Постанова від 20.01.2025 по справі 520/29492/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 січня 2025 р. Справа № 520/29492/23

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Спаскіна О.А.,

Суддів: Любчич Л.В. , Присяжнюк О.В. ,

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 10.10.2024, головуючий суддя І інстанції: Мар'єнко Л.М., майдан Свободи, 6, м. Харків, 61022, повний текст складено 10.10.24 по справі № 520/29492/23

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області , Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, в якому просив:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області про відмову ОСОБА_1 в перерахунку пенсії за віком;

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо не включення довідки від 03.02.2023 року №250-0/30, виданої ДП "Харківський машинобудівний завод "ФЕД" для перерахунку ОСОБА_1 пенсії за віком - визнати протиправними;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області зробити перерахунок пенсії за віком ОСОБА_1 відповідно до чинного законодавства з урахуванням довідки від 03.02.2023 року №250-0/30, виданої ДП "Харківський машинобудівний завод "ФЕД" та здійснити виплату, з урахуванням вже отриманих сум пенсії.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2024 року позов задоволено частково.

Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо не здійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 відповідно до заяви від 31.03.2023 року на підставі довідки від 03.02.2023 року №250-0/30, виданої ДП "Харківський машинобудівний завод "ФЕД" про заробітну плату для обчислення пенсії.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ 14099344) розглянути заяву ОСОБА_1 про перерахунок пенсії від 31.03.2023 та здійснити перерахунок та виплату пенсії за віком з урахуванням довідки від 03.02.2023 року №250-0/30, виданої ДП "Харківський машинобудівний завод "ФЕД" про заробітну плату для обчислення пенсії, відповідно до ст.40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", починаючи з 31.03.2023 року.

В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовлено.

Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд.5, Держпром, під.3, пов.2, м.Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок.

Відповідач, Головне управління Пенсійного фонду України у Житомирській області, не погодившись з рішенням суду першої інстанції подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення Харківського окружного адміністративного суду від 10.10.2024 та прийняти нове судове рішення, яким відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначає, що приймаючи зазначене рішення суд першої інстанції дійшов до помилкових висновків, які призвели до неправильного вирішення справи, неповно з'ясував всі обставини справи, що мають значення при вирішенні спору, невірно застосував до спірних правовідносин вимоги матеріального та процесуального права.

Відповідно до ч. 1 ст. 311 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, перевіривши підстави для апеляційного перегляду, вважає, що вимоги апеляційної скарги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 308 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Судовим розглядом встановлено, що позивач - ОСОБА_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та з 03.10.2022 року отримує пенсію за віком, призначену відповідно до вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV.

07.09.2023 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області з заявою, в якій просив здійснити перерахунок пенсії за віком у відповідності до ч.1 ст.40 та ч.2 ст.42 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". В якості додатків надано: копію пенсійного посвідчення, копія паспорту громадянина України, копія РНОКПП, копія трудової книжки, копія ОК-5, копія військового квитка; копія довідки №250-0/30 від 03.02.2023; копія свідоцтва про народження; копія диплому; копія довідки ДП "Харківський машинобудівний завод "ФЕД"; копія свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця; копія довідки ПАТ "Харківський підшипниковий завод".

Заяву позивача розглянуто за принципом екстериторіальності Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області.

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області від 14.09.2023 №203040014176 ОСОБА_1 відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії відповідно до частини 4 статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Підставою для прийняття вказаного рішення зазначено, що відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії не залежно від перерв в роботі. Якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш ніж два роки після призначення (попереднього перерахунку) як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію. Відповідно до матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 було призначено пенсію за віком відповідно Закону по заяві від 07.11.2021, стаж зараховано по 28.02.2022. Станом на дату звернення за перерахунком пенсії 07.09.2023 пенсіонер ОСОБА_1 не набув права на наступний перерахунок (а.с.30).

Листом Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 25.09.2023 №26510-30338/Т-02/8-2000/23 позивача повідомлено, що він отримує пенсію за віком призначену з 03.10.2022 (на підставі заяви від 19.10.2022 року) та обчислену згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Розрахунок пенсії провадиться згідно статей 27, 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Страховий стаж обчислено відповідно до статті 24 Закону. Заробітну плату для обчислення пенсії визначено відповідно до статті 40 Закону. За даними електронної пенсійної справи, пенсію ОСОБА_1 обчислено із середньомісячної заробітної плати 4470,98 грн (із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2019-2021 роки 10846,37 грн) за період роботи з липня 2000 року по грудень 2000 року, з липня 2003 року по грудень 2020 року, з червня 2021 року по лютий 2022 року за даними персоніфікованого обліку. Коефіцієнт заробітної плати 0,41221. Загальний стаж складає 33 роки 07 місяців 23 дні, стаж зараховано по 28.02.2022 року. Виплата пенсії провадилась як не працюючій особі, фізична особа-підприємець.

Розрахунок пенсії на вересень 2023 року:

Середньомісячний заробіток для обчислення (10846,37*0,41221) - 4470,98 грн;

Коефіцієнт стажу - 0,33583 - 403 міс.;

Розмір пенсії за віком (4470,98*0,33583) - 1501,49 грн;

Надбавка 100 грн на індексації з 01.03.2023 року - 100 грн;

Доплата до мінімальної пенсійної виплати (2093 грн) - 491,51 грн;

Розмір пенсії до виплати - 2093,00 грн.

Щодо перерахунку пенсії згідно статті 40 Закону, в листі повідомлено, що 31.03.2023 ОСОБА_1 подав заяву на перерахунок пенсії "Зміна періоду 60 місяців з 01.07.2000 року". До заяви надана довідка про заробітну плату, видана Державним підприємством "Харківський машинобудівний завод "ФЕД" від 03.02.2023 року №250-0/30 за період роботи з січня 1993 по грудень 1997 року. У зв'язку з необхідністю проведення перевірки відповідності первинних документів змісту довідки про заробітну плату від 03.02.2023 року №250-0/30 за період роботи з січня 1993 по грудень 1997 року, яка видана Державним підприємством "Харківський машинобудівний завод "ФЕД", зважаючи обставини проведення активних бойових дій на території області, після надходження інформації від ДП "Харківський машинобудівний завод "ФЕД", управлінням буде розглянуто питання проведення перерахунку пенсії (а.с.25-29).

Вважаючи протиправною відмову відповідачів у здійсненні перерахунку пенсії на підставі заяви та доданих довідок про наявний трудовий стаж, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Задовольняючи частково позову, суд першої інстанції дійшов висновку про задоволення позову шляхом визнання протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо не здійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 відповідно до заяви від 31.03.2023 року на підставі довідки від 03.02.2023 року №250-0/30, виданої ДП "Харківський машинобудівний завод "ФЕД" про заробітну плату для обчислення пенсії та зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області розглянути заяву ОСОБА_1 про перерахунок пенсії від 31.03.2023 та здійснити перерахунок та виплату пенсії за віком з урахуванням довідки від 03.02.2023 року №250-0/30, виданої ДП "Харківський машинобудівний завод "ФЕД" про заробітну плату для обчислення пенсії, відповідно до ст.40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", починаючи з 31.03.2023 року.

Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції, з наступних підстав.

Зі змісту апеляційної скарги вбачається, що рішення суду першої інстанції оскаржується в частині задоволених позовних вимог, отже, в межах розгляду цієї справи надається правова оцінка рішенню суду першої інстанції в оскаржуваній відповідачем частині.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій визначає Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення», громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.

Умови призначення пенсії визначені статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Згідно зі ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 7, 8, 9 і 14 статті 11 цього Закону та періоди страхового стажу під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з місяця запровадження карантину у 2020 році та шести календарних місяців після його завершення. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим цієї частини, період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.

Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Пунктом 2 частини 1 статті 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.

Відповідно до ч. 1 ст. 43 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», перерахунок пенсій за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника, за вислугу років, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р. № 22-1 (далі - Порядок № 22-1), регулює питання подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до статті 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Пунктом 2.1 Порядку № 22-1 встановлено, що за бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30.06.2000 р. (додаток 5) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

Відповідно до п. 2.10 Порядку №22-1 довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами. У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.

Колегія суддів зазначає, що з аналізу наведених вище норм вбачається, що роботодавець має право видати довідку про розмір заробітної плати відповідно до даних, що містяться у відповідних первинних документах за відповідний період. При цьому, єдиною і обов'язковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи до 01.07.2000 є підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами, зокрема, виписками з особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією.

Аналогічна правова позиція щодо застосування норм права у подібних правовідносинах викладена у постановах Верховного Суду України від 17.03.2015 у справі №21-11а15, від 15.12.2015 у справі №2-а/576/29/14 та Верховного Суду від 13.02.2018 у справі №358/1179/17, від 17.04.2018 у справі №376/2559/17, від 25.09.2018 у справі №539/1386/17, від 10.07.2019 у справі №539/2726/16-а та від 05.03.2020 у справі №539/3234/16-а, від 23.01.2020 у справі №711/6882/17, від 21.05.2020 у справі №711/10373/17, від 22.09.2020 у справі №361/7431/15-а, від 14.09.2020 у справі №404/5731/16-а, від 09.11.2020 у справі №202/9474/15-а.

Судовим розглядом встановлено, що для здійснення перерахунку пенсії з урахуванням заробітної плати позивач 31.03.2023 подав до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку №250-0/30 від 03.02.2023 року, видану державним підприємством "Харківський машинобудівний завод "ФЕД" про заробітну плату для обчислення пенсії.

Судом встановлено, що вказана довідка видана на підставі особистих рахунків за період 1993-1997 роки, які знаходяться за адресою: Україна, 61023, м.Харків, вул.Сумська, 132.

Крім того зазначено, що на всі виплати нараховані страхові внески (єдиний внесок), та те, що ДП "Харківський машинобудівний завод "ФЕД" не заперечує проти проведення перевірки первинних документів за періоди, зазначені в цих довідках (а.с.48).

Згідно з частиною третьою статті 44 Закону №1058-IV органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію.

Відповідно до частини п'ятої статті 45 Закону України №1058-IV, документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Цей строк може бути продовжено за рішенням керівника територіального органу Пенсійного фонду України на строк проведення додаткової перевірки достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умов їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсію, але не більше ніж на 15 днів.

Колегія суддів звертає увагу, що орган Пенсійного фонду наділений повноваженнями щодо перевірки обґрунтованості видачі наданих позивачем довідок, достовірності поданих в них відомостей за наявності для цього правових підстав в строк, визначений частиною п'ятою статті 45 Закону України №1058-IV.

Як вбачається з матеріалів справи, з листа від 25.09.2023 №26510-30338/Т-02/8-2000/23 встановлено, що Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області має намір провести перевірку наданої позивачем довідки №250-0/30 від 03.02.2023 року, видану державним підприємством "Харківський машинобудівний завод "ФЕД" про заробітну плату для обчислення пенсії, в порядку календарної черговості їх надходження. Вказаний порядок обумовлений накопиченням значної кількості документів за період введення карантину, спричиненого поширенням короновірусної хвороби (COVID-19) та введенням в Україні воєнного стану, активними бойовими діями на території Харківської області.

Однак, станом на 25.09.2023 року відповідачем приблизні строки проведення перевірки достовірності, наданої з довідці №250-0/30 від 03.02.2023 року не визначені.

Колегія суддів наголошує, що саме на відповідача покладено обов'язок, при призначенні (перерахунку) пенсії позивачу, щодо здійснення перевірки допустимості документів, поданих разом із заявою для перерахунок пенсії, та обґрунтованість видачі таких з метою забезпечення не лише реалізації права особи на призначення та отримання пенсії, а й контролю за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду.

Крім того, єдиною і обов'язковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи до 01.07.2000 є підтвердження саме нарахування такої заробітної плати первинними документами, а не підтвердження сплати страхових внесків.

Зважаючи на викладене, враховуюч, що подана позивачем довідка видана на підставі відомостей про нарахування заробітної плати, містить інформацію про загальний розмір заробітної плати за цей період з розбивкою по місяцях, така довідка відповідає вимогам Порядку №22-1, а інформація щодо сплати єдиного внеску за період з 1993 по 1997 підтверджена наданою позивачем довідкою за формою №ОК-5.

Підсумовуючи викладене, колегія суддів дійшла висновку про наявність з боку Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області протиправної бездіяльності щодо не здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки від 03.02.2023 року №250-0/30, виданої ДП "Харківський машинобудівний завод "ФЕД" про заробітну плату для обчислення пенсії.

З огляду на викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції та вважає належним та необхідним способом захисту порушеного права позивача визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо не здійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 відповідно до заяви від 31.03.2023 року на підставі довідки від 03.02.2023 року №250-0/30, виданої ДП "Харківський машинобудівний завод "ФЕД" про заробітну плату для обчислення пенсії та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ 14099344) розглянути заяву ОСОБА_1 про перерахунок пенсії від 31.03.2023 та здійснити перерахунок та виплату пенсії за віком з урахуванням довідки від 03.02.2023 року №250-0/30, виданої ДП "Харківський машинобудівний завод "ФЕД" про заробітну плату для обчислення пенсії, відповідно до ст.40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", починаючи з 31.03.2023 року.

Доводи апеляційної скарги не спростовують правильності висновків, якими мотивоване рішення суду першої інстанції, та не дають підстав уважати висновки суду першої інстанції помилковими, а застосування судом норм матеріального права - неправильним.

Відповідно до пункту першого частини першої статті 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

Згідно зі статтею 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення із додержанням норм матеріального і процесуального права.

Оскільки доводи апеляційної скарги не знайшли свого підтвердження та спростовуються висновками суду першої інстанції, які зроблені на підставі повного, всебічного та об'єктивного аналізу відповідних правових норм та фактичних обставин справи, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому оскаржуване рішення слід залишити без змін.

Керуючись ст. ст. 311, 315, 316, 321, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області - залишити без задоволення.

Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 10.10.2024 по справі № 520/29492/23 - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.

Головуючий суддя О.А. Спаскін

Судді Л.В. Любчич О.В. Присяжнюк