17.01.2025 Справа №607/563/25 Провадження №3/607/749/2025
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дзюбановський Ю.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Тернопільського районного управління поліції ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючу в АДРЕСА_1 , не працююча,
-- за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
-- за участю: ОСОБА_1 ,
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення від 08.01.2025 серії ВАД №621506, ОСОБА_1 08 грудня 2024 року, стосовно якої винесений тимчасовий забороняючий припис №438386, згідно якого вона зобов'язана залишити місце проживання із батьком терміном на три доби 08.12.2024 по 11.12.2024, не повідомила уповноважений підрозділ Національної поліції місце свого проживання на час дії тимчасово забороненого припису, чим порушила п. 8 ст. 25 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».
Згідно протоколу про адміністративної відповідальності від 08.01.2025 №621506, ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за вчинене правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 зазначила, що між нею та батьком інколи трапляються сварки на побутовому рівні, проте уже примирилася. Вказує, що під час дії припису повідомляла про місце свого проживання.
Вимогами ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, суд прийшов до висновку, що провадження в даній справі підлягає закриттю за не підтвердженням долученими доказами в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, виходячи з наступних підстав.
Так, за частиною 1 статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення притягаються до адміністративної відповідальності особи за вчинення домашнього насильства, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.
Проте дії, які кваліфіковані у протоколі про адміністративне правопорушення від 08.01.2025 №621506 відносно ОСОБА_1 із викладеними у фабулі протоколу обставинами за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, а саме не повідомлення уповноважений підрозділ Національної поліції місця свого проживання під час дії тимчасового забороняючого припису, містять склад іншого адміністративного правопорушення, а саме ч. 1 ст. 173-8 КУпАП - неповідомлення особою, стосовно якої винесено терміновий заборонний припис, згідно з яким вона повинна залишити місце спільного проживання (перебування) з постраждалою особою, у встановлений законом строк уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування.
Враховуючи, що КУпАП не покладено на суд обов'язку збирання доказів у справі, суд, у відповідності до принців диспозитивності та безсторонності, приймає рішення у справі на підставі наявних у ній доказів.
Приймаючи до уваги встановленні під час розгляду справи обставини, суд приходить до висновку, що долучені матеріали та викладена у протоколі про адміністративне правопорушення фабула інкримінованого ОСОБА_1 порушення від 08.01.2025 №621506 не створює склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, за якою ОСОБА_1 притягається до відповідальності за даним протоколом.
Враховуючи вищезазначені обставини суд прийшов до висновку, що матеріалами справи не підтверджено факту вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 7, 33, ч. 1 ст. 173-2, п. 1 ч. 1 ст. 247, ст.ст. 251, 252, 276, 279, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
Провадження в адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 08.01.2025 серії ВАД №621506 - закрити за відсутності складу адміністративного правопорушення на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд.
Головуючий суддяЮ. І. Дзюбановський