Постанова від 14.01.2025 по справі 191/5864/24

Справа № 191/5864/24

Провадження № 3/191/1993/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 січня 2025 року м. Синельникове

Суддя Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області Костеленко Я.Ю., за участю секретаря - Омельченко К.В., прокурора - Чеботарьова О.І., правопорушника - ОСОБА_1 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду м.Синельникове об'єднані адміністративні матеріали, які надійшли з Дніпропетровського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України відносно

ОСОБА_1 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в м.Магадан Росія, РНОКПП - НОМЕР_1 , громадянки України, освіта вища, працює психологом ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , яка обіймала посаду оперуповноваженої відділу кримінальної поліції Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області з 16.03.2021 по 05.03.2022, маючи спеціальне звання лейтенанта поліції та спеціальний жетон з індивідуальним номером 0175643, будучи суб'єктом декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та яка є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією згідно з п.п. «з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та п.2 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», несвоєчасно, без поважних причин, 30.03.2024 о 19.42 год. опублікувала на офіційному сайті НАЗК декларацію (після звільнення) як суб'єкт декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , яка обіймала посаду оперуповноваженої відділу кримінальної поліції Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області з 16.03.2021 по 05.03.2022, маючи спеціальне звання лейтенанта поліції та спеціальний жетон з індивідуальним номером 0175643, будучи суб'єктом декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та яка є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією згідно з п.п. «з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та п.2 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», несвоєчасно, без поважних причин, 29.03.2024 о 13.28 год. опублікувала на офіційному сайті НАЗК щорічну декларацію за 2021 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП

ОСОБА_1 всудовому засіданні свою провину у скоєному визнала та пояснила, що на момент звільнення був воєнний стан, сайти були закриті і вона не знала коли вони відкрились. Як тільки згадала про декларації, сайти вже були відкриті і вона одразу подала необхідні декларації. Декларацію після звільнення вона подала через рік, однак назвала її неправильно.

Прокурор просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Суд, заслухавши пояснення правопорушника ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, доведена з огляду на наступне.

Відповідно до Наказу ГУНП в Дніпропетровській області №127 о/с від 12.03.2021 ОСОБА_1 з 16.03.2021 прийнята на посаду оперуповноваженої відділу кримінальної поліції Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області, їй присвоєно спеціальне звання «рядовий поліції» та закріплено спеціальний жетон №0175643.

12.03.2021 ОСОБА_1 ознайомлена з пам'яткою для поліцейських, державних службовців та працівників Національної поліції України з обмеженнями, пов'язаними зі службою в поліції та вимогами актикорупційного законодавства.

18.03.2021 ОСОБА_1 , у відповідності до ст..64 Закону України «Про національну поліцію», склала присягу працівника Національної поліції України.

Наказом НПУ №1888 о/с від 31.12.2021 ОСОБА_1 присвоєно спеціальне звання «лейтенант поліції».

Наказом ГУНП в Дніпропетровській області №239 о/с від 04.03.2022 оперуповноважена відділу кримінальної поліції Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенант поліції ОСОБА_1 з 05.03.2022 звільнена за власним бажанням.

Відповідно до ч.1 ст.61 Закону України «Про національну поліцію» на поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України «Про запобігання корупції», цим та іншими законами України.

Згідно з п.п. «з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є поліцейські.

Відповідно до ч.1 ст.17 Закону України «Про національну поліцію» поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу в поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.

Згідно з ч.1 ст.19 Закону України «Про національну поліцію» у разі вчинення протиправних діянь поліцейські несуть кримінальну, адміністративну, цивільно-правову, матеріальну та дисциплінарну відповідальність відповідно до закону, а також з урахуванням бойового імунітету, визначеного Законом України «Про оборону України».

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 4 частини 1 статті 3 Закону, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що соби, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Рішенням Національного агентства від 10.06.2016 №3 затверджено Порядок подачі декларацій відповідно до ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».

Законом України «Про зaтвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-ІХ, Законом України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 03.03.2022 № 2115-ІХ було призупинено компанію декларування в Україні.

12.10.2023 набрав чинності Закон України № 3384-ІХ, яким відновлено декларування та функції НАЗК.

Відповідно до п. 2 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31.01.2024. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Відповідно до роз'яснень НАЗК щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку)» від 13.11.2023 №4, за загальним правилом до 31.01.2024 слід подати щорічні декларації (з будь-якою позначкою) за 2021-2022 звітні періоди; декларацію при звільненні за 2022-2023 роки (якщо обов'язок подання декларації настав до 11.10.2023 включно); декларацію кандидата на посаду за 2021 та 2022 звітні періоди (якщо кінцевий строк їх подання настав у період з 24.02.2022 по 11.10.2023 включно).

Тобто, у період з 12.10.2023 до 31.01.2024 тривала компанія з декларування, а ОСОБА_1 у строк не пізніше 31.01.2024 повинна була подати декларацію (після звільнення) за 2022 рік та щорічну декларацію за 2021 рік.

Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua» ОСОБА_1 , звільнившись з Національної поліції України, подала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2021 рік (щорічну) та 2022 рік (після звільнення) лише 29.03.2024 о 13.28 год. та 30.03.2024 о 19.45 год. відповідно, тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі таких декларацій.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог частин 1,2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, а також після звільнення, чим вчинила адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Обставиною, що пом'якшує покарання ОСОБА_1 , суд вважає щире каяття.

Обставин, що обтяжують покарання, судом не встановлено.

При визначенні виду і розміру стягнення, суд враховує характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, яка свою провину визнала та у скоєному щиро розкаялася, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують покарання, вважає необхідним застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення, яке буде справедливим, достатнім і необхідним для виховання особи та запобігання новим проступкам, а саме у виді штрафу в мінімальному розмірі в межах санкції частини 1 статті 172-6 КУпАП , а також стягнути на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП та ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись ст.36, 40-1, ч.1 ст.172-6, 251, 283, 294 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп.(отримувач: ГУК у Дн-кій обл/м.Син/21081100, Код ЄДРПОУ: 37988155, Банк: Казначейство України (ЕАП), Рахунок: UA258999980313040106000004587, код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи та інші санкції).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106), судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.

Відповідно до ч.1 ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Згідно зі ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Дніпровського апеляційного суду через Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області.

Суддя Я. Ю. Костеленко