Справа № 128/4747/24
Іменем України
17.01.2025 м. Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Саєнко О.Б., вивчивши адміністративний матеріал, що надійшов з Відділу поліції №5 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого у встановленому законом порядку та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.178 КУпАП,-
30.12.2024 до провадження Вінницького районного суду Вінницької області Відділу поліції №5 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області, повторно після скерування судом постанови судді від 28.11.2024 для належного оформлення, надійшов вищевказаний адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.178 КУпАП.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.01.2025, головуючим суддею у даній справі про адміністративне правопорушення, обрано суддю Саєнко О.Б., якій у подальшому 14.01.2025 передані матеріали вищезгаданої справи про адміністративне правопорушення.
Згідно з положеннями ст.ст.280, 283 КУпАП суд повинен з'ясувати обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності за нормою закону, зазначеною в протоколі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №154301 від 08.11.2024 судом убачається, що 08.11.2024 о 21:30 год. громадянин ОСОБА_1 розпивав слабоалкогольний напій «Revo» ємкістю 0,5 л. на вулиці біля магазину «Лиман», що знаходиться за адресою: с. Вороновиця, вул. Я. Гальчевського, чим порушив ст.15/2 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.178 КУпАП.
Постановою судді Вінницького районного суду Вінницької області від 28.11.2024 даний адміністративний матеріал було повернуто для належного оформлення, оскільки у протоколі про адміністративне правопорушення та долучених до нього матеріалах не зазначено, чи було забезпечено участь законного представника неповнолітнього ОСОБА_1 під час складання відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення, відомостей про місце проживання та засоби зв'язку законного представника неповнолітньої особи також не зазначено, в зв'язку з чим не вбачається можливим встановити необхідність та можливість його виклику до суду.
Вивчивши протокол та додані до нього документи, судом встановлено, що органом поліції, за наслідками повернення даного адміністративного матеріалу для належного оформлення на виконання постанови судді від 28.11.2024, вказані недоліки усунуті не були, тобто постанова судді Вінницького районного суду Вінницької області Васильєвої Т.Ю. від 28.11.2024 не виконана.
При чому, відповідно до ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Дані недоліки, які не усунуто працівниками Відділу поліції №5 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій областіпід час належного оформлення справи, перешкоджають суду розглянути матеріали адміністративної справи у відповідності до вимог КУпАП.
Постановою Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 11 від 17.10.2014 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» звернута увага на те, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Тому суд, у відповідності до положень ст. ст.256, 278 КУпАП, вважає за необхідне даний адміністративний матеріал повернути до Відділу поліції №5 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області, для повторного належного оформлення, в ході якого слід виправити вказані в постанові судді Вінницького районного суду Вінницької області від 28.11.2024 недоліки.
Керуючись ст.ст.256, 278 КУпАП, суддя -
Адміністративний матеріал, що надійшов з Відділу поліції №5 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.178 КУпАП, - повернути до Відділу поліції №5 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області, повторно, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Олена САЄНКО