Рішення від 20.01.2025 по справі 320/40571/24

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 січня 2025 року м. Київ № 320/40571/24

Київський окружний адміністративний суд у складі судді Жукової Є.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників адміністративну справу

за позовомОСОБА_1

доІНФОРМАЦІЯ_1

провизнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

ОСОБА_1 (позивач) звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (відповідач), в якому просить суд:

- визнати протиправними дії відповідача щодо не включення до довідки про складові грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 усіх складових, надбавки за виконання особливо важливих завдань 100%, право на які підтверджено Пенсійним фондом України у Витязі зі списку осіб, пенсії яких підлягають перерахунку 01.01.2018;

- зобов'язати відповідача повністю виконати позовні вимоги позивача ОСОБА_1 , які зазначені у задоволеному судовому рішенні по справі № 320/44758/23, внести зміни у зміст довідки від 21.06.2024 № 13/6022/с про складові грошового забезпечення для перерахунку та виплати пенсії з 01.01.2018 ОСОБА_1 згідно з додатком 2 Порядку 45, з обов'язковим включенням до переліку додаткових видів грошового забезпечення надбавки за виконання особливо важливих завдань 100%, а довідку направити до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві для перерахунку і виплати пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що позивачу надійшла письмова відповідь відповідача від 11.07.2023№ 13/6700/с з оригіналом довідки. Як вказує позивач, у нової довідці від 21.06.2024 № 13/6022/с для начальника відділу аналізу та контролю за дотриманням податкового законодавства Департаменту фінансів МОУ полковника ОСОБА_1 , без дотримання вимог чинної редакції додатку 2 до постанови КМУ від 13.02.2008 № 45 (копія форми довідки для військовослужбовців ЗСУ згідно з додатком 2 -додається), а також без врахування норм постанови КМУ від 09.03.2006 № 268 і наказу Мінпраці та соцполітики від 18.07.2010 № 195 відповідачем під час складання нової довідки від 21.06.2024 № 13/6022/с протиправно не зазначена така складова грошового забезпечення як «надбавка за особливо важливі завдання 100%», право на яку та розмір для ОСОБА_1 23.05.2023 вже підтверджено Пенсійним фондом України згідно з Витягом зі списку осіб, пенсії яких підлягають перерахунку 01.01.2018.

За посиланнями позивача, з вини службових осіб відповідача під час виконання рішення суду у справі № 320/44758/23 боржником помилково не взято до уваги вимоги з постанови КМУ від 21.02.2018 № 103, якими зобов'язано провести перерахунок пенсії з 01 січня 20218 року тільки військовослужбовцям, яким вже призначена пенсія до 01.03.2018, у той час коли норми постанови КМУ від 30.08.2017 № 704 у повному обсязі ще не набрали законної сили, а тому до 01 березня 2018 року надбавка за виконання особливо важливих завдань була діючою та не була скасована разом з постановою КМУ № 1294.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 04.09.2024 відкрито провадження у справі, суд ухвалив здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, встановленими ст. ст. 257-262 КАС України без повідомлення (виклику) учасників справи.

20 вересня 2024 року через систему «Електронний суд» ІНФОРМАЦІЯ_2 подано відзив на позов, за змістом якого відповідач проти задоволення позовних вимог заперечує з підстав нормативної необґрунтованості останніх. Відповідач зазначає, розмір додаткових видів грошового забезпечення визначається відповідно до норм постанови КМУ від 30.08.2017 № 704, а премії у розмірах, відповідно до рішень Міністра оборони України. Зазначена позивачем надбавка за виконання особливо важливих завдань не передбачена нормами постанови КМУ від 30.08.2017 № 704, у зв'язку з чим не може бути зазначена у відповідній довідці.

Отже, довідка відповідає вимогам викладених у рішенні суду та вимогам чинного законодавства, в тому числі постанові КМУ від 30.08.2017 № 704, а відповідач діяв на підставі та у спосіб передбачений Конституцією та законами України.

У відповіді на відзив позивач, посилаючись на висновки, викладені у постановах Верховного Суду, позовні вимоги підтримав, просив задовольнити у повному обсязі.

Поряд з вказаним, 09 грудня 2024 року від позивача надійшло клопотання, в якому заявник просить суд:

«Визнати протиправними дії відповідача щодо невиконання судового рішення у справі № 320/44758/23 за позовом позивача ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_3 , що набрало законної сили і відповідає правовим висновкам Верховного Суду, викладених у постановах від 20.10.2022 № 826/6453/18, від 27.01.2023 у справі № 120/1564/19-а, постанові КАС/ВС від 10.05.2023 у справі № 480/1586/19, а також у постанові ВПВС від 23.05.2024 у зразковій справі № 380/19324/23, а тому на підставі ч. 5 ст. 242 КАС України врахувати висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду;

Зобов'язати відповідача ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) на підставі «Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки», затвердженого постановою КМУ від 23 лютого 2022 р. № 154, забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного органу України документів для своєчасного перерахунку пенсії позивача ОСОБА_1 (звільненого з військової служби 23 березня 2005 р.) у відповідності до статей 8, 10, 43 та 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХП «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а також забезпечити умови для своєчасного виконання усіх судових рішень, що набрали законної сили до цього часу за позовами ОСОБА_1 з питань нового перерахунку пенсії позивача, починаючи з 01.01.2018 оскільки з вини відповідача ІНФОРМАЦІЯ_3 своєчасно не були отримані Витяги зі списку для перерахунку пенсії з 2008 року, а тому не були своєчасно оформлені та не надані пенсійним органам для перерахунку пенсії ОСОБА_1 починаючи з 01.01.2018, навіть після отримання від ГУ ПФУ в м. Києві «Витягу зі списку» на прізвище ОСОБА_1 з датою оновлення 23.05.2023. Щорічне отримання Витягів зі списків на думку фахівців ГУ ПФУ в м. Києві не потрібне мати, оскільки цей Витяг призначений для обліку змін у статусі осіб під час проведення перерахунку пенсії не тільки військовослужбовців, а також для державних службовців, які втратили права на перерахунок військових пенсії за власним бажанням.».

Щодо вказаного клопотання, суд акцентує увагу, процесуальним законом встановлено певний порядок виконання судових рішень в адміністративних справах та визначено послідовність дій, які необхідно вчинити для того, щоб зобов'язати відповідача належним чином виконати рішення суду.

Вказані норми КАС України мають на меті забезпечення належного виконання судового рішення. Підставами їх застосування є саме невиконання судового рішення, ухваленого на користь особи-позивача та обставини, що свідчать про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, пов'язаних з невиконанням судового рішення в цій справі.

Наявність у КАС України спеціальних норм, спрямованих на забезпечення належного виконання судового рішення, виключає можливість застосування загального судового порядку захисту прав та інтересів стягувача шляхом подання нового позову.

При розгляді позовних вимог позивача стосовно невиконання окремого судового рішення у іншій справі, суд не може зобов'язувати виконувати рішення суду шляхом ухвалення нового судового рішення, оскільки виконавче провадження являє собою завершальну стадію судового провадження.

Отже, вирішуючи дану справу, суд позбавлений можливості надавати оцінку діям відповідача щодо належності виконання рішення в іншій адміністративній справі, зокрема №320/4475/23, оскільки вказане вирішується шляхом судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах, відповідно до приписів ст. ст. 382,383 Кодексу адміністративного судочинства України.

У межах даного спору, суд розглядає адміністративну справу не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. Вказане регламентовано частиною другою статті 9 Кодексу адміністративного судочиснтва України.

Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та відзив, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Судом встановлено, рішення Київського окружного адміністративного суду від 17.05.2024 у справі №320/44758/23, що набрало законної сили 03 липня 2024 року, зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_2 скласти та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується для перерахунку пенсії станом на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", з повною інформацією за формою, передбаченою додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", для перерахунку та виплати пенсії з 01.01.2018 на підставі статей 8, 10, 43 та 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

21 червня 2024 року ІНФОРМАЦІЯ_2 складено довідку №13/6022/с про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії на ім'я ОСОБА_1 .

Вказано довідка від 21.06.2024 313/6022/с видана на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 17.05.2024 у справі №320/44758/23 та відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», про розмір грошового забезпечення станом на 01.03.2018 за посадою: начальник відділу аналізу контролю за дотриманням податкового законодавства у Збройних Силах управління бухгалтерського обліку та фінансової звітності Департаменту фінансів МОУ, яке становить:

Посадовий оклад - 8320,00 грн.,

Оклад за військовим званням (полковник) -1480 грн.,

Надбавка за вислугу років 50% - 4900,00 грн.,

Надбавка за особливості проходження служби 10% - 1470,00 грн.,

Надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 1248,00 грн.,

Премія 10% - 832,00 грн.

Всього 18250,00 грн.

Супровідним листом від 21.06.2024 №13/6023/с ІНФОРМАЦІЯ_2 направив оновлену довідку на адресу позивача та Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві.

Позивач зазначає, що відповідачем протиправно у оновленій довідці, виданій на виконання рішення суду, не вказану належну позивачу надбавку за виконання особливо важливих завдань 100%, що зумовило звернення позивача за даним позовом до суду.

Досліджуючи надані сторонами докази, наявні в матеріалах справи, оцінюючи їх в сукупності, суд дійшов наступних висновків.

Враховуючи вимоги частини 2 статті 19 Конституції України та частини 2статті 2 КАС України, законодавцем визначено критерії для оцінювання рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які одночасно є принципами адміністративної процедури, що вироблені у практиці європейських країн.

Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб визначено Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII (далі Закон № 2262-XII).

Відповідно до статті 63 Закону № 2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Частиною 18 статті 43 Закону № 2262-XII встановлено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Вказана норма статті 43 Закону № 2262-ХІІ безпосередньо визначає складові грошового забезпечення для обчислення пенсій. При цьому під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.

Такий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 12.11.2019 у справі №826/3858/18.

Частинами 2 та 3 статті 51 Закону № 2262-ХІІ встановлено, що перерахунок пенсій, призначених особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

На час звернення позивача до Управління СБУ в Сумській області із заявою щодо підготування та направлення оновленої довідки про розміри його грошового забезпечення, пункт 3 Порядку №45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Тобто, на відповідача покладено функції по складенню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Порядок проведення перерахунку пенсії, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджено постановою КМУ №45 від 13.02.2008 (із змінами та доповненнями).

Згідно із п.5 Порядку №45 (до змін внесених постановою КМУ №103, які скасовані у судовому порядку) для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;

щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Отже, згідно вказаної норми Порядку №45, по-перше: для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), якою, відповідно до п.6 Порядку №45 вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена. По-друге, при перерахунку пенсії не враховуються додаткові види грошового забезпечення та премії, які скасовані чи такі що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Таким чином, відповідач, станом на час виникнення у позивача права на перерахунок пенсії, був зобов'язаний видати довідку про грошове забезпечення, виходячи із його встановленого розміру за відповідною посадою (саме на час виникнення права на перерахунок пенсії), а не виходячи із розмірів видів грошового забезпечення (у їх відсотковому значенні), які приймалися до уваги при призначенні позивачу пенсії. При цьому, відповідач був зобов'язаний вказати у довідці лише ті види грошового забезпечення, які на час виникнення у позивача права на перерахунок пенсії були передбачені нормативно-правовими актами та які фактично виплачувалися військовослужбовцям за відповідною посадою.

Як вбачається з матеріалів справи, довідка від 21.06.2024 313/6022/с видана на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 17.05.2024 у справі №320/44758/23 та відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», про розмір грошового забезпечення станом на 01.03.2018 за посадою: начальник відділу аналізу контролю за дотриманням податкового законодавства у Збройних Силах управління бухгалтерського обліку та фінансової звітності Департаменту фінансів МОУ.

Отже, право позивача на перерахунок пенсії виникло у зв'язку з прийняттям Урядом постанови №704 від 30.08.2017 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», якою збільшено грошове забезпечення військовослужбовців, зокрема, в частині визначення розміру посадового окладу.

Пунктом 2 Постанови №704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктами 5, 6 Постанови № 704 визначено надати право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання:

1) установлювати:

посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, у розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами, згідно з додатками 1 - 11 за аналогічними посадами;

посадові оклади заступникам керівників структурних підрозділів, посади яких не передбачені цією постановою, на 1 - 5 відсотків нижче від посадового окладу відповідного керівника;

надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.

Порядок та умови виплати такої надбавки визначати керівникам державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою;

2) здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення;

3) надавати один раз на рік військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення, та допомогу для оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення.

Виплачувати:

1) надбавку за вислугу років військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу в розмірах згідно з додатком 16;

2) доплату за науковий ступінь доктора філософії (кандидата наук) або доктора наук з відповідної спеціальності, якщо діяльність за профілем відповідає науковому ступеню, військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу в розмірі відповідно 5 і 10 відсотків посадового окладу. За наявності двох наукових ступенів доплата встановлюється за одним (вищим) науковим ступенем;

3) доплату за вчене звання військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, які займають посади, пов'язані з педагогічною або науковою діяльністю і мають вчене звання доцента (старшого наукового співробітника), в розмірі 5 відсотків, професора - 10 відсотків посадового окладу. За наявності двох або більше вчених звань доплата встановлюється за одним (вищим) званням;

4) надбавку за спортивні звання військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, які мають спортивне звання "заслужений тренер", "заслужений майстер спорту", "майстер спорту міжнародного класу", в розмірі 10 відсотків посадового окладу, "майстер спорту" 5 відсотків посадового окладу. За наявності двох і більше звань надбавка до посадового окладу виплачується за одним (вищим) званням.

5) надбавку за почесні звання України, СРСР, союзних республік СРСР військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, які мають почесні звання "заслужений" або "народний", в розмірі відповідно 10 і 15 відсотків посадового окладу.

6) надбавку за виконання функцій державного експерта з питань таємниць та надбавку за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу - у розмірах та порядку, визначених законодавством;

7) грошову допомогу військовослужбовцям строкової військової служби, звільненим з військової служби, в розмірі восьми, а зазначеним особам з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, - дванадцяти посадових окладів;

8) одноразову грошову допомогу військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу після укладення ними першого контракту.

У додатку №15 до Постанови №704 Додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу установлено також надбавку за кваліфікацію, а саме особи офіцерського складу (крім осіб офіцерського складу, які проходять службу на посадах льотного складу і виконують польоти в складі екіпажів повітряних суден у якості льотчиків і штурманів), особи рядового, сержантського і старшинського складу, військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, особи рядового і начальницького складу (крім осіб начальницького складу, які проходять службу на посадах льотного складу і виконують польоти в складі екіпажів повітряних суден у якості льотчиків і штурманів), які мають клас: другий: у розмірі 3 відсотків посадового окладу.

Таким чином, вказаними нормами права, по-перше: визначено види грошового забезпечення військовослужбовців, по-друге: надано право керівникам державних установ установлювати розміри видів грошового забезпечення залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою та виходячи із меж асигнувань, що виділяються на утримання таких державних установ.

З наведеного вбачається, що відповідач, станом на час виникнення у позивача права на перерахунок пенсії, був зобов'язаний видати довідку про грошове забезпечення, виходячи із його встановленого розміру за відповідною посадою (саме на час виникнення права на перерахунок пенсії), а не виходячи із розмірів видів грошового забезпечення (у їх відсотковому значенні), які приймалися до уваги при призначенні позивачу пенсії. При цьому, відповідач був зобов'язаний вказати у довідці лише ті види грошового забезпечення, які на час виникнення у позивача права на перерахунок пенсії були передбачені нормативно-правовими актами та які фактично виплачувалися військовослужбовцям за відповідною посадою.

У свою чергу, надбавка за виконання за виконання спеціальних завдань були передбачені Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", яка втратила чинність з 01.03.2018 на підставі Постанови № 704.

При цьому, суд звертає увагу, що вказана доплата, навіть за умови встановлення грошовим атестатом позивача, не визначена Постановою №704 в якості видів грошового забезпечення, що свідчить про те, що станом на момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії, доплата не підлягає включенню у довідку про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії.

Також, позивачем не спростовано та не визначалось підставами позову те, що відображені у довідці розміри видів грошового забезпечення (у відсотковому значенні) не відповідали фактичним розмірам таких видів грошового забезпечення, які отримували діючи військовослужбовці за відповідною посадою на час виникнення у позивача права на перерахунок пенсії.

Згідно з частиною 2 статті 6 КАС України та статтею 17 Закону України «Про виконання рішень і застосування практики Європейського Суду з прав людини» передбачено застосування судами Конвенції та практики ЄСПЛ як джерела права.

У пункті 58 Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року Суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення. Хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.

Статтею 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до частини 1 статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Підсумовуючи вказане, надаючи правову оцінку аргументам сторін, суд приходить до висновку, що посилання позивача на протиправність дій відповідача не знайшли свого підтвердження під час розгляду даної справи.

Згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, відшкодуванню підлягають судові витрати сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, виключно у разі задоволення позовних вимог.

Оскільки суд дійшов висновку про відмову в задоволенні адміністративного позову, судові витрати відшкодуванню не підлягають.

Керуючись ст. ст. 2, 3, 6-11, 73-77, 79, 90, 139, 241 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

1. У задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити повністю.

2. Судові витрати відшкодуванню не підлягають.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Жукова Є.О.