Рішення від 16.01.2025 по справі 380/24214/24

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2025 рокусправа № 380/24214/24

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Лунь З.І. розглянув у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), в якому просить суд:

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 , які полягають у відмові підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Львівській області оновлену довідку про розмір мого грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 01 січня 2023 року з визначенням в довідці основних та додаткових видів грошового забезпечення, із застосуванням при обчисленні розміру посадового окладу, окладу за військовим званням та інших видів грошового забезпечення, розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлених законом на 01 січня 2023 року відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 №704, помноженого на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 із зазначенням відсоткового значення розмірів додаткових видів грошового забезпечення згідно з довідкою про розмір грошового забезпечення станом на 03.10.2024;

-зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 підготувати та надати ОСОБА_1 та до Головного управління Пенсійного фонду України в Львівській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01 січня 2023 року з визначенням в довідці основних та додаткових видів грошового забезпечення, із застосуванням при обчисленні розміру посадового окладу, окладу за військовим званням та інших видів грошового забезпечення, розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2023 року відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 №704, помноженого на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14, без змін раніше зазначеного відсоткового значення розмірів додаткових видів грошового забезпечення згідно з довідкою про розмір грошового забезпечення станом на 03.10.2024.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач покликається на те, що є військовим пенсіонером та отримує пенсію на підставі Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон №2262-ХІІ). У зв'язку з визнанням протиправними та скасуванням п.п.1, 2, 6 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова №103) та, відповідно, відновленням попередньої редакції п.4 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі Постанова №704) та п.5 і додатку 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (далі - Порядок №45), позивач звернувся до відповідача із заявою про оформлення та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку його пенсії відповідно до Постанови №704 станом на 01.01.2023 з обов'язковим зазначенням у ній відомостей про розмір посадового окладу та окладу за військовим званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт. Однак відповідач повідомив про відсутність підстав для оформлення нової довідки, що, на переконання позивача, порушує його право на належне соціальне забезпечення. Наведене і зумовило позивача звернутись до суду за судовим захистом. Просить позов задовольнити повністю.

Ухвалою від 18.12.2024 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням сторін та запропоновано відповідачу у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання зазначеної ухвали, надати (надіслати) суду відзив на позов, а також всі письмові та електронні докази.

Від представника відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому повідомив суд, що після 01.03.2018 Кабінетом Міністрів України розмір грошового забезпечення діючим військовослужбовцям не змінювався та продовжує встановлюватись, виходячи із розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2018 відповідно до п.4 постанови Кабінету Міністрів України №704 (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2020 №1038 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2006р. №1644 і від 30 серпня 2017р. №704»), якою визначено, що: «розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018р., на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14». Крім того, зазначив, що станом на день виникнення спірних правовідносин (зокрема, після 01.03.2018 року) Кабінет Міністрів України не приймав жодних інших рішень щодо перерахунку пенсій військовослужбовців. За таких обставин, вважає, що відсутні підстави для оформлення відповідачем нової довідки про розмір грошового забезпечення позивача для здійснення перерахунку його пенсії з 01.02.2023. Тому, на його думку, вимоги позивача є необґрунтованими та безпідставними. Просить відмовити у задоволенні позову повністю.

Інших заяв по суті справи до суду не надходило.

Суд встановив таке.

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 15.01.2024 у справі №380/18402/23 зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_2 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2023.

На виконання вказаного рішення суду позивачу було виготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідку від 29.03.2024 №1159/12/4218 про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2023 року.

Згідно з оновленою довідкою від 29.03.2024 №1159/12/4218 грошове забезпечення позивача, яке підлягає врахуванню для перерахунку пенсії станом на 01.01.2023, за посадою, відповідною (аналогічною) його останній штатній посаді - старший помічник начальника відділення РВК, складається із:

-посадового окладу по 19 тарифному розряду в розмірі 6656,00 грн;

-окладу за військовим званням “майор» в розмірі 2040,00 грн;

-надбавки за вислугу років (40%) в розмірі 3478,40грн;

-надбавки за особливості проходження служби (1%) в розмірі 121,74 грн;

-надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15%) в розмірі 998,40 грн;

-премія (10%) в розмірі 665,60 грн.

Сумарне грошове забезпечення, розмір якого підлягає врахуванню при перерахунку пенсії згідно з оновленою довідкою, складає 13960,14 грн.

Вважаючи протиправними дії відповідача щодо зменшення в довідці від 29.03.2024 №1159/12/4218 станом на 01.01.2023 про розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії, на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 380/18402/23, розміру надбавки за особливості проходження служби до 1% та премії до 10%, позивач звернувся до суду.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 05.08.2024 у справі №380/10590/24 зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_2 , скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2023 року, в якій на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністра оборони України від 07 червня 2018 року № 260, вказати розміри: надбавки за особливості проходження служби - 65% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років; премії - 160% посадового окладу.

На виконання вказаного рішення суду позивачу було виготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідку від 03.10.2024 №1159/12/15313 про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2023 року.

Згідно з оновленою довідкою від 03.10.2024 №1159/12/15313 грошове забезпечення позивача, яке підлягає врахуванню для перерахунку пенсії станом на 01.01.2023, за посадою, відповідною (аналогічною) його останній штатній посаді - старший помічник начальника відділення РВК, складається із:

-посадового окладу по 19 тарифному розряду в розмірі 6660,00 грн;

-окладу за військовим званням “майор» в розмірі 2040,00 грн;

-надбавки за вислугу років (40%) в розмірі 2284,00грн;

-надбавки за особливості проходження служби (65%) в розмірі 5196,10 грн;

-надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15%) в розмірі 655,50 грн;

-премія (160%) в розмірі 6992,00 грн.

Сумарне грошове забезпечення, розмір якого підлягає врахуванню при перерахунку пенсії згідно з оновленою довідкою, складає 23827,60грн.

Позивач не погоджується із визначенням сум надбавки за особливості проходження служби, надбавки за службу в умовах режимних обмежень, премії у виданій довідці, тому звернувся із позовом до суду.

Вирішуючи спір, суд зазначає таке.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст. 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Зазначені критерії є вимогами для суб'єкта владних повноважень, який приймає відповідне рішення, вчиняє дії чи допускає бездіяльність.

Відповідно до ст.9 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» № 2011-ХІІ держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Згідно із ст. 43 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій. Звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, яким присвоєні чергові військові (спеціальні) звання під час перебування їх у запасі або у відставці, раніше призначені їм пенсії з урахуванням нових присвоєних військових (спеціальних) звань не перераховуються.

Згідно із ч.ч.2,3 ст.51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів ПФУ та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до ч.4 ст.9 ЗУ № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачено, що грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.

Згідно з п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до абзацу 1 пункту 5 Порядку №45 (в редакції постанови №103) під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

У Додатку 2 до Порядку №45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку постановою №103 було викладено в новій редакції, яка не передбачає такі складові грошового забезпечення як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, визнані протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.

Відтак, з 05 березня 2019 року (дата набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18) діє редакція додатку 2 до Порядку №45, яка діяла до зазначених змін.

01 березня 2018 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30 серпня 2017 року №704, якою було затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1 та схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 14.

Пунктом 2 Постанови №704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Суд зазначає, що спірним в межах даної справи є питання правильності розрахунку сум додаткових видів грошового забезпечення та премії, зазначених у довідці 16.02.2024 року, а саме надбавки за особливості проходження служби, надбавки за таємність та класну кваліфікацію, щомісячної премії.

Наказом Міністра оборони України від 07 червня 2018 року №260 затверджено Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам (далі Порядок №260). Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування та застосовується з дня набрання чинності Постановою №704.

Цей Порядок визначає механізм та умови виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту України та деяким іншим особам.

Згідно з п.2 розділу І Порядку №260 грошове забезпечення включає: щомісячні основні види грошового забезпечення; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення. До щомісячних основних видів грошового забезпечення належать: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років. До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать: підвищення посадового окладу; надбавки; доплати; винагорода військовослужбовцям, які обіймають посади, пов'язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту; премія. До одноразових додаткових видів грошового забезпечення належать: винагороди (крім винагороди військовослужбовцям, які обіймають посади, пов'язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту); допомоги.

Відповідно до п.5 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, серед іншого, установлювати надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Порядок та умови виплати такої надбавки визначати керівникам державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою.

Відповідно п.п.1-2 розділу VI Порядку №260 військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) щомісячно виплачується надбавка за особливості проходження служби в розмірах до 100 відсотків посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років залежно від складності та важливості виконуваних обов'язків.

Отже надбавка за особливості проходження служби розраховується від сумарного розміру посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу.

З матеріалів справи видно, що відсотковий розмір надбавки за особливості проходження служби у Довідці становить 65 відсотків (посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років), але вказана сума розрахована неправильно.

Відповідно до довідки №1159/12/15313 від 03.10.2024 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023, сума посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу становить 10984грн. (6660грн.+ 2040грн + 2284грн).

Таким чином, арифметична величина 65% від суми 10954грн. становить 7139грн.

Отже, сума надбавки за особливості проходження служби у довідці про грошове забезпечення позивача має становити 7139,00грн.

Проте, у довідці від 03.10.2024, що видана позивачу, надбавка за особливості проходження служби визначена у сумі 5196,10грн.

Враховуючи викладене, суд погоджується з доводами позивача про те, що розмір надбавки за особливості проходження служби у даному випадку зазначений у меншому розмірі, ніж належить позивачу відповідно до вищенаведеного розрахунку.

Також, розділом ХІ Порядку №260 регламентовані питання виплати надбавки військовослужбовцям, які працюють в умовах режимних обмежень.

Згідно з п.2 вказаного розділу розмір надбавки військовослужбовцям (крім військовослужбовців режимно-секретних органів), які працюють в умовах режимних обмежень, установлюється у відсотках до посадових окладів залежно від ступеня секретності інформації.

Таким чином, сума вказаної надбавки у грошовому виразі залежить від відсоткового розміру надбавки встановленого військовослужбовцю в залежності від ступеня секретності інформації та розміру посадового окладу.

Оскільки посадовий оклад за посадою, з якої позивач був звільнений, станом на 01.01.2023 становить 6660,00 грн, а надбавка за службу в умовах режимних обмежень у відсотковому значенні становить 15%, то відповідно розмір вказаної надбавки у грошовому виразі складає 999,00 грн. Водночас у довідці від 03.10.2024, що видана позивачу, вказано суму означеної надбавки 655,50 грн.

Відповідно до підпункту 2 пункту 5 Постанови №704 керівнику державного органу, надано право здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш, як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Згідно п. 1 Розділу ХVІ Порядку №260 розмір щомісячної премії, але не менше 10 відсотків посадового окладу, встановлює Міністр оборони України для відповідних категорій військовослужбовців.

Тобто, премія розраховується від розміру посадового окладу і не може бути меншою 10% його відсотків.

У Довідці відсотковий розмір премії зазначений 160 відсотків, але вказана сума у грошовому значенні розрахована неправильно, оскільки 160 відсотків від посадового окладу позивача 6660грн становить 10656грн. (6660*160%), а не 6992,00грн., як зазначено у довідці від 03.10.2024.

Таким чином, відповідач, у довідці №1159/12/15313 від 03.10.2024, виданій позивачу про розмір його грошового забезпечення станом на 01.01.2023, протиправно не застосував, при розрахунку надбавки за особливості проходження служби, надбавки за службу в умовах режимних обмежень та премії, прожиткового мінімуму, встановленого станом на 01.01.2023 року.

При цьому суд зауважує, що обставини щодо правомірності видачі позивачу та скерування до органу пенсійного фонду довідки пргрошоіве забезпечення позивача станом на 01.01.2023 встановлені у судовому рішенні у справі №380/10590/24.

Отже, у спірних правовідносинах у цій справі суд означені обставини не доказуються відповідно до ч.4 ст.78 КАС України.

На підставі вищевикладеного суд вважає, що відповідач, зменшивши у довідці №1159/12/15313 від 03.10.2024 суми надбавки за особливості проходження служби, надбавки за службу в умовах режимних обмежень, премії діяв з порушенням критеріїв правомірності рішень, дій та бездійльності, що визначені ч.2 ст.2 КАС України, чим порушив право позивача на належне пенсійне забезпечення військовослужбовця.

Відтак, дії відповідача, які виявилися у зменшенні у довідці від 03.10.2024 №1159/12/15313 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 розмірів надбавки за особливості проходження служби, надбавки за службу в умовах режимних обмежень, премії у грошовому виразі, слід визнати протиправними та зобов'язати відповідача видати ОСОБА_1 та скерувати до Головного управління Пенсійного фонду України в Львівській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії станом на 01 січня 2023 року з визначенням у цій довідці основних та додаткових видів грошового забезпечення, із застосуванням при обчисленні розміру посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років та інших видів грошового забезпечення, в тому числі надбавки за особливості проходження служби; надбавки за службу в умовах режимних обмежень; премії - розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2023 року відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 №704, помноженого на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14, та виходячи із відсоткового значення додаткових видів грошового забезпечення: надбавки за особливості проходження служби - 65%; надбавки за службу в умовах режимних обмежень - 15%; премія - 160%.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачем законність оскаржуваних дій не доведена та не обґрунтована.

Враховуючи викладене, позов підлягає задоволенню повністю.

Позивачем звільнений від сплати судового збору, тому такий не розподіляється.

Керуючись ст.ст. 242-246, 250, 257-262 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

адміністративний позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо зменшення розмірів надбавки за особливості проходження служби, надбавки за службу в умовах режимних обмежень та премії у грошовому виразі у довідці від 03.10.2024 №1159/12/15313 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 видати ОСОБА_1 та скерувати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 01 січня 2023 року, з визначенням у цій довідці основних та додаткових видів грошового забезпечення, із застосуванням при обчисленні розміру посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років та інших видів грошового забезпечення, в тому числі надбавки за особливості проходження служби; надбавки за службу в умовах режимних обмежень; премії - розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2023 року відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 №704, помноженого на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14, та виходячи із відсоткового значення додаткових видів грошового забезпечення: надбавки за особливості проходження служби - 65%; надбавки за службу в умовах режимних обмежень - 15%; премії - 160%.

Судові витрати між сторонами не розподіляються.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Лунь З.І.