Єдиний унікальний номер: 378/17/25
Провадження № 3/378/23/25
17.01.2025 року селище Ставище
Суддя Ставищенського районного суду Київської області Скороход Т. Н., розгля-нувши матеріали, які надійшли від батальйону № 2 полку патрульної поліції в м. Біла Церква та Білоцерківському районі УПП у Київській області ДПП НПУ, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , за ст.124 КУпАП, -
ОСОБА_1 22 грудня 2024 року, близько 7 години 26 хвилин, на 12 км автодороги Р-18, керуючи автомобілем Lexus, номерний знак НОМЕР_1 , не вибрав безпечної швидкості руху, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним, не був уважний, не стежив за дорожньою обстановкою, не дотримувався безпечного інтервалу, в результаті чого, втратив керування транспортним засобом, який з'їхав з дороги в поле, внаслідок чого, транспортний засіб отримав механічні пошкодження, чим порушив п. 2.3б, 12.1, 13.1 ПДР України.
У судовому засідання ОСОБА_1 вину свою визнав, пояснивши, що він не впорався з керуванням автомобіля, в результаті чого автомобіль занесло, і перевернуло з дороги в поле. У вчиненому розкаюється.
Поліцейський 1 взводу 1 роти 2 батальйону ППП в м. Біла Церква та Білоцерківському районі УПП у Київській області ДП Погоріла А. С. в судовому засіданні пояснила, що 22.12.2024, близько 7 год вона разом з колегою, перебуваючи на чергуванні на території Ставищенського району, отримали повідомлення про ДТП. Приїхавши на місце події, яка відбулася поблизу с. Кривець Ставищенського району, побачили, що на узбіччі дороги лежав автомобіль Lexus з численними механічними пошкодженнями. Встановивши обставини даної події, вона склала протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 ..
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ст. 252 КУпАП оцінка доказів здійснюється органом (посадовою особою) за своїм внутрішнім переконанням, яке повинно ґрунтуватися на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні вищевказаного адмінправопорушення об'єктивно підтверджується:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 202416 від 22 грудня 2024 року (а.с. 1);
- схемою місця дорожньо-транспортної пригоди від 22 грудня 2024 року (а.с. 3), відповідно до якої автомобіль Lexus, номерний знак НОМЕР_1 , має численні пошкодження по всьому кузову;
Відповідно до письмових пояснень ОСОБА_1 від 22 грудня 2024 року (а.с. 6), він, рухаючись з м. Бердичев в сторону м. Умань, та не впорався з керуванням автомобіля, в результаті чого відбулося ДТП.
Враховуючи викладене, вважаю, що ОСОБА_1 порушив п.п. 2.3б, 12.1, 13.1 Правил дорожнього руху України, внаслідок чого, транспортний засіб отримав механічні пошкодження, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП і його вина доведена матеріалами даної справи.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, є щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення не встановлено.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення слід враховувати, що ОСОБА_1 правопорушення вчинив вперше, у вчиненому розкаявся.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір на користь спеціального фонду Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст. 40-1, 124 КУпАП,-
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, і застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Роз'яснити, що штраф, відповідно до ст. 307 КУпАП має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника згідно з ч. 2 ст. 308 КУпАП стягується подвійний розмір штрафу, який визначений у відповідній статті КУпАП та зазначений у постанові про стягнення штрафу.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Київського апеляційного суду через Ставищенський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Термін пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».
Суддя Т. Н. Скороход