Ухвала від 15.01.2025 по справі 947/2377/25

Справа № 947/2377/25

Провадження № 1-кс/947/1072/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.01.2025 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю слідчої ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в м. Одесі клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , яке погоджено прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення огляду в рамках кримінального провадження № 12022162510000389 від 04.04.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 358, ч. 1 ст. 367 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

В провадження слідчого судді Київського районного суду м. Одеси надійшло клопотання сторони обвинувачення про надання дозволу на проведення огляду, з якого вбачається, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12022162510000389 від 04.04.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 358, ч. 1 ст. 367 КК України.

Нагляд за додержанням законів під час здійснення досудового розслідування у формі процесуального керівництва здійснюється Одеською обласною прокуратурою.

В ході здійснення досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що Державною аудиторською службою України проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності державного підприємства «Адміністрація морських портів України» за період з 01.12.2017 по 30.06.2021.

Вивченням матеріалів зазначеної ревізії встановлено, що між ДП «АМПУ», в особі заступника начальника Чорноморської філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України» та МП ТОВ «КОЛІЙНИК» укладено договори № 176-В-ІЛФ-18 від 10.07.2018, № 151-В-ІЛФ-19 від 20.09.2019, № 303-В-ІЛФ-18 від 10.12.2018 з поточного ремонту на об'єктах Філії (залізничні і підкранові колії, тилові залізничні стрілочні переводи тощо) на загальну суму 6 591 015,30 грн. Завищення вартості виконаних робіт виникло в результаті порушення вимог чинного законодавства за рахунок необґрунтованого застосування в актах ф. № КБ-2в одиничної розцінки Е28-31-1 «Виправлення колії на залізобетонних шпалах на щебеневому баластi перед здаванням у постійну експлуатацію», склад робіт якої вже враховано одиничною розцінкою Е28-12-9 «Укладання колії окремими елементами на залізобетонних шпалах із рейок типу Р65 довжиною 12,5 м, кількість шпал на 1 км 1600 штук». Також, за рахунок невідповідності обсягів, відображених в актах ф. № КБ-2в, в порівнянні з фактично виконаними обсягами, згідно проведених контрольних обмірів (наприклад, по об'єкту поточного ремонту тилової залізничної колії № 8 Філії (інв. № 14727), в акті ф. № КБ-2в за вересень 2018 року № 1 на суму 769 440,13 грн, складеного на виконання договору від 10.07.2018 № 176-В-ІЛФ-18, враховані роботи з улаштування покриття товщиною 4 см з гарячих асфальтобетонних сумішей дрібнозернистих та піщаних вручну з ущільненням ручними котками у кількості 200,0 квадратних метрів, тоді як проведеними контрольними обмірами обсяг і ввиконаних робіт встановлено, що цих робіт виконано у кількості 63,13 квадратних метрів. Крім того, в акті ф. № КБ-2в за жовтень 2019 року № 1 на суму 270 334,99 грн, складеного на виконання договору від 20.09.2019 № 151-В-ІЛФ-19, завищено показник кошторисного прибутку (застосовано нормативний показник 21,15 грн/людино-годин, який перевищує нормативний показник - 6,8 грн/людино-годин. В акті ф. № КБ-2в за листопад 2018 року № 1 на суму 523 562,70 грн, складеного на виконання договору від 10.07.2018 № 175-В-ІЛФ-18, невірно визначено розмір адміністративних витрат, а саме: 1,35 грн/людино-годин, тоді як нормативний показник має становити 1,23 грн/людино-годин. За рахунок невідповідності кількості виконаних робіт з демонтажу і монтажу підкранових колій по бетонній основі (одинична розцінка: Е39-7-7), які відображені в актах ф. № КБ-2в встановлено відхилення (в акті ф. № КБ-2в за листопад 2018 року № 1 на суму 523 562,70 грн, складеного на виконання договору від 10.07.2018 № 175-В-ІЛФ-18, враховані роботи з демонтажу підкранових колій по бетонній основі у кількості 9,677 тон, при тому, що монтаж колій склав 12,096 тон, що на 2,42 тони більше, ніж демонтовано колій, при тому, що монтаж підкранових колій відбувався з демонтованих колій. Також, внаслідок невірного включення до акту ф.№ КБ-2в за лютий 2019 року № 2 на суму 612 745,51 грн (з ПДВ), складеного на виконання договору від 10.12.2018 № 303-В-ІЛФ-18, робіт з монтажу дрібних металоконструкцій, що залишаються в бетоні (ПР6 -3018), тоді як в акті виконаних робіт з монтажу металоконструкцій виконано вагою 2,653 тони, а матеріалів використано лише 2,145 тони, що призвело до завищення трудовитрат робітників-будівельників для монтажу матеріалів, які зазначені в акті ф.КБ-2в.Перевіркою правильного застосування норм, одиничних розцінок, виконання умов укладених договорів та проведеними контрольними обмірами встановлено завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 156 647,95 грн.

За результатом проведення ревізії встановлено невідповідність договірної ціни (з урахуванням останніх змін до договору) та актів приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в інвесторській кошторисній документації, яка пройшла обов'язкову експертизу на суму 17 341 987,57 грн з ПДВ, що призвело до втрат фінансових (матеріальних) ресурсів Південної філії ДП «АМПУ» на зазначену суму.

Під час здійснення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні 29.11.2024 призначено проведення судової будівельно-технічної експертизи за експертноюспеціальністю10.6 Дослідження об'єктів нерухомості, будівельних матеріалів, конструкцій та відповідних документів.

В послідуючому, 17.12.2024 надійшло клопотання експерта

№ 24-6490- від 17.12.2024, в якому зазначено, що для повного та всебічного дослідження, необхідно провести натурний огляд об'єкту дослідження із залученням судового експерта.

Враховуючи викладене, у органу досудового розслідування виникла необхідність у проведенні натурного огляду об'єктів:

- підкранової колії причалу № 11 (інв. № 4598);

- тилової залізнична колія № 8 (інв. № 14727);

- причалу № 18 (інв. № 4587),що знаходяться на території Чорноморської філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (Адміністрації морського порту Чорноморськ) в м. Чорноморськ Одеської області із залученням судового експерта та відповідних фахівців (спеціалістів), з метою фіксації обставин вчинення кримінального правопорушення.

Отже, враховуючи вище вказане, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, забезпечення проведення судової-будівельно технічної експертизи, у органу досудового розслідування виникла необхідність у проведенні огляду підкранової колії причалу № 11 (інв. № 4598);тилової залізнична колія № 8 (інв. № 14727);причалу № 18 (інв. № 4587),що знаходяться на території Чорноморської філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України», розташованого за адресою: 68001, Одеська обл., м. Чорноморськ, вул. Праці, 6,із залученням судового експерта та відповідних фахівців (спеціалістів),.

В судовому засіданні слідча клопотання про надання дозволу на проведення огляду підтримала в повному обсязі.

Дослідивши клопотання та матеріали які обґрунтовують доводи клопотання, а також вислухавши думку слідчої, слідчий суддя приходить до наступного переконання.

Відповідно до ст. 233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді. Під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.

Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 237 КПК України огляд проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке здобуте у результаті його вчинення.

Так, в судовому засіданні було встановлено, що в провадженні СУ ГУНП в Одеській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12022162510000389 від 04.04.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 358, ч. 1 ст. 367 КК України.

В рамках даного кримінального провадження, 29.11.2024 призначено проведення судової будівельно-технічної експертизи за експертноюспеціальністю10.6 Дослідження об'єктів нерухомості, будівельних матеріалів, конструкцій та відповідних документів.

В послідуючому, 17.12.2024 надійшло клопотання експерта № 24-6490- від 17.12.2024, в якому зазначено, що для повного та всебічного дослідження, необхідно провести натурний огляд об'єкту дослідження із залученням судового експерта.

Через кібератаку на державні реєстри України, що мала місце 19 грудня 2024 року, отримати відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, щодо власника об'єкта нерухомості, на момент звернення до суду з відповідним клопотанням - неможливо, через призупинення роботи останніх.

З урахуванням вищевикладеного, з метою виявлення відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення та їх фіксації, для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, проведення подальших необхідних слідчих дій, з метою прийняття у подальшому законного та обґрунтованого процесуального рішення за результатами проведення досудового розслідування, беручи до уваги правове обґрунтування клопотання сторони обвинувачення, яке в повній мірі відповідає вимогам, які ставляться до такого роду клопотань, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 233- 235, 237 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , яке погоджено прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення огляду в рамках кримінального провадження № 12022162510000389 від 04.04.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 358, ч. 1 ст. 367 КК України - задовольнити.

Надати слідчим, що входять до складу групи слідчих та прокурорам, що входять до складу групи прокурорів у кримінальному провадженні № 12022162510000389 від 04.04.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 358, ч. 1 ст. 367 КК із залученням судового експерта, якому доручено проведення комплексної будівельно-технічної експертизи, за експертною спеціальністю 10.6 «Дослідження об'єктів нерухомості, будівельних матеріалів, конструкцій та відповідних документів», проведення огляду підкранової колії причалу № 11 (інв. № 4598); тилової залізнична колія № 8 (інв. № 14727);причалу № 18 (інв. № 4587),що знаходяться на території Чорноморської філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України», розташованого за адресою: 68001, Одеська обл., м. Чорноморськ, вул. Праці, 6,із залученням судового експерта та відповідних фахівців (спеціалістів), з метою фіксації обставин вчинення кримінального правопорушення,без участі її власника та/або користувача, з метою забезпечення кримінального провадження.

Визначити строк дії ухвали тривалістю сім календарних дні, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1