61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649
20.01.2025 Справа № 905/1240/24 Господарський суд Донецької області у складі судді Огороднік Д.М. розглянувши матеріали
за позовом Селидівської міської ради в особі начальника Селидівської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області (ЄДРПОУ 44899730, Покровський р-н,Донецька обл., місто Селидове, вулиця Цахніва Олександра, будинок, 8, 85400)
до ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 )
про припинення зобов'язання за договором та земельного сервітуту
Без повідомлення (виклику) учасників справи
На розгляд Господарського суду Донецької області передано позовні вимоги Селидівської міської ради в особі начальника Селидівської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області до ОСОБА_1 про припинення земельного сервітуту, встановленого на земельну ділянку з кадастровим номером 1413800000:03:010:0153, площею 0,0358 га, за адресою: АДРЕСА_2 та про припинення зобов'язаннь за договором земельного сервітуту від 05.04.2024 №16, з підстав, передбачених ст.102 ЗК України шляхом внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, щодо скасування запис про інше речове право від 08.04.2024 №54473934.
Ухвалою суду від 13.12.2024 відкладено підготовче засідання на 13.01.2025 року.
Листом Господарського суду Донецької області від 13.01.2025 повідомлено учасників справи про те, що призначене підготовче засідання на 13.01.2025 не відбудеться, у зв'язку з перебуванням судді Огороднік Д.М. у відпустці.
Ухвалою суду від 14.01.2025 постановлено: визначити дату підготовчого засідання на 23.01.2025 року.
17.01.2025, через підсистему «Електронний суд», надійшла заява Селидівської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області Немченка Анатолія Миколайовича б/н від 17.01.2025 (вх.№278/25) про забезпечення можливості участі представника позивача - Галіціної Олени Олександрівни (довіреність від 06.11.2024 №36) у судовому засіданні шляхом проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, за допомогою програми онлайн сервісу відеозв'язку Easycon, обліковий запис представника Селидівської міської військової адміністрації Немченко Анатолій Миколайович ІНФОРМАЦІЯ_1
За приписами ч. 7 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Згідно ч. 1 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
За змістом ч. 3 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала.
Згідно ч. 4 ст.197 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.(ч. 5 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України).
Судом встановлено, що заява позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, подано з дотриманням правил процесуального закону, відповідають вимогам щодо форми та змісту.
Керуючись ст. ст. 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
1.Заяву Селидівської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області б/н від 17.01.2025 (вх.№278/25) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції - задовольнити.
2.Участь у підготовчому засіданні представника Селидівської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області Галіціної Олени Олександрівни, яке призначене на 23.01.2025 року о 14:45 год., здійснювати в режимі відеоконференції поза межами суду, за адресою: м.Харків, пр.Науки, 5 зал судового засідання № 320.
3.Суд за власної ініціативи дозволяє представнику Селидівської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області Галіціной Олені Олександрівні, приймати участь в усіх наступних підготовчих та судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, без подання додаткових письмових клопотань.
4.Роз'яснити що відповідно до ч. 5 ст.197 Господарського процесуального кодексу України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.
У разі виникнення обставин зумовлених військовою агресією проти України та які об'єктивно унеможливлюють проведення судового засідання у призначений час, судове засідання може бути відкладено.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Д.М. Огороднік