Провадження № 1-кс/760/1468/25
Справа № 760/697/25
14 січня 2025 року слідчий суддя Солом'янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши у закритому судовому засіданні, в залі суду, в м. Києві, клопотання сторони кримінального провадження - слідчого в особливо важливих справах СУ ГУ СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_4 , про обшук у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017100010010407 від 02.11.2017, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 191, ч. 2 ст. 367, ч. 2 ст. 364 КК України,
До слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого в особливо важливих справах СУ ГУ СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку за місцем роботи заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень ОСОБА_5 , а саме за адресою: АДРЕСА_8, 3 поверх, каб. 311, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а саме: чорнової бухгалтерії, платіжних доручень, банківських виписок щодо руху грошових коштів по розрахунковим рахункам ТОВ «Автосом», ТОВ «Гоу2нет», ТОВ «Інвестиційний союз Києва», ТОВ «Кепітал Інвест Менеджмент», ТОВ «Кепітал Менеджмент», ТОВ «Київ Парк Сервіс», ТОВ «Котранса», ТОВ «Парксервіс плюс», ТОВ «Сістем Кепітал Груп», ТОВ «Скай-Транс», ТОВ «Столиця Автопаркінг», ФОП ОСОБА_6 , ФОП ОСОБА_7 , ФОП ОСОБА_8 , ФОП ОСОБА_9 , ФОП ОСОБА_10 , ФОП ОСОБА_11 , блокнотів, записників та аркушів паперу, на яких наявні рукописні або машинописні записи щодо механізму та обставин вчинення вказаного кримінального правопорушення, документів (в тому числі електронні), персональних електронно-обчислювальних машин (комп'ютерна техніка), ноутбуків, електронних накопичувачів інформації та мобільних телефонів із електронними відомостями про вчинення вказаних кримінальних правопорушень, в тому числі, на яких міститься інформація щодо приватного спілкування між співучасниками злочину за допомогою програмного забезпечення для обміну повідомленнями (месседжерів) чи з використанням електронної пошти, тощо; грошових коштів, здобутих внаслідок вчинення протиправної діяльності.
З матеріалів клопотання вбачається, що слідчим управлінням Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12017100010010407, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.08.2023 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 191, ч. 2 ст. 367, ч. 2 ст. 364 КК України.
Подане клопотання обґрунтовується тим, що в ході проведення досудового розслідування встановлено, що заступником директора КП «Київтранспарксервіс» ОСОБА_12 , спільно з діючим директором КП «Київтранспарксервіс» ОСОБА_13 та іншими службовими особами, організовано протиправну схему з метою отримання неправомірної вигоди від надання в експлуатацію паркувальних майданчиків в м. Києві.
Зазначене реалізується штучним заниження офіційної кількості паркувальних місць, з метою отримання підконтрольними приватними суб'єктами господарювання надприбутків від надання в оренду необлікованих паркомісць на паркувальних майданчиках комунального підприємства.
В ході проведення оглядів паркувальних майданчиків встановлено невідповідність схем організації дорожнього руху та умов договорів, якими визначається кількість паркомісць (значне заниження паркомісць у обсязі від 40 до 60 % від фактично наявної). Так, за результатом огляду паркувального майданчику, за адресою: м. Київ, проспект Петра Григоренка (навпроти буд. 5), 14, який перебуває в експлуатації ТОВ «Транс-парк-сервіс» (код ЄДРПОУ 37673399) на підставі укладеного договору з КП «Київтранспарксервіс» № ДНП-2015-07/31 від 22.07.2015 про надання майданчика для експлуатації, утримання та облаштування, встановлено 181 паркомісце. Відповідно до наявної нумерації, розмір одного парко місця складає 20 м2, однак, відповідно до схеми організації дорожнього руху, яка є невід'ємною складовою вищезазначеного договору, на паркувальному майданчику, розташованому за адресою: м. Київ, Дарницький район, проспект Петра Григоренка (навпроти буд. 5), 14, передбачено облаштування 135 місць для платного паркування транспортних засобів, а також 15 спеціальних місць для безкоштовного паркування транспортних засобів, які перевозять осіб з інвалідністю.
За результатом огляду паркувального майданчику, за адресою: АДРЕСА_9, який перебуває в експлуатації ФОП ОСОБА_14 на підставі укладеного договору з КП «Київтранспарксервіс» № ДНП-2021-03/06 від 09.03.2021 про надання майданчика для експлуатації, утримання та облаштування, встановлено 240 паркомісць, відповідно до наявної нумерації, розмір одного паркомісця складає 20 м2, однак відповідно до схеми організації дорожнього руху, яка є невід'ємною складовою вищезазначеного договору, на паркувальному майданчику, розташованому за адресою: АДРЕСА_9, передбачено облаштування 180 місць для платного паркування транспортних засобів, а також 20 спеціальних місць для безкоштовного паркування транспортних засобів, які перевозять осіб з інвалідністю.
За результатом огляду паркувального майданчику, за адресою: м. Київ, проспект Бажана, напроти буд. №24/1-26, який перебуває в експлуатації ТОВ «Трейдмастер Сервіч Юкрейн» на підставі укладеного договору з КП «Київтранспарксервіс» № ДНП-2015-07/44 від 24.07.2015 про надання майданчика для експлуатації, утримання та облаштування, встановлено 210 паркомісць. Відповідно до наявної нумерації, розмір одного парко місця складає 20 м2, однак відповідно до схеми організації дорожнього руху, яка є невід'ємною складовою вищезазначеного договору, на паркувальному майданчику, розташованому за адресою: м. Київ, проспект Бажана, напроти буд. №24/1-26, передбачено облаштування 89 місць для платного паркування транспортних засобів, а також 10 спеціальних місць для безкоштовного паркування транспортних засобів, які перевозять осіб з інвалідністю.
За результатом огляду паркувального майданчику, за адресою: м. Київ, вул. Драгоманова, 6 А, який перебуває в експлуатації ТОВ «СЛ-Плюс» (ЄДРПОУ 35030421) на підставі укладеного договору з КП «Київтранспарксервіс» № ДНП-2017-12/32 від 01.01.2017 про надання майданчика для експлуатації, утримання та облаштування, встановлено 250 паркомісць. Відповідно до наявної нумерації, розмір одного парко місця складає 20 м2, однак відповідно до схеми організації дорожнього руху ( далі ОДР), яка є невід'ємною складовою вищезазначеного договору, на паркувальному майданчику, розташованому за адресою: м. Київ, вул., Драгоманова, 6 А, передбачено облаштування 85 місць для платного паркування транспортних засобів, а також 9 спеціальних місць для безкоштовного паркування транспортних засобів, які перевозять осіб з інвалідністю.
Також в ході досудового слідства зафіксовано невідповідність договірним вимогам ряду інших паркувальних майданчиків на території м. Києва, а саме:
- відсутня розмітка спеціальних місць для безкоштовного паркування, а фактична кількість фіксованих місць для паркування не відповідає схемі ОДР та умовам договору;
- надання в оренду парувальних майданчиків без укладання договорів з комунальним підприємством;
- надання в оренду паркувальних майданчиків із укладанням договорів з комунальним підприємством, проте, без підписання актів приймання-передачі паркувальних майданчиків, що фактично призводить до їхнього користування приватними суб'єктами господарювання без належної оплати.
Вказані порушення фіксувались на всіх паркувальних майданчиках, що свідчить про системність порушень фінансового законодавства зі сторони посадових осіб КП «Київтранспарксервіс».
Факти системної корупції у КП «Київтранспарксервіс» полягають у тому, що окремі суб'єкти господарювання увійшли в злочинну змову зі службовими особами КП «Київтранспарксервіс» з метою отримання неконтрольованого державою та комунальним підприємством доходу (так званих «чорних обігових коштів»), шляхом зазначення у відповідних договорах значно нижчої кількості паркомісць замість реальної кількості паркомісць, які фактично використовуються суб?єктом господарювання.
Так, встановлено, що в м. Києві на даний час функціонує понад 860 стоянок із понад 64 000 офіційно встановлених КП «Київтранспарксервіс» паркувальних місць, про передачу яких комерційним структурам експлуатантам паркувальних майданчиків укладено низку договорів про надання таких паркувальних майданчиків у платне строкове використання, з метою наповнення міського бюджету м. Києва.
За наявними даними, ринкова вартість оренди одного паркомісця власником транспортного засобу складає в середньому 500 грн/міс.
Реальна кількість паркомісць на існуючих паркувальних майданчиках під управлінням КП «Київтранспарксервіс» складає понад 84 тис паркомісць (офіційно визначено 64 тис. паркомісць).
Таким чином, понад 20 тис. паркомісць знаходиться у т.зв. «тіньовому обігу», що в свою чергу, формує загальний обсяг «тіньових» надходжень у розмірі близько 10 млн. грн. на місяць, які розподіляються між учасниками протиправної схеми.
Таким чином, посадовими особами КП «Київтранспарксервіс», внаслідок неналежного ставлення до своїх службових обов'язків, в частині проведення контролю за виконанням договорів та схем організацій дорожнього руху на паркувальних майданчиках, приховується фактична кількість паркомісць, які експлуатуються орендарями з метою отримання неправомірної вигоди від останніх та розподілу між учасниками протиправної схеми.
Тобто, в наслідок зловживання владою службовими особами КП «Київтранспарксервіс», з метою отримання неправомірної вигоди для самих себе та невстановлених досудовим розслідуванням осіб укладено договори про надання права на експлуатацію фіксованих місць для паркування з суб'єктами господарювання на території м. Києва, що вміщують в себе значно більшу кількість паркомісць, ніж передбачено відповідними договорами, в наслідок чого, завдано істотної шкоди охоронюваним законом громадських інтересів, та спричинило тяжкі наслідки у виді недоотримання доходу від діяльності з надання права на експлуатацію фіксованих місць для паркування та призводить до суттєвої щорічної декілька мільйонної збитковості комунального підприємства.
Крім того, аналогічні порушення виявлялись y діяльності КП «Київтранспарксервіс» і в 2014, 2016, 2017 роках.
На даний час КП «Київтранспарксервіс» та Департаментом транспортної інфраструктури КМДА не вжито належних заходів щодо усунення порушень, що також може свідчити про наявність системної корупції у сфері експлуатації фіксованих місць для паркування у м. Києві.
05 червня 2023 року на адресу Головного управління надійшов акт ревізії окремих питань фінансово - господарської діяльності комунального підприємства «Київтранспарксервіс» за період з 01.10.2019 по 31.12.2022, відповідно до якого за результатами проведення заходів державного фінансового аудиту, виявлені порушення та недоліки на загальну суму 310 634 725,35 грн.
З метою підтвердження висновку акту Державної аудиторської служби України в частині завдання матеріальної шкоди КП «Київтранспарксервіс» та місцевому бюджету м. Києва було проведено судово-економічну експертизу, відповідно до якої підтверджується завдання матеріальної шкоди КП «Київтранспарксервіс».
У ході досудового слідства, встановлено службових осіб КП «Київтранспарксервіс» та приватних суб'єктів господарювання, які можуть бути причетними до протиправної діяльності під час розподілу та адміністрування нічних паркувальних майданчиків в м. Києві.
Крім того, слідчий зазначає, що заступником голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень ОСОБА_5 , спільно з колишніми керівниками КП «Київтранспарксервіс» ОСОБА_15 , ОСОБА_12 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , за участі підконтрольних суб'єктів господарської діяльності-експлуатантів паркувальних майданчиків, організовано вказану протиправну схему з метою отримання неправомірної вигоди від надання в експлуатацію підконтрольним суб'єктам господарської діяльності нічних паркувальних майданчиків в м. Києві.
Зокрема, службовими особами комунального підприємства до впровадження протиправної схеми залучено ряд комерційних підприємств, які зареєстровані громадянами України ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 та ОСОБА_8 на підконтрольних осіб, а саме: ТОВ «Автосом», ТОВ «Гоу2нет», ТОВ «Інвестиційний союз Києва», ТОВ «Кепітал Інвест Менеджмент», ТОВ «Кепітал Менеджмент», ТОВ «Київ Парк Сервіс», ТОВ «Котранса», ТОВ «Парксервіс плюс», ТОВ «Сістем Кепітал Груп», ТОВ «Скай-Транс», ТОВ «Столиця Автопаркінг», ФОП ОСОБА_6 , ФОП ОСОБА_7 , ФОП ОСОБА_8 , ФОП ОСОБА_9 , ФОП ОСОБА_10 , ФОП ОСОБА_11 .
Вищевказані підприємства використовують паркувальні майданчики у м. Києві без підписаних актів приймання-передачі, внаслідок чого не здійснюється оплата на рахунки КП «Київтранспарксервіс», за наступними адресами: просп. Науки, 5 під шляхопроводом та поруч; вул. Ахматової Анни, 30; просп. Бажана Миколи (з парної сторони під шляхопроводом ст. м. «Осокорки»); на перетині вул. Милославської та просп. Володимира Маяковського (майданчик №2); на перетині вул. Милославської та просп. Володимира Маяковського (майданчик №3);перетин вул. Милославської та вул. Володимира Маяковського (Майданчик №1); вул. Оноре де Бальзака, (навпроти, буд. №4); перетин вул. Милославської та вул. Лісківської (навпроти вул. Славської, 58); вул. Ентузіастів, 49; Велика Кільцева дорога (навпроти буд. 1-3 по вул. Кондратюка); вул. Бережанська (між будинками №9 та №15); вул. Набережно-Хрещатицька, 31-29; вул. Новокостянтинівська, 8-а; вул. Кільцева дорога (ринок «Шпалерний»); вул. Зодчих, 1; вул. Біличанська, 1; площа Героїв Бресту (ст. м. «Святошин»); вул. Обухівська, 139 (навпроти); вул. Зодчих, 3-а; площа Вокзальна, 1 (вокзал «Центральний»); вул. Лабораторна, 28; вул. Вершигори Петра, 9, 9-а; вул. Зодчих, 37-38; просп. Оболонський, навпроти буд. 43 (майданчик №1).
Крім цього, в ході виконання доручення, встановлено, що громадянином України ОСОБА_21 з метою отримання значної кількості паркувальних майданчиків та подальшого штучного збільшення паркомісць, зареєстровано ряд СГД, зокрема: ТОВ «Безпечне паркування», ФОП ОСОБА_22 , ТОВ «Беквард плюс», ТОВ «Лютік компані», ФОП ОСОБА_21 , ФОП ОСОБА_23 , ФОП ОСОБА_24 , ФОП ОСОБА_25 .
Вказані підприємства використовують паркувальні майданчики у м. Києві без підписаних актів приймання-передачі, внаслідок чого не здійснюється оплата на рахунки КП «Київтранспарксервіс» за такими адресами: вул. Добровицька, 8-12; вул. Лугова, біля оз. Пташине; вул. Кондратюка Юрія, 4-в, 4-г; вул. Північна, 1; перетин просп. Оболонського та вул. Вербова (розподільча смуга) майданчик №2; пл. Оболонська, 1 ; вул. Героїв Дніпра, 45 ; вул. Героїв Дніпра, 59 ; вул. Полярна, 7 (навпроти); вул. Межигірська, 60 ; вул. Виговського Івана - просп. Правди ; вул. Виговського, 26-а; просп. Георгія Гонгадзе, 18-з , 18 -є, 18-д; просп. Степана Бандери, 23 ; вул. Ревуцького, 29-А ; Харківське шосе, 61; вул. Маршала Тимошенко, 13/1 та ін.
Поряд з цим, встановлено наявність групи компаній ТОВ «Свідчадо арт», ТОВ «Санан», ТОВ «Пітстоп плюс», ТОВ «Рентінвест», ТОВ «Премікс плюс», ТОВ «СЛ Плюс», ТОВ «Стартайм 21, які контролюються громадянином України ОСОБА_26 з метою отримання значної кількості паркувальних майданчиків та подальшого штучного збільшення паркомісць.
Як вказує у клопотанні слідчий, досудовим розслідуванням встановлено, що до вчинення кримінального правопорушення може бути причетний заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень ОСОБА_5 , який координує діяльність КП «Київтранспарксервіс».
Враховуючи викладене і приймаючи до уваги те, що проведення обшуку необхідне з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення знаряддя кримінального правопорушення, речей і документів, які мають значення для проведення досудового розслідування, оскільки наявні достатні підстави вважати, що вони знаходяться за місцем роботи заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень ОСОБА_5 , а саме за адресою: АДРЕСА_8, 3 поверх, каб. 311, слідчий просить надати дозвіл на проведення обшуку у зазначеному приміщенні.
Слідчий у судовому засіданні підтримав клопотання з підстав, наведених у ньому, додатково повідомив та надав дані про ймовірну причетність ОСОБА_5 до організації протиправної схеми з метою отримання неправомірної вигоди від надання в експлуатацію підконтрольним суб'єктам господарської діяльності паркувальних майданчиків в м. Києві.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до такого висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 223 КПК України, слідчі (розшукові) дії - є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні.
Підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.
За змістом ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно положень ст. 13 КПК України, не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, а у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, - на підставі ухвали слідчого судді Вищого антикорупційного суду (ч. 2 ст. 234 КПК України).
Клопотання про обшук, відповідно до ч. 3 ст. 234 КПК України, повинно містити відомості, зокрема, про: житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв'язок із вчиненим кримінальним правопорушенням; обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:
1) було вчинено кримінальне правопорушення;
2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;
3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;
4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи;
5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Встановлено, що слідчим управлінням Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017100010010407 від 02.11.2017 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 191, ч. 2 ст. 367, ч. 2 ст. 364 КК України.
Метою обшуку, визначеною в ч. 1 ст. 234 КПК України, є виявлення та фіксація відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте в результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Як вбачається з поданого клопотання, обшук планується провести в робочому кабінеті за місцем роботи заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень ОСОБА_5 , а саме в приміщення будівлі за адресою: АДРЕСА_8, 3 поверх, каб. 311, яке належить до комунальної власності територіальної громади м. Києва та в якому можуть зберігатися речі та документи, які мають значення для досудового розслідування.
При цьому, слідчим доведено достатні підстави вважати, що речі та документи, які планується відшукати, можуть знаходитися в жилому приміщенні, зазначеному у клопотанні, а тому за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також заходом, пропорційним втручанню в трудову діяльність особи.
Відповідно до ч.2 ст. 168 КПК України, тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.
Тимчасове вилучення електронних інформаційних систем, комп'ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку для вивчення фізичних властивостей, які мають значення для кримінального провадження, здійснюється лише у разі, якщо вони безпосередньо зазначені в ухвалі суду.
Забороняється тимчасове вилучення електронних інформаційних систем, комп'ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку, крім випадків, коли їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, або якщо такі об'єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення, а також якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов'язаний з подоланням системи логічного захисту.
У разі необхідності слідчий чи прокурор виготовляє за допомогою технічних, програмно-технічних засобів, апаратно-програмних комплексів копії інформації, що міститься в інформаційних (автоматизованих) системах, електронних комунікаційних системах, інформаційно-комунікаційних системах, комп'ютерних системах, їх невід'ємних частинах. Копіювання такої інформації здійснюється із залученням спеціаліста.
На вимогу володільця особа, яка здійснює тимчасове вилучення комп'ютерних систем або їх частин, залишає йому копії інформації з таких комп'ютерних систем або їх частин (за наявності технічної можливості здійснення копіювання) з використанням матеріальних носіїв володільця комп'ютерних систем або їх частин. Копії інформації з комп'ютерних систем або їх частин, які вилучаються, виготовляються з використанням технічних засобів, програмно-технічних засобів, апаратно-програмних комплексів володільця із залученням спеціаліста.
Дія абзацу п'ятого цієї частини не поширюється на випадки, якщо обіг інформації заборонено законом. Дія абзацу п'ятого цієї частини поширюється на інформацію з обмеженим доступом у частині, що не суперечить встановленому законодавством порядку обігу та захисту такої інформації.
Таким чином, слідчий суддя вважає за можливе надати можливість здійснення копіювання інформації, що міститься в інформаційних (автоматизованих) системах, електронних комунікаційних системах, інформаційно-комунікаційних системах, комп'ютерних системах, їх невід'ємних частинах, з залученням спеціаліста з метою встановлення даних, які мають значення для кримінального провадження.
Разом з тим, доводи слідчого про необхідність проведення обшуку з метою відшукання та вилучення грошових коштів, здобутих внаслідок вчинення протиправної діяльності, є необґрунтованими та неконкретними, а тому в цій частині клопотання потрібно відмовити.
Враховуючи викладене, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст. ст. 131, 132, 233-236, 309 КПК України, суд,
Клопотання задовольнити частково.
Надати дозвіл слідчому в особливо важливих справах слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області майору юстиції ОСОБА_3 , а також слідчим, які входять до складу слідчої групи у кримінальному провадженні № 12017100010010407 від 02.11.2017, на проведення обшуку в кабінеті за місцем роботи заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень ОСОБА_5 , а саме в приміщенні кабінету 311 будівлі за адресою: АДРЕСА_8, 3 поверх, яка належить до комунальної власності територіальної громади м. Києва, з метою відшукання та вилучення речей, предметів та документів, що містять відомості про обставини вчиненого злочину, пов'язаного зі штучним заниження офіційної кількості паркувальних місць, з метою отримання підконтрольними приватними суб'єктами господарювання надприбутків від надання в оренду необлікованих паркомісць на паркувальних майданчиках КП «Київтранспарксервіс», вчиненого посадовими особами, а саме: чорнової бухгалтерії, платіжних доручень, банківських випискок щодо руху грошових коштів по розрахунковим рахункам ТОВ «Автосом», ТОВ «Гоу2нет», ТОВ «Інвестиційний союз Києва», ТОВ «Кепітал Інвест Менеджмент», ТОВ «Кепітал Менеджмент», ТОВ «Київ Парк Сервіс», ТОВ «Котранса», ТОВ «Парксервіс плюс», ТОВ «Сістем Кепітал Груп», ТОВ «Скай-Транс», ТОВ «Столиця Автопаркінг», ФОП ОСОБА_6 , ФОП ОСОБА_7 , ФОП ОСОБА_8 , ФОП ОСОБА_9 , ФОП ОСОБА_10 , ФОП ОСОБА_11 , блокнотів, записників та аркушів паперу, на яких наявні рукописні або машинописні записи, документів (в тому числі електронні), персональних електронно-обчислювальних машин (комп'ютерна техніка), ноутбуків, електронних накопичувачів інформації та мобільних телефонів із електронними відомостями про вчинення вказаних кримінальних правопорушень, в тому числі, на яких міститься інформація щодо приватного спілкування між співучасниками злочину за допомогою програмного забезпечення для обміну повідомленнями (месседжерів) чи з використанням електронної пошти, з можливістю здійснення копіювання інформації, що міститься в інформаційних (автоматизованих) системах, електронних комунікаційних системах, інформаційно-комунікаційних системах, комп'ютерних системах, їх невід'ємних частинах, із залученням спеціаліста.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення, до 14.02.2025.
Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1