3-в/441/2/2025 441/2385/24
14.01.2025 суддя Городоцького районного суду Львівської області Малахова-Онуфер А.М., розглянувши подання начальника відділення поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції у Львівській області Подвисоцького Олександра Миколайовича про вирішення питання пов'язаного з виконанням постанови у справі про адміністративне правопорушення на ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, -
начальник відділення поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції у Львівській області Подвисоцький О.М., 02.01.2025 звернувся в суд з поданням про вирішення питання пов'язаного з виконанням постанови Городоцького районного суду Львівської області від 08.10.2024 на ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП мотивуючи тим, що означену постанову, якою на останнього накладено стягнення у виді 15 діб адміністративного арешту, виконати не можливо через захворювання порушника на туберкольоз, відповідно неможливість його утримання в умовах ізолятора тимчасового тримання.
Вивчивши подання, долучені до нього матеріали, доходжу наступного висновку.
Згідно ст. 304 КУпАП питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Постановою Городоцького районного суду Львівської області від 08.10.2024, ОСОБА_1 визнано винуватим за ч. 2 ст. 187 КУпАП з накладенням стягнення у виді 15 діб адміністративного арешту.
21.10.2024 постанову суду, після набрання законної сили, скеровано у відділення поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції у Львівській області, для виконання в частині накладення адміністративного стягнення.
Станом на січень 2025 року ОСОБА_1 адмінстягнення не відбув.
Згідно з ст. 298 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємства, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
За положеннями ст. 327 КУпАП осіб, підданих адміністративному арешту, тримають під вартою в місцях, що їх визначають органи Національної поліції. При виконанні постанови про застосування адміністративного арешту арештовані піддаються особистому оглядові. Строк адміністративного затримання зараховується до строку адміністративного арешту.
Згідно довідки, виданої 27 лютого 2024 року лікарем КНП Львівської обласної ради «Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр» ОСОБА_2 , ОСОБА_1 з 15.05.2023 по 27.02.2024 перебував на амбулаторному лікуванні в амбулаторно-поліклінічному відділенні з лікування хворих на туберкульоз Центру легеневого здоров?я, за станом здоров'я не може утримуватись в умовах ізолятора тимчасового тримання, прогнозований період лікування - до 14.11.2024.
Відповідно до ст. 302 КУпАП, за наявності обставин, зазначених у п.п. 5, 6, 9 ч. 1 ст. 247 цього Кодексу, орган (посадова особа), який виніс постанову про накладення адміністративного стягнення, припиняє її виконання.
Такими обставинами є видання акта амністії, якщо він усуває застосування адміністративного стягнення; скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність; смерть особи, щодо якої було розпочато провадження в справі (п.п. 5, 6, 9 ч. 1 ст. 247 КУпАП).
Згідно з ч. 2 ст. 32 КУпАП, адміністративний арешт не може застосовуватись до вагітних жінок, жінок, що мають дітей віком до дванадцяти років, до осіб, які не досягли вісімнадцяти років, до осіб з інвалідністю першої і другої груп.
Частиною 1 статті 15 КУпАП передбачено, що адміністративний арешт також не застосовується до військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також осіб начальницького складу Національного антикорупційного бюро України, Бюро економічної безпеки України, рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, поліцейських.
Правопорушник ОСОБА_1 , у розумінні ч. 1 ст. 15, ч. 2 ст. 32 КУпАП, не є особою, до якої не може бути застосоване стягнення у виді адміністративного арешту.
Більше того, довідка лікаря КНП Львівської обласної ради «Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр» ОСОБА_2 , що долучена до матеріалів подання датована 27.02.2024, а адмінматеріали на ОСОБА_1 скеровані органом поліції до суду - 26.09.2024, без її долучення.
Крім цього, згідно вищеозначеної довідки від 27.02.2024, ОСОБА_1 лікувався до 14.11.2024, тоді як подання направлено до суду в січні 2025 року.
Наведені обставини свідчать про відсутність підстав для вирішення питання пов'язаного з виконанням постанови у справі про адміністративне правопорушення на ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
За наведеного, керуючись ст. 298, 299, 327 КУпАП, -
у задоволенні подання начальника відділення поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції у Львівській області Подвисоцького Олександра Миколайовича про вирішення питання пов'язаного з виконанням постанови у справі про адміністративне правопорушення на ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП - в і д м о в и т и.
Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.
С у д д я А.М.Малахова-Онуфер