Справа №468/2503/24
3/468/33/25
16.01.2025 року суддя Баштанського районного суду Миколаївської області Муругов В.В., за участю секретаря Рафальської К.В., прокурора Козової А.Г., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ), проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої медичним директором КНП «ЦПМСД» Новобузької міської ради, депутата 8-го скликання Баштанської районної ради Миколаївської області,
за скоєння правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП,
ОСОБА_1 як депутат Баштанської районної ради Миколаївської області та суб'єкт відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, була зобов'язана подати «щорічну» декларацію за 2023 рік у термін до 31.03.2024 року включно, натомість подала її лише 01.04.2024 року, чим допустила порушення встановленого строку подання електронної декларації.
ОСОБА_1 в суді пояснила, що при заповненні відомостей в п. 11 декларації відповідні дані не зберігались, тому лише після створення нової декларації 01.04.2024 року зі сторонньою допомогою вона змога подати таку декларацію. Про вказаний факт вона після 01.04.2024 року районну раду не повідомляла, а з приводу несвоєчасного подання декларації до неї з районної ради зателефонували приблизно в листопаді 2024 року, а в грудні 2024 року її запросили до поліції для надання пояснень з цього приводу.
Прокурор зробив висновок про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. У зв'язку з цим, з врахуванням обставин правопорушення та особи ОСОБА_1 прокурор просив призначити штраф в мінімальному розмірі, визначеному санкцією статті.
Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали, що знаходяться в справі (копію рапорту, рапорт, скрін-шот подачі декларацій (ІПН-2666614088), скрін-шот «Акредитований центр сертифікації ключів - ПриватБанк»(ІПН-2666614088), лист про надання інформації та копій документів, копію відповіді на лист від 25.11.2024 року № 306/02-13, протокол від 04.12.2020 року №1, копію списку реєстрації депутатів від 04.12.2020 року, копію списку запрошених, присутніх на першій сесії від 04.12.2020 року, копію протоколу №1 від 04.12.2020 року, копію рішення від 04.12.2020 року, інформацію про підсумки виборів депутатів, копію результатів відкритого поіменного голосування від 04.12.2020року, копію попередження, копію листа про надання інформації та копій документів, відповідь на лист від 06.12.2024 року, копію відповіді на запит від 02.04.2024 року, копію листа від 26.04.2024 року, копію відповіді на лист від 28.04.2021 року, копію листа від 11.09.2018 року, копію про результати розгляду листа від 30.05.2017 року копі. Витягу з наказу від 17.05.2024 року довідку від 20.12.2024 року), суддя приходить до висновку про винуватість ОСОБА_1 в інкримінованому їй правопорушенні.
Своїми діями особа, відносно якої складено протокол, вчинила правопорушення, передбачене ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.
Частина перша статті 172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в" - "ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
З матеріалів справи слідує, що ОСОБА_1 була обранадепутатом 8-го скликання Баштанської районної ради Миколаївської області в 2020 році.
Отже відповідно до процитованих вище положень закону ОСОБА_1 зобов'язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік до 01 квітня 2024 року.
Проте, як вбачається із даних витягу з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції несвоєчасно, без поважних причин, а саме 01 квітня 2024 року о 09 год. 34 хв., подавши декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, хоча повинена була її подати не пізніше 00.00 год. 01 квітня 2024 року.
За таких обставин в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки вона несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 38 КУпАП (в редакції на час вчинення правопорушення) адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Натомість суду не надані докази того, що відповідне порушення було виявлене раніше листопада 2024 року (часу, коли до ОСОБА_1 вперше звернулись з приводу несвоєчасності подання нею декларації та часу, коли відповідний підрозділ Національної поліції почав збирати матеріали стосовно вказаного факту), а з того часу на час розгляду справи в суді минуло менше шести місяців, за такого строки притягнення особи до відповідальності за вказане правопорушення не спливли.
Враховуючи особу ОСОБА_1 , яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, обставини вчинення правопорушення, незначний проміжок часу несвоєчасного подання декларації, вважаю за доцільне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальних межах, визначених санкцією відповідної статті.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та ст. 40-1 КУпАП, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, на яку накладено таке стягнення, підлягає стягненню судовий збір в розмірі 605,60 грн.
На підставі викладеного та ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, керуючись ст.ст. 252,280,283,284,285 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.