Рішення від 16.01.2025 по справі 357/12533/24

Справа № 357/12533/24

Провадження № 2/357/1043/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

( ЗАОЧНЕ )

16 січня 2025 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого судді - Ярмола О. Я. ,

при секретарі - Пустовій Ю. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в місті Біла Церква, в залі суду №5 цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «Акцент-Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2024 року представник АТ «Акцент-Банк» Шкапенко О.В. звернувся до Білоцерківського міськрайонного суду з позовними вимогами про стягнення з відповідача ОСОБА_1 суми заборгованості в розмірі 51263 грн. 36 коп. та судових витрат по справі в розмірі 3028,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 24.10.2016 року ОСОБА_1 підписала Анкету-заяву, якою підтвердила, що приєдналася до Умов та Правил надання банківських послуг в A-Банку з метою укладання кредитного договору № Б/Н та отримання кредитної картки. На підставі вказаної Анкети-Заяви про приєднання до Умов та Правил надання банківських послуг в A-Банку відповідачу було надано кредит у вигляді встановлення кредитного ліміту на платіжну картку зі сплатою процентів за користування кредитом у розмірі 46,8 % на рік на суму залишку заборгованості за кредитом.

Відповідач підтвердила свою згоду на те, що підписана нею Анкета-Заява про приєднання до Умов та Правил надання Банківських послуг у А-Банку разом з Умовами та правилами і Тарифами, які викладені на банківському сайті https://a-bank.com.ua/terms, складає між нею та Банком кредитний договір, що підтверджується підписом у заяві.

У зв'язку із порушеннями зобов'язань за кредитним договором, станом на 25.06.2024 року, відповідач має заборгованість у сумі 51263 грн. 36 коп., яка складається з наступного: 43523,92 грн. - заборгованість за кредитом; 7739,44 грн.- заборгованість по відсоткам; 0.00 грн. штрафи. Позивач вказує, що неодноразово вживав заходів досудового врегулювання спору шляхом направлення відповідачу SMS-повідомлень та дзвінків з вимогою виконати взяті на себе зобов'язання. На момент подання до суду позовної заяви, відповідач продовжує ухилятись від виконання зобов'язання і заборгованість за договором не погашає, що є порушенням законних прав АТ «АКЦЕНТ-БАНК».

Ухвалою судді від 12.11.2024 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження по справі в порядку спрощеного провадження та призначено судове засідання (а.с.64 ).

Позивач в судове засідання свого представника не направив, в матеріалах справи міститься клопотання про проведення судового засідання без участі представника позивача та згода на винесення заочного рішення (а.с.4).

Відповідно до ч.3 ст.211 ЦПК України, учасник справи має право заявляти клопотання про розгляд справи за його відсутності.

В судове засідання відповідач повторно не з'явилася, про день та час судового засідання була повідомлена належним чином, жодних клопотань, відзиву чи заперечень суду не подала, та відповідно до положень ст.128,130 ЦПК України вважається, що відповідач повідомлена належно про розгляд справи.

Матеріали справи містять підтвердження про направлення відповідачу рекомендованого повідомлення про вручення поштою повістки в судові засідання.

При цьому слід зазначити, що направлення листа рекомендованою кореспонденцією на дійсну адресу є достатнім для того, щоб вважати повідомлення належним, оскільки отримання зазначеного листа адресатом перебуває поза межами контролю відправника. (позиція КГС ВС у справі № 911/3142/19 від 18.03.2021р).

На підставі ст.ст. 280-282 ЦПК України, суд ухвалив провести заочний розгляд даної справи, про що не заперечував позивач.

Відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу звукозаписувальними технічними засобами не здійснювалось.

Дослідивши наявні в справі матеріали, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 24.10.2016 року ОСОБА_1 приєдналася до Умов та Правил надання банківських послуг в A-Банку з метою укладання кредитного договору № Б/Н та отримання кредитної картки. На підставі вказаної Анкети-Заяви про приєднання до Умов та Правил надання банківських послуг в A-Банку відповідачу надано кредит у вигляді встановлення кредитного ліміту на платіжну картку зі сплатою процентів за користування кредитом у розмірі 46,8 % на рік на суму залишку заборгованості за кредитом.

Відповідно до п. 2.1.1.2.4 Умов та Правил, підписання цього договору є прямою і безумовною згодою клієнта щодо прийняття будь-якого розміру кредитного ліміту, встановленого банком.

Відповідач підтвердила свою згоду на те, що підписана нею Анкета-Заява про приєднання до Умов та Правил надання Банківських послуг у А-Банку разом з Умовами та правилами і Тарифами, які викладені на банківському сайті https://a-bank.com.ua/terms, складає між нею та Банком кредитний договір, що підтверджується підписом у заяві (а.с. 12,13).

З розрахунку заборгованості, вбачається, що станом на 25.06.2024 року позивачем нараховано заборгованість за кредитним договором у сумі 51263 грн. 36 коп., яка складається з наступного: 43523,92 грн. - заборгованість за кредитом; 7739,44 грн.- заборгованість по відсоткам; 0.00 грн. штрафи ( а.с.6-11).

Довідкою позивача підтверджується відкриття банківського рахунку ОСОБА_1 та видачу їй картки строком дії до вересня 2028 року (а.с.33).

Згідно довідки за лімітами вбачається, що за ініціативою клієнта ОСОБА_1 за кредитним договором б/н від 24.10.2016 року, в період з 24.10.2016 по 25.06.2024, старт карткового рахунку відбувся 24.10.2016, та було встановлено кредитний ліміт 5000,00 гривень; останній раз кредитний ліміт було зменшено 31.01.2024р. на 46470,00 грн. ( а.с.34).

До позову додано роздруківку витягу з Умов та правил надання банківських послуг в АТ «Акцент-Банк», розміщеного на банківському сайті https://a-bank.com.ua/terms, а також тарифи по картці «Універсальна», «Універсальна GOLD».

В підтвердження користування ОСОБА_1 кредитними коштами, позивач надав Виписку по її картці (а.с.24-33).

При вирішенні справи, суд виходить з наступного.

Відповідно до частин першої, другої ст. 207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).

За змістом ст. 626, ст. 628 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Частиною 1 статті 638 ЦК України встановлено, що істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

У ст. 526 ЦК України передбачено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Частиною другою статті 1054 ЦК України встановлено, що до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.

Кредитний договір укладається у письмовій формі. Кредитний договір, укладений з недодержанням письмової форми, є нікчемним (стаття 1055 ЦК України).

За змістом статті 634 цього Кодексу договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.

Відповідно до частини першої статті 1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України.

Відповідно до ч. 1 ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

Відповідно до ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

З наданого позивачем розрахунку заборгованості за договором вбачається, що станом на 25.06.2024 року у відповідача виникла прострочена заборгованість в сумі 51263 грн. 36 коп., яка складається з наступного: 43523,92 грн. - заборгованість за кредитом; 7739,44 грн.- заборгованість по відсоткам; 0.00 грн. штрафи.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Доказів, які б спростовували викладені в позовній заяві обставини матеріали справи не містять.

З урахуванням наведених норм та з огляду на встановлені обставини справи, суд дійшов висновку про необхідність задоволення вимог позивача та стягнення з відповідача заборгованості за кредитним зобов'язанням у заявленому позивачем до стягнення розмірі.

Відповідно до статті 141 Цивільного процесуального кодексу України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

У зв'язку з ухваленням рішення про задоволення позовних вимог, із відповідача на користь позивача необхідно стягнути судові витрати, пов'язані зі платою судового збору в розмірі 3028,00 грн.

Керуючись ст. 12, 13, 81, 141, 258, 263-265, 273, 280-282, 284, 352, 354 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН НОМЕР_1 ) на користь Акціонерного товариства «Акцент-Банк» (код ЄДРПОУ: 14360080, МФО № 307770) заборгованість за кредитним договором № б/н від 24.10.2016 року у розмірі 51263, 36 грн. (п'ятдесят одна тисяча двісті шістдесят три гривні тридцять шість копійок) та судові витрати по справі 3028 грн. (три тисячі двадцять вісім гривень).

Заочне рішення може бути оскаржене позивачем до Київського апеляційного суду протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.

Заочне рішення може бути скасоване Білоцерківським міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача про перегляд заочного рішення, яку може бути подано до суду протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд -якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Рішення суду може бути оскаржене до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного тексту рішення.

Позивач : Акціонерне товариство «Акцент-Банк» (код ЄДРПОУ: 14360080, МФО № 307770м. Дніпро, вул. Батумська, 11).

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).

Повний текст рішення виготовлено 17.01.2025р.

Суддя О. Я. Ярмола

Попередній документ
124489306
Наступний документ
124489308
Інформація про рішення:
№ рішення: 124489307
№ справи: 357/12533/24
Дата рішення: 16.01.2025
Дата публікації: 20.01.2025
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (16.01.2025)
Дата надходження: 03.09.2024
Предмет позову: стягнення заборгованості
Розклад засідань:
16.12.2024 12:15 Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
16.01.2025 15:30 Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЯРМОЛА ОКСАНА ЯКІВНА
суддя-доповідач:
ЯРМОЛА ОКСАНА ЯКІВНА
відповідач:
Маслянко Марина Дмитрівна
позивач:
АТ "АКЦЕНТ-БАНК"
представник позивача:
Шкапенко Олександр Віталійович