Дата документу 16.01.2025
Справа № 501/4624/19
1-в/501/12/25
16 січня 2025 року Іллічівський міський суд Одеської області у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
представника ВП №1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області - ОСОБА_3 ,
особи, щодо якої внесено подання - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чорноморську Одеської області подання начальника ВП №1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду щодо:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Іллічівська (Чорноморська) Одеської області, громадянина України, який має середню спеціальну освіту, не одружений, на утриманні дітей не має, не працює, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимий:
06 серпня 2018 року Іллічівським міським судом Одеської області за ч.ч. 1, 2 ст. 185 КК України до 2 років позбавлення волі з випробуванням на 2 роки відповідно до ст. 75 КК України (ухвалою Іллічівського міського суду Одеської області від 23 грудня 2019 року звільнення від відбування основного покарання з випробуванням скасовано, та ОСОБА_4 направлено до місць позбавлення волі для відбування покарання, призначеного вироком Іллічівського міського суду Одеської області від 06 серпня 2018 року, звільнився 05 серпня 2022 року за відбуттям строку покарання);
07 квітня 2023 року Іллічівським міським судом Одеської області за ч. 2 ст.185 КК України до 3 місяців арешту (звільнився 03 листопада 2023 року за відбуттям строку покарання),
До Іллічівського міського суду Одеської області надійшло подання начальника ВП №1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_5 .
В судовому засіданні представник ВП №1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 доповів про необхідність продовження адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_5 строком на 6 місяців із застосуванням до нього таких обмежень:
- заборонити вихід з постійного місця проживання, а саме: АДРЕСА_1 з 22:00 год до 06:00 год наступного дня щоденно;
- заборонити відвідування місць, де реалізують спиртні напої на розлив (барів, ресторанів та інше);
- з'являтися на реєстрацію до територіального ВП ГУНП в Одеській області за місцем постійного проживання чотири рази на місяць відповідно до вказівки керівництва та з'являтись за викликом працівників поліції у вказаний час для з'ясування питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
- заборонити виїзд за межі м. Чорноморська Одеського району Одеської області без дозволу територіального органу Національної поліції України.
ОСОБА_4 проти продовження щодо нього адміністративного нагляду не заперечував.
Вивчивши подання та долучені до нього матеріли, суд дійшов висновку, що воно підлягає задоволенню частково.
Встановлено, що ОСОБА_4 був двічі засуджений до позбавлення волі за умисні злочини, та перебуваючи на превентивному обліку у ВП №1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області та під адміністаритвним наглядом на підставі ухвали Іллічівського міського суду Одеської області від 26 січня 2024 року строком на 1 рік, на шлях виправлення не став, на неодноразові превентивні заходи з боку Національної поліції та попередження про можливість продовження встановленого щодо нього адміністративного нагляду не реагував, щодо нього систематично складалися протоколи про адміністративні правопорушення та притягувався до адміністративної відповідальності:
01 квітня 2024 року за ч.1 ст. 187 (протокол серії ВАД №102457 від 26 квітня 2024 року);
02 квітня 2024 року за ч. 1 ст. 187 КУпАП (протоколі серід ВАД №102542 від 25 квтіня 2024 року);
08 квітня 2024 року за ч. 1 ст. 187 КУпАП (протокол серії ВАД №102545 від 25 квітня 2024 року);
16 квітня 2024 року за ч. 1 ст. 187 КУпАП (протокол серії ВАД №102688 від 15 травня 2924 року, постанова Іллічівського міського суду Одеської області від 29 травня 2024 року про накладення стягнення в сумі 170,00 грн);
12 травня 2024 року за ч. 1 ст. 187 КУпАП (протокол серії ВАД №014919 від 29 травня 2024 року);
14 травня 2024 року за ч. 1 ст. 187 КУпАП (протокол серії ВАЛ №014920 від 29 травня 2024 року);
17 травня 2024 року за ч. 1 ст. 187 КУпАП (протокол серії ВАЛ №014947 від 29 травня 2024 року);
19 травня 2024 року за ч. 1 ст. 187 КУпАП (протокол серії ВАЛ №014948 від 29 травня 2024 року);
22 травня 2024 року за ч. 1 ст. 187 КУпАП (протокол серії ВАЛ №014949 від 29 травня 2024 року);
06 січня 2025 року за ч. 1 ст. 178 КУпАП (постанова серії ГВА №201781 від 06 січня 2015 року) та йому письмово винесено попередження про можливість продовження встановленого адміністративного нагляду;
08 січня 2025 року за ч. 1 ст. 177 КУпАП (постанова серії ГВА №201783 від 08 січня 2015 року) та йому повторно письмово винесено попередження про можливість продовження встановленого адміністративного нагляду;
09 січня 2025 року за ч. 2 ст. 178 КУпАП (постанова серії ГВА №201782 від 09 січня 2015 року) та йому повторно письмово винесено попередження про можливість продовження встановленого адміністративного нагляду.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі - Закон) адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до ст. 6 Закону у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Таким чином підставою для продовження адміністративного нагляду є така поведінка особи, яка свідчить, що особа, незважаючи на здійснення стосовно неї низки примусових профілактичних заходів спостереження і контролю, продовжує вчиняти правопорушення, які свідчать про те, що така особа залишається небезпечною для суспільства, тобто мета раніше встановленого щодо неї адміністративного нагляду щодо перевиховання не досягнута.
Судом встановлено, що протягом попереднього встановленого адміністративного нагляду ОСОБА_4 неодноразово притягався до адміністративної відповідальності, не зважаючи на попередження щодо можливого продовження його адміністративного нагляду, ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, належних висновків не зробив, продовжив вчиняти адміністративні правопорушення.
Статтею 9 Закону особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, зобов'язані вести законопослушний спосіб життя, не порушувати громадський порядок і додержувати таких правил:
а) прибути у визначений установою виконання покарань термін в обране ними місце проживання і зареєструватися в органі Національної поліції;
б) з'являтися за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
в) повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи, місця проживання чи перебування, а також про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
г) в разі від'їзду в особистих справах з дозволу поліцейського в інший населений пункт та перебування там більше доби зареєструватися у відповідному органі Національної поліції.
Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження:
а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);
в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста);
г) реєстрація в поліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Враховуючи викладене, суд вважає що ОСОБА_4 слід продовжити адміністративний нагляд строком на 6 місяців, але не довше термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості, у зв'язку із чим подання є обґрунтованим.
Відповідно до ст. 2 Закону адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
За таких обставин, враховуючи особу ОСОБА_4 , суд вважає за необхідне визначити обмеження, передбачені ст. 10 Закону, про які зазначено у поданні, однак, частково з підстав їх надмірної суворості.
Керуючись ст. 2-6, 9, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»,
Подання начальника ВП №1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області задовольнити частково.
Встановити ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на 6 місяців, але не довше термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості, із встановленням щодо нього таких обмежень:
- заборонити вихід з місця проживання в період часу з 22:00 год до 06:00 год ранку наступної доби, за встановленою для постійного місця проживання адресою;
- з'являтися на реєстрацію до територіального органу Національної поліції кожен 1-й понеділок місяця до визначеної поліцейської станції в період часу з 09:00 год до 18:00 год, а в разі відсутності такої - до чергової частини територіального підрозділу Національної поліції України;
- заборона виїзду за межі обслуговування територіального органу Національної поліції України, в якому він перебуває під адміністративним наглядом без отримання дозволу.
Роз'яснити ОСОБА_4 правила адміністративного нагляду:
- з'являтися до ВП № 1 ОРУП № 2 ГУНП в Одеській області у встановлений термін та надавати усні та письмові пояснення з питань виконання адміністративного нагляду;
- повідомляти ВП № 1 ОРУП № 2 ГУНП в Одеській області про зміну місця роботи та місця проживання, а також у випадку виїзду за межі міста Чорноморськ Одеської області в приватних та службових справах з будь-яких питань;
- у разі від'їзду в особистих справах з дозволу поліцейського в інший населений пункт та перебування там більше доби - зареєструватися у відповідному органі Національної поліції.
Постанова може бути оскаржена у встановленому законом порядку.
Постанову надіслати для виконання начальнику органу Національної поліції України за місцем проживання особи, щодо якої встановлено адміністративний нагляд.
Суддя