідно ст. 268 КУпАП громадянина ОСОБА_1 було повідомлено про розгляд адміністративного правопорушення про, що свідчить примітка у протоколі № Ю/287 від 13.09.2024 року, 16.09.2024 року в кабінеті № 37 під особистий підпис. На розгляд справи ОСОБА_1 не з'явився та про поважні причини не повідомив. ІНФОРМАЦІЯ_3 рекомендованим листом було направлено постанову громадянину ОСОБА_1 . Законом України № 3633-ІХ від 11.04.2024 року "Про внесення змін до деяких законодавчій актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку", який набув чинності 18.05.2024 року визначено, що під час дії Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 24.02.2024 №65/2022, затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 03.03.2022 №2105-ІХ, громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані: у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності), у разі перебування за кордоном - шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності). ОСОБА_1 , який перебуває на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_4 , в особливий період, в порушення вимог абзацу 7 частини 3 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», абзацу 4 пункту 1 частини 2 Прикінцевих положень Закону 3633, абзацу 2 частини 10 статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»: не уточнив протягом 60 днів, з дня набрання чинності Законом 3633, свої персональні дані (фактичне місце проживання та номер мобільного телефону) через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, про що свідчить витяг з Єдиного електронного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів стосовно ОСОБА_1 .

Позивач ОСОБА_1 у судовому засіданні позовні вимоги первісного позову, підтримав у повному обсязі, просив про їх задоволення.

Представник позивача - Міносян Ю.Л. позовні вимоги підтримав, просив про їх задовольнити та скасувати постанову № Ю/287 від 16.09.2024 року про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, а провадження по справі закрити. Зазначив, що крім підстав, зазначених у позові, підставою для скасування постанови є невірно зазначена в постанові адреса проживання ОСОБА_1 .

Представник відповідача ІНФОРМАЦІЯ_3 в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив.

Згідно ч.1 ст.205 КАС України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час та місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Суд, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності та надавши їм належну правову оцінку, приходить до наступного.

Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Розглянувши заявлені позовні вимоги та докази в їх обґрунтування, вислухавши пояснення позивача та представника позивача, судом встановлено наступні фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до копії паспорта місце проживання ОСОБА_1 з 28.12.2011 року зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 . Місце мешкання, зазначене позивачем, АДРЕСА_2 .

Відповідно до копії Довідки наданої ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , є військовозобов'язаним та перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Згідно з протоколом від 13.09.2024 року, складеним головним спеціалістом командування ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , 13.09.2024 року о 14:00 год. під час перевірки в ІНФОРМАЦІЯ_4 відомостей (персональних та службових даних) узагальнених в облікових документах та внесених до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів виявлено факт порушення законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію військовозобов'язаним ОСОБА_1 . В абзаці 4 пункту 1 частини 2 Прикінцевих положень Закону України від 11.04.2024 № 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» (далі Закон-3633- IX), який набув чинності 18.05.2024 року, визначено, що під час дії Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» від 24.02.2022 № 65/2022, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» від 03.03.2022 № 2105-IX, громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані: у разі перебування на території України -шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного та резервіста (за наявності), у разі перебування за кордоном -шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті територіального центру комплектування та соціальної підтримки за містом перебування на військовому обліку, або через кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності). ОСОБА_1 , який перебуває на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_4 , в особливий період, в порушення вимог абзацу 7 частини 3 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», абзацу 4 пункту 1 частини 2 Прикінцевих і перехідних положень Закону 3633, абзацу 2 частини 10 статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» не уточнив протягом 60 днів, з для набрання чинності Законом 3633, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 210 -1 КУпАП.

З протоколом позивач ОСОБА_1 , був ознайомлений, про що свідчить його особистий підпис у протоколі про адміністративне правопорушення. Крім того, з протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 були роз'яснені його права та обов'язки, передбачені ст.63 Конституції України, ст.268 КУпАП, та повідомлено, що розгляд адміністративної справи про адміністративне правопорушення відбудеться о 15:00 год, 16.09.2024 року у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_6 за адресою: АДРЕСА_3 , що підтверджується його особистим підписом в тексті протоколу про адміністративне правопорушення.

16.09.2024 року начальником ІНФОРМАЦІЯ_6 підполковником ОСОБА_2 винесено постанову № Ю/287 по справі про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, якою накладено на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 17000 грн.

Відповідно до вказаної постанови, 13.09.2024 року 14 годині 00 хвилин під час перевірки в ІНФОРМАЦІЯ_4 відомостей (персональних та службових даних) узагальнених в облікових документах та внесених до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, виявлено факт порушення законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію військовозобов'язаним ОСОБА_1 .

Головним спеціалістом командування ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_4 був складений протокол про адміністративне правопорушення від 13.09.2024 року за ч. 3 ст.210-1 КУпАП стосовно громадянина ОСОБА_1 , в частині порушення останнім законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Відповідно до постанови, ОСОБА_1 , який перебуває на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_4 , в особливий період, в порушення вимог абзацу 7 частини 3 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», абзацу 4 пункту 1 частини 2 Прикінцевих і перехідних положень Закону 3633, абзацу 2 частини 10 статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» не уточнив протягом 60 днів, з для набрання чинності Законом 3633, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 210 -1 КУпАП.

Тобто ОСОБА_1 , своїми діяннями порушив вимоги абзацу 7 частини 3 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», абзацу 4 пункту 1 частини 2 Прикінцевих і перехідних положень Закону 3633, абзацу 2 частини 10 статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною 3 статті 210-1 КУпАП.

Приписами ч. 2 ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Відповідно до ст. 235 КУпАП територіальні центри комплектування та соціальної підтримки розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, про зіпсуття військово-облікових документів чи втрату їх з необережності (статті 210, 210-1, 211 (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України). Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Процедуру складання територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки протоколів та оформлення матеріалів про такі адміністративні правопорушення: порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, зіпсуття військово-облікових документів чи втрата їх з необережності (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України), визначено Інструкцією зі складання територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки протоколів та оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженою наказом Міністерства оборони України №3 від 01.01.2024, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 05.01.2024 за №36/41381 (далі - Інструкція).

Відповідно до п. 3 Розділу ІІ Інструкції у протоколі зазначається: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативно-правовий акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, імена, по батькові (за наявності), адреси свідків (якщо вони є); пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Відповідно до ч. 6 Розділу ІІ Інструкції до протоколу долучаються докази, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення. Докази, які долучаються до протоколу, повинні містити достовірну інформацію, відповідати вимогам законодавства та правилам діловодства. Обов'язок щодо збирання доказів та оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення покладається на уповноважену особу, яка складає протокол.

Відповідно до ч.1 ст. 210-1 КУпАП, в редакції Закону України № 3696-IX від 09.05.2024 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо удосконалення відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію», який набрав чинності 18.05.2024 року, порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, в особливий період тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від двох тисяч до трьох тисяч п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (ч. 3 ст.210-1 КУпАП).

У примітці до ст. 210 КУпАП зазначено, що положення статей 210, 210-1 цього Кодексу не застосовуються у разі можливості отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів персональних даних призовника, військовозобов'язаного, резервіста шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи.

Згідно з ч. 5 ст. 33 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згаданий вище Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів затверджений постановою КМУ від 30.12.2022 №1487 (далі по тексту - Порядок №1487).

Додатком №2 до Порядку №1487 є Правила військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі по тексту - Правила військового обліку).

Підпунктом 1.1 пункту 1 Правил військового обліку передбачено, що призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні перебувати на військовому обліку:

за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ (далі - органи СБУ), військовозобов'язані розвідувальних органів - у відповідному підрозділі розвідувального органу). Крім того, призовники, військовозобов'язані та резервісти, які проживають в селах та селищах, а також у містах, де відсутні відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, повинні перебувати на персонально-первинному військовому обліку у відповідних виконавчих органах сільських, селищних, міських рад; за місцем роботи (навчання) - в центральних і місцевих органах виконавчої влади, в інших державних органах, в органах місцевого самоврядування, в органах військового управління (органах управління), військових частинах (підрозділах) Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органах спеціального призначення, на підприємствах, в установах, організаціях, закладах освіти, закладах охорони здоров'я незалежно від підпорядкування і форми власності.

Згідно з ч. 3 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (в редакції закону з 18.05.2024) військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; взяття громадян на військовий облік; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.

Відповідно до абз. 7 ч. 3 ст. 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (в редакції закону з 18.05.2024) інші військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.

Згідно з абз. 4 пп. 1 п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів, з дня набрання чинності цим Законом, уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).

Відповідно до пункту 22 Порядку, затвердженого постановою КМУ № 560 від 16.05.2024 року, резервісти та військовозобов'язані протягом 60 днів, з дня набрання чинності Указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані (адресу місця проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані) через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або місцезнаходження чи відповідному підрозділі розвідувальних органів України, Центральному управлінні або регіональному органі СБУ.

З урахуванням аналізу зазначених вище норм суд зазначає, що, перебуваючи на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_1 з 18.05.2024 року по 16.07.2024 року мав обов'язок уточнити свої облікові дані (адресу місця проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані) через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або місцезнаходження.

Доказів на підтвердження уточнення своїх облікових даних у період з 18.05.2024 року по 16.07.2024 року, ОСОБА_1 суду не надано. Відповідно до Витягу з програми «Резерв+», військовозобов'язаний ОСОБА_1 уточнив свої облікові дані у застосунку «Резерв+» лише 09.08.2024 року.

До пояснень позивача про те, що він не виконав вимоги щодо оновлення даних з поважних причин, а саме весь цей час, протягом якого треба було поновити дані, позивач перебував на лікуванні в стаціонарі та домашньому режимі з захворюванням, яке потребувало постійної медичної допомоги, а також у цей період позивач складав екзамени для вступу до вищого навчального закладу, суд відноситься критично, оскільки відповідно до наданої позивачем Виписки із медичної карти стаціонарного хворого № 6085, вбачається, що ОСОБА_1 перебував на лікарняному лише три дні, а саме з 30.04.2024 по 02.05.2024 рік. Відомості про постійне амбулаторне лікування, в цей період, відсутнє. Тобто на погляд суду, позивач мав реальну можливість виконати вимоги закону та оновити свої облікові дані, протягом встановленого законом строку.

На підставі наведеного, відповідачем правомірно 16.09.2024 року притягнуто позивача до адміністративної відповідальності за частиною третьою статті 210-1 КУпАП.

Підтвердження поважності причини не прибуття позивача для розгляду справи про адміністративне правопорушення, про який він був повідомлений або про відкладення розгляду з поважних причин, суду не надано, про дату, час та місце розгляду справи позивач був сповіщений, про що свідчить підпис ОСОБА_1 у протоколі про адміністратвине правопорушення, та про ознайомлення його з положеннями ст. 63 Конституції України, правами та обов'язками, передбаченими ст. 268 КУпАП.

Таким чином, суд приходить до висновку, що оспорювана позивачем постанова винесена на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені КУпАП, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо та своєчасно, тому підстави для її скасування відсутні.

Щож стосується невірної адреси в постанові про притягнення до адміністративної відповідальності, на яку як на підставу скасування постанови, посилався представник позивача, то суд зазначає наступне.

З матеріалів справи судом встановлено, що адреса реєстрації місця мешкання позивача: АДРЕСА_1 , дана адреса була зазначена в протоколі про адміністравне правопорушення. В постанові № Ю/287 про адміністратвине правопорушення, дійсно зазначена адреса позивача: АДРЕСА_4 , що за повідомленням позивача є невірною адресою, так як він проживає в АДРЕСА_2 . Але помилка в написанні адреси позивача, ні є підставою для скасування постанови, а є підставою для виправлення описки в зазначеній постанові. Враховуючи, що позивач змінював адреси проживання, що підтверджується наданим ним Витягом із "РЕЗЕРВ+" сформованим 09.08.2024 року, де адреса проживання зазначена: АДРЕСА_5 .

Згідно статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі письмових, речових і електронних доказів, висновків експертів, показів свідків.

Виходячи із норм викладених в частині 1 статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України.

Відповідно до ч. 3 ст. 286 КАС України, за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право: 1) залишити рішення суб'єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення; 2) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і надіслати справу на новий розгляд до компетентного органу (посадової особи); 3) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення; 4) змінити захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.

В п. 23 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Проніна проти України» наголошується, що п.1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, а в п.58 рішення Європейського суд у справі «Серявін та інші проти України» зазначається про те, що призначення обґрунтованого рішення полягає в тому, щоб продемонструвати сторонам, що вони були почуті… Лише за умови винесення обґрунтованого рішення може забезпечуватися публічний контроль здійснення правосуддя (див. рішення у справі «Гірвісаарі проти Фінляндії»).

З огляду на викладене, оцінивши надані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів, а також належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, перевіривши всі доводи і заперечення сторін, суд дійшов висновку про те, що матеріалами справи підтверджується факт вчинення позивачем адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, а наведені позивачем у своєму адміністративному позові обставини про відсутність вчинення адміністративного правопорушення та підстави для скасування постанови, не знайшли свого підтвердження матеріалами справи, через що позовні вимоги є безпідставними та необґрунтованими, відтак задоволенню не підлягають.

Питання щодо розподілу судових витрат суд вирішує відповідно до приписів ст.139 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 6, 8,9, 72, 77, 139, 242, 243-246, 286 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності -залишити без задоволення.

Витратизі сплати судового збору покласти на ОСОБА_1 .

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Другого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , адреса фактичного проживання: АДРЕСА_6 ;

Відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_7 , адреса: АДРЕСА_7 .

Повний текст рішення виготовлено 20 січня 2025 року.

Суддя - І.В.Ульяніч