Справа № 752/24866/24
Провадження №: 3/752/276/25
13 січня 2025 року м.Київ
Суддя Голосіївського районного суду міста Києва Токман Ю.Ф., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції, про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП)
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Києва, громадянки України, фізичної особи-підприємця, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
ОСОБА_1 08 листопада 2024 року о 13:30, керуючи транспортним засобом «Mazda CX-5», д.н.з. НОМЕР_2 , в місті Києві на Васильківській площі, не була уважною, не стежила за дорожньою обстановкою, здійснила проїзд перехрестя вулиць Васильківська та вулиці Максима Максимовича на забороняючий сигнал світлофора, внаслідок чого здійснила зіткнення з транспортним засобом «Citroen C-Elysee», д.н.з. НОМЕР_3 , що призвело до механічних пошкоджень транспортних засобів, чим порушила вимоги п. 8.10 Правил дорожнього руху (далі - ПДР), відповідальність за що передбачена ст. 124 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнала. Пояснила, що 08 листопада 2024 року здійснювала проїзд перехрестя на зелений сигнал світлофора. Коли вже завершувала маневр, водій автомобіля «Citroen C-Elysee» не надала можливості його закінчити та здійснила зіткнення з її автомобілем з лівої сторони. Винною у виникненні ДТП вважає водія автомобіля «Citroen C-Elysee».
Інший учасник ДТП водій ОСОБА_2 у судове засідання не з'явилась, надіслала до суду заяву, в якій просила провести розгляд справи без її та притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП.
Вирішуючи питання про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, суд виходить з наступного.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя, відповідно до вимог статей 245, 280 КУпАП, повинен з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші факти, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визначається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено відповідальність.
Відповідно до вимог п. 8.10 ПДР у разі подання світлофором (крім реверсивного) або регулювальником сигналу, що забороняє рух, водії повинні зупинитися перед дорожньою розміткою 1.12 (стоп-лінія), дорожнім знаком 5.69 "Місце зупинки", якщо їх немає - не ближче 10 м до найближчої рейки перед залізничним переїздом, перед світлофором, пішохідним переходом, а якщо і вони відсутні та в усіх інших випадках - перед перехрещуваною проїзною частиною, не створюючи перешкод для руху пішоходів.
Диспозиція ст. 124 КУпАП передбачає відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Судом досліджено: протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 169026 від 08.11.2024, картку обліку адміністративного правопорушення, схему місця ДТП, письмові пояснення учасників ДТП, а також пояснення ОСОБА_1 , які вона надала в судовому засіданні.
Дослідивши докази, надавши їм оцінку, суд дійшов висновку про доведеність винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Доводи ОСОБА_1 про те, що вона рухалась на дозволений сигнал світлофора та завершувала маневр, спростовуються матеріалами справи, зокрема схемою місця ДТП та письмовими поясненнями іншого учасника ДТП ОСОБА_2 , підстав недовіряти яким у суду немає.
В даному випадку виїзд ОСОБА_1 на перехрестя на заборонений сигнал світлофора перебуває у причинно-наслідковому зв'язку з наслідками у вигляді пошкодження транспортних засобів.
При цьому оцінку наявності чи відсутності складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, в діях іншого учасника ДТП ОСОБА_2 суд не надає, у зв'язку з відсутністю в провадженні суду протоколу про адміністративне правопорушення, який був би складений на вказану особу.
З урахуванням характеру вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, даних про особу порушника, ступеню його вини, суд вважає за необхідне накласти адміністративне стягнення в межах санкції, передбаченої ст. 124 КУпАП, у виді штрафу.
Крім цього, відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 40-1, ст. 124, ст. 221, ст. 283-285, ст. 294 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 (шістдесят) коп.
Відповідно до ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд м. Києва протягом 10 діб з дня її винесення.
Суддя Ю. Ф. Токман