Справа № 211/233/25
Провадження № 3/211/310/25
іменем України
17 січня 2025 року
Суддя Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Костенко Є.К. розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з ВП №1 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст.44 КУпАП,-
У протоколі серії ВАД №644653 від 03.01.2025 зазначено, що 25.11.2024 року о 11-21 год. гр. ОСОБА_1 , перебуваючи біля буд. №15 по вул. Петра Дорошенка в м. Кривий Ріг, зберігав при собі пакет з речовиною рослинного походження, що згідно з висновком експерта №СЕ-19/104-24/49046-НЗПРАП є канабісом, масою 1,0347 г в перерахунку на висушену речовину становить 0,9312 г, що відноситься до наркотичних засобів у невеликій кількості, обіг яких заборонено, за що передбачена відповідальність за ст. 44 КУпАП.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення, вважаю, що такий підлягає направленню на доопрацювання, з наступних підстав.
За приписами статті 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Вимоги щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення містяться у статті 256 КУпАП. Відповідно до наведеної норми у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно до п. 5 Розділу ІІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом МВС України 06.11.2015 року № 1376, не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як протокол підписаний особою, щодо якої він складений.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, надано докази на підтвердження притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.44 КУпАП, але в протоколі про притягнення до адміністративної відповідальності серії ВАД №644653 від 03.01.2025 не визначено частину ст.44 КУпАП за якою має бути притягнуто правопорушника до адміністративної відповідальності.
Оскільки зміни в протоколі про адміністративне правопорушення торкаються суті адміністративного правопорушення, яке ставиться в провину ОСОБА_1 , що перешкоджає вірному встановленню саме вини правопорушника, тому такі зміни є невід'ємною частиною протоколу про адміністративне правопорушення на які також поширюються вимоги статей 254, 256 КУпАП.
Вказаний недолік є перешкодою для розгляду адміністративної справи по суті. За наведених обставин, даний протокол підлягає поверненню на доопрацювання .
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 256, 268, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
Адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст. 44 КУпАП повернути до ВП №1 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Костенко Є. К