Справа № 442/120/25
Провадження №3/442/160/2025
Іменем України
08 січня 2025 року місто Дрогобич Львівської області
Суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Коваль Р.Г., розглянувши матеріали, які надійшли від Дрогобицького районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП,-
Дрогобицьким РВП ГУ НП у Львівській області направлено на адресу суду матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, суд вважає необхідним матеріали про адміністративне правопорушення відносно особи притягнутої до адміністративної відповідальності направити для дооформлення.
При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суд відповідно до ст. 278 КУпАП серед інших питань має вирішити питання про правильність складання протоколу та інших матеріалів справи.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Згідно з приписами ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
При дослідженні протоколу та доданих до нього документів встановлено, що уповноваженою особою Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області при складанні матеріалів справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 вимог ст. 256 та ст. 278 КУпАП не дотримано.
Разом з тим, зі змісту самого протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 918704 від 08.01.2025, вбачається, що внаслідок ДТП було завдано матеріальної шкоди автомобілям, однак, відомості про те, які саме матеріальні збитки були завдані потерпілому та в чому полягає завдана йому матеріальна шкода.
Так, суддею встановлено, що в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні будь-які відомості про свідків.
До того ж, до протоколу про адміністративне правопорушення складеного відносно ОСОБА_1 долучено рапорти з яких вбачається, що до Дрогобицької ЦМЛ доставлено мужчину з ДТП, який отримав тілесні ушкодження, проте протокол про адміністративне правопорушення та матеріали справи не містять відомостей про ступінь тяжкості отриманих тілесних ушкоджень з відповідними доказами на підтвердження (медичний висновок, висновок експерта).
З наданих матеріалів вбачається, що в них відсутні відомості слідчого ОСОБА_2 про відсутність ознак складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 286 КК України, матеріали не містить посилань на докази, які вказують про відсутність ознак кримінального правопорушення в діях осіб, які причетні до ДТП,що в свою чергу, викликає обґрунтовані сумніви в законності складання такого протоколу про адміністративне правопорушення.
Вказані обставини вказують на неповноту проведеної перевірки обставин вчинення адміністративного правопорушення, зазначені недоліки суддя позбавлений можливості самостійно усунути, а тому матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП слід повернути органу, який складав протокол про адміністративне правопорушення, для дооформлення.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам КУпАП та підлягає поверненню для дооформлення та приведення його у відповідність до норм ст. 256 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись статтями 256, 278, 283, 284 КУпАП,-
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП - повернути для дооформлення у Дрогобицький районний відділ поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Р.Г. Коваль