Постанова від 16.01.2025 по справі 171/534/19

Справа № 171/534/19

1-в/171/2/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2025 року м. Апостолове Дніпропетровської області

Апостолівський районний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого судді ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянув у відкритому судовому засіданні подання начальника ВП № 8 Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області відносно засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Апостолове, Дніпропетровської області, не працюючого, що проживає в АДРЕСА_1 , неодноразово судимого, про встановлення адміністративного нагляду,

встановив:

Начальник відділення поліції № 8 Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області звернувся до суду із зазначеним поданням, посилаючись на те, що ОСОБА_3 раніше судимий 6 разів, останній: 04.04.2019 року Апостолівським районним судом Дніпропетровської області за ч. 3 ст. 185 КК України, до покарання у вигляді 3 років позбавлення волі. Звільнений з місць позбавлення волі 11.06.2022 року по відбуттю строку покарання. Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_3 за місцем мешкання за характеризував себе з негативної сторони та продовжив вчиняти адміністративні правопорушення.

08.06.2022 року відносно ОСОБА_3 П'ятихатським районним судом Дніпропетровської області було встановлено адміністративний нагляд строком 2 роки. Протягом останнього року ОСОБА_3 неодноразово вчиняв адміністративні правопорушення та притягувався до адміністративної відповідальності, а саме:

29.04.2024 року за вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, ОСОБА_3 був притягнутий до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в сумі 51 гривня. З постановою ОСОБА_3 ознайомлений та попереджений, що у відношенні нього може бути продовжено чи встановлено адміністративний нагляд;

09.11.2024 року за вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, ОСОБА_3 був притягнутий до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в сумі 51 гривня. З постановою ОСОБА_3 ознайомлений та попереджений, що у відношенні нього може бути продовжено чи встановлено адміністративний нагляд;

09.12.2024 року за вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 178 КУпАП, ОСОБА_3 був притягнутий до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в сумі 51 гривня. З постановою ОСОБА_3 ознайомлений та попереджений, що у відношенні нього може бути продовжено чи встановлено адміністративний нагляд.

Після скоєних правопорушень ОСОБА_3 кожного разу попереджався про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, але, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично вчиняє правопорушення.

З метою запобігання вчинення засудженим ОСОБА_3 нових злочинів, правопорушень, порушень громадського порядку та прав інших громадян, враховуючи, що судимість у встановленому порядку не знята і не погашена, просить встановити адміністративний нагляд щодо засудженого ОСОБА_3 на один рік та встановити наступні обмеження адміністративного нагляду:

- Заборонити відвідувати бари, ресторани, та інші торгові точки, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив.

- Заборонити вихід з дому за адресою: АДРЕСА_1 , в нічний час з 22-00 до 06-00 години ранку.

- Зобов'язати явкою до ВП № 8 Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області за адресою: м. Апостолове. вул.. Покровська, 6,Дніпропетровської області для реєстрації 1 раз на місяць, перший понеділок кожного місяця з 09-00 год. до 18-00 год.

У судове засідання представник відділення поліції № 8 Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області не з'явився, подав заяву про розгляд справи без його участі, подання підтримав, просить його задовольнити.

Засуджений у судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд справи без його участі.

Суд вивчивши матеріали справи, вважає, що подання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 року адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Згідно зі ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.

Згідно з ч.2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 раніше судимий 6 разів, останній: 04.04.2019 року Апостолівським районним судом Дніпропетровської області за ч. 3 ст. 185 КК України, до покарання у вигляді 3 років позбавлення волі. Звільнений з місць позбавлення волі 11.06.2022 року по відбуттю строку покарання. Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_3 продовжив вчиняти адміністративні правопорушення.

08.06.2022 року відносно ОСОБА_3 П'ятихатським районним судом Дніпропетровської області було встановлено адміністративний нагляд строком 2 роки. Протягом останнього року ОСОБА_3 неодноразово вчиняв адміністративні правопорушення та притягувався до адміністративної відповідальності.

Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_3 раніше був засуджений, систематично скоює адміністративні правопорушення, залишається небезпечним для суспільства, існує ймовірність вчинення ним нових злочинів. Судимість не погашена, не знята.

Відповідно до ст. 8 Європейської конвенції з прав людини кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров'я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

Згідно з практикою Європейського суду з прав людини втручання держави в приватне життя людини не становитиме порушення статті 8, якщо відповідно до пункту 2 статті 8 його передусім було здійснено «згідно із законом», якщо втручання переслідує законну мету відповідно до пункту 2 та якщо воно є необхідним у демократичному суспільстві задля досягнення цієї мети («Klass and Others v.Germany», 06.09.1978 року, п.43).

Адміністративний нагляд за засудженими особами є втручанням у їх приватне життя, але суд приходить до висновку, що встановлення адміністративного нагляду засудженому ОСОБА_3 не становитиме порушення п.2 ст.8 Європейської конвенції з прав людини, оскільки діюче національне законодавство щодо встановлення адміністративного нагляду є достатньо сформульованим, процедура встановлення адміністративного нагляду та його продовження відповідають визначеним у законі вимогам, що свідчить про те, що встановлення адміністративного нагляду переслідує легітимну мету та є необхідним у демократичному суспільстві, оскільки завданням держави є запобігання злочинів.

Враховуючи вищевикладене, особу ОСОБА_3 , який судимий, не працює, не одружений, залишається небезпечним для суспільства та потребує адміністративного контролю, з метою недопущення вчинення злочинів, суд вважає необхідним подання задовольнити та встановити адміністративний нагляд за ОСОБА_3 строком на один рік. На період адміністративного нагляду встановити ОСОБА_3 такі обмеження: заборонити відвідувати бари, ресторани, та інші торгові точки, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив; заборонити вихід з дому за адресою: АДРЕСА_1 , в нічний час з 22-00 до 06-00 години ранку, за винятком випадків необхідності отримання невідкладної медичної допомоги та у випадках необхідності збереження життя та здоров'я; зобов'язати з'являтися до ВП № 8 Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області за адресою: м. Апостолове. вул. Покровська, 6 Дніпропетровської області для реєстрації 1 раз на місяць, перший понеділок кожного місяця з 09-00 год. до 18-00 год.

На підставі викладеного і керуючись ст. 369-372, 539 КПК України, ст. 3, 4, 5, 6, 10 ЗУ "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", суд

постановив:

Подання начальника ВП № 8 Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області щодо засудженого ОСОБА_3 задовольнити.

Встановити адміністративний нагляд за ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Апостолове, Дніпропетровської області, не працюючого, що проживає в АДРЕСА_1 , строком на 1 (один) рік.

На період адміністративного нагляду встановити ОСОБА_3 такі обмеження:

- Заборонити відвідувати бари, ресторани, та інші торгові точки, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив.

- Заборонити вихід з дому за адресою: АДРЕСА_1 , в нічний час з 22-00 до 06-00 години ранку, за винятком випадків необхідності отримання невідкладної медичної допомоги та у випадках необхідності збереження життя та здоров'я.

- Зобов'язати з'являтися до ВП № 8 Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області за адресою: м. Апостолове. вул. Покровська, 6 Дніпропетровської області для реєстрації 1 раз на місяць, перший понеділок кожного місяця з 09-00 год. до 18-00 год.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі ухвали суду про встановлення адміністративного нагляду.

Апеляційну скаргу на ухвалу суду може бути подано до Дніпровського апеляційного суду через Апостолівський районний суд Дніпропетровської області протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя: ОСОБА_1