Справа № 591/139/25 Провадження № 3/591/79/25
17 січня 2025 року м. Суми
Суддя Зарічного районного суду м. Суми Янголь Є.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Сумській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, паспорт: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , зі слів тимчасово не працює,ч.1 ст. 88-1 КУпАП,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 01 грудня 2024 року серії СМ №000416/830, ОСОБА_1 01.12.2024 о 10.05 год неподалік буд. 10 по просп. М.Лушпи у м.Суми, здійснювала реалізацію свіжовиловленої риби, а саме: сазан (короп) вагою 7 кг, з порушенням порядку придбанн та збуту об'єктів тваринного світу без документів, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 88-1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, про день, час та місце розгляду справи повідомлялась належним чином. За таких обставин, та враховуючи, що участь особи, яка притягається до адміністративної відповідальності при розгляді даної справи відповідно до вимог статті 268 КУпАП не є обов'язковою, суд вважає за можливе розглянути справу на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали, слід зробити наступні висновки.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Відповідноч.1,2 ст. 7 ЗУ «Про твариннийсвіт» від 13.12.2001 об'єкти тваринного світу, вилучені із стануприродної волі, розведені (отримані) у напіввільних умовахчи в неволі або набуті іншим не забороненим законом шляхом, можуть перебувати у приватній власності юридичних та фізичних осіб. Законність набуття у приватну власність об'єктів тваринного світу (крім добутих у порядку загального використання) повинна бути підтверджена відповідними документами, що засвідчують законність вилучення цих об'єктів з природного середовища, ввезення в Україну з інших країн, факту купівлі, обміну, отримання у спадок тощо, які видаються в установленому законодавством порядку.
Згідно пп.28,30 Наказу Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 08.07.1996 «Про затвердження Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі» N 369 працівники пунктів дрібнороздрібної торговельної мережі повинні мати документи на товари, одержані для продажу, якщо це передбачено законодавством. Суб'єкт господарювання, у підпорядкуванні якого є пункти дрібнороздрібної торговельної мережі, зобов'язаний мати на всі товари, що реалізуються в цих пунктах, документи, передбачені законодавством.
Забороняється продаж товарів, що не мають відповідного маркування, належного товарного вигляду, на яких строк придатності не зазначено або зазначено з порушенням вимог нормативно-правових актів, строк придатності яких минув, а також тих, що надійшли без
документів, передбачених законодавством, зокрема, які засвідчують їх якість та безпеку.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 88-1 КУпАП України, тобто, порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об'єктів тваринного або рослинного світу.
Провина ОСОБА_1 підтверджується матеріалами, дослідженими у суді: протоколом про адміністративне правопорушення від 01.12.2024 (а.с.1), описом об'єктів лову (добування), вилучених у порушників та розпискою про прийняття на зберігання вилучених об'єктів лову (добування), вилучених у порушника з додатком у вигляді фототаблиці (а.с.2,3), фотозображенням.
Санкція ч. 1 ст. 88-1 КУпАП передбачає конфіскацією об'єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.
Враховуючи характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, вважаю, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 88-1 КУпАП, порушила порядок збуту чи розповсюдження об'єктів тваринного світу, та необхідно застосувати до правопорушника стягнення у вигляді штрафу без конфіскації об'єктів тваринного світу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з правопорушника необхідно стягнути судовий збір у сумі 605,60 грн.
Керуючись ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», ст. 40-1, ч. 1 ст. 88-1, ст. 283, ст. 284 КУпАП,
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 88-1 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в сумі 510 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 605,60гривень (рр UA908999980313111256000026001; отримувач - ГУК у м.Києві,м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ- 37993783; банк отримувача Казначейство України (ЕАП), найменування коду класифікації доходів бюджету - Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України).
Вилучені об'єкти тваринного світу: сазан (короп) вагою 7 кг, які передані на зберігання ОСОБА_1 , після набрання постановою законної сили залишити в розпорядженні останньої.
У відповідності із ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений правопорушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня отримання копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається в порядку примусового виконання та з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена протягом 10-денного строку до Сумського апеляційного суду через Зарічний районний суд м. Суми.
Суддя Є.В.Янголь