Ухвала від 14.01.2025 по справі 320/46605/23

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 320/46605/23

УХВАЛА

"14" січня 2025 р. м. Київ

Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі судді-доповідача Єгорової Н.М. та суддів Сорочка Є.О., Чаку Є.В. вирішуючи питання про призначення до розгляду апеляційної скарги Головного управління Державної податкової служби у місті Києві на рішення Київського окружного адміністративного суду від 12 вересня 2024 року у справі за адміністративним позовом Приватного акціонерного товариства «Київське автотранспортне підприємство 13061» до Головного управління Державної податкової служби у місті Києві про визнання протиправною та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИЛА:

Зі змісту доповіді судді-доповідача вбачається, що виконано всі необхідні дії, пов'язані з підготовкою справи до апеляційного розгляду, передбачені ст. 306 КАС України, є підстави для призначення справи до апеляційного розгляду у порядку письмового провадження.

Крім того, судом апеляційної інстанції враховується, що згідно ст. 309 КАС України апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції має бути розглянута протягом шістдесяти днів з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження, а апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції - протягом тридцяти днів з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження.

У виняткових випадках апеляційний суд за клопотанням сторони та з урахуванням особливостей розгляду справи може продовжити строк розгляду справи, але не більш як на п'ятнадцять днів, про що постановляє ухвалу.

Пунктом 1 статті 6 ратифікованої Законом України № 475/97-ВР від 17.07.1997 Конвенції про захист прав людини та основних свобод закріплено право вирішення спірного питання упродовж розумного строку. Протягом визначеного ст. 309 КАС України строку суд не має можливості розглянути наявний спір через отримання матеріалів справи на запит суду та у зв'язку з цим можливе недотримання принципу офіційного з'ясування всіх обставин у справі.

Згідно п. 26 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень ухвалення рішення в розумні строки відповідно до статті 6 Конвенції також можна вважати важливим елементом його якості. Проте можливе виникнення суперечностей між швидкістю проведення процесу та іншими чинниками, пов'язаними з якістю, такими як право на справедливий розгляд справи, яке також гарантується статтею 6 Конвенції. Оскільки важливо забезпечувати соціальну гармонію та юридичну визначеність, то попри очевидну необхідність враховувати часовий елемент слід також зважати й на інші чинники. КРЄС вважає за доречне згадати свій Висновок № 6 (2004), у якому підкреслюється, що «якість» правосуддя не можна ототожнювати з простою «продуктивністю». Якісний підхід повинен також брати до уваги здатність судової системи відповідати вимогам, які до неї висуваються, з урахуванням загальних цілей системи, серед яких швидкість процесу є лише одним з елементів.

Беручи до уваги викладене, суд вважає за необхідне, попри те, що визначений ст. 309 КАС України строк спливає, продовжити строк розгляду апеляційної скарги та її розгляд призначити поза межами визначеного, так як більший термін вирішення спору у цьому випадку буде розумний і збільшення часу розгляду справи дасть можливість всебічно повно та об'єктивно розглянути усі обставини справи та призведе до справедливого вирішення наявного між сторонами спору із дотриманням принципів адміністративного судочинства, зокрема, офіційного з'ясування всіх обставин у справі.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 306, 307, 309, КАС України, колегія суддів -

УХВАЛИЛА:

Продовжити строк розгляду справи на більш тривалий, розумний термін.

Призначити справу за адміністративним позовом Приватного акціонерного товариства «Київське автотранспортне підприємство 13061» до Головного управління Державної податкової служби у місті Києві про визнання протиправною та скасування податкового повідомлення-рішення до апеляційного розгляду у порядку письмового провадження.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не може бути оскаржена в касаційному порядку.

Суддя-доповідач Н.М. Єгорова

Судді Є.О.Сорочко

Є.В. Чаку

Попередній документ
124395762
Наступний документ
124395764
Інформація про рішення:
№ рішення: 124395763
№ справи: 320/46605/23
Дата рішення: 14.01.2025
Дата публікації: 16.01.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Шостий апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо; адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них; податку на доходи фізичних осіб
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Подано апеляційну скаргу (10.10.2024)
Дата надходження: 12.12.2023
Предмет позову: про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГРИБАН ІННА ОЛЕКСАНДРІВНА
ЄГОРОВА НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
суддя-доповідач:
БІЛОНОЖЕНКО М А
ГРИБАН ІННА ОЛЕКСАНДРІВНА
ЄГОРОВА НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
відповідач (боржник):
Головне управління Державної податкової служби України у м. Києві
Головне управління ДПС у м. Києві
Головне управління ДПС у м. Києві, ДПІ у Печерському районі Головного управління ДПС у м. Києві (Печерський район м. Києва)
Головне управління ДПС у м. Києвіі (Печерський район м. Києва)
Відповідач (Боржник):
Головне управління ДПС у м. Києві, ДПІ у Печерському районі Головного управління ДПС у м. Києві (Печерський район м. Києва)
заявник апеляційної інстанції:
Головне управління ДПС у м. Києві
позивач (заявник):
ПАТ "Київське-автотранспортне підприємтсво 13061"
Приватне акціонерне товариство "Київське автотранспортне підприємство 13061"
Позивач (Заявник):
ПАТ "Київське-автотранспортне підприємтсво 13061"
суддя-учасник колегії:
СОРОЧКО ЄВГЕН ОЛЕКСАНДРОВИЧ
ЧАКУ ЄВГЕН ВАСИЛЬОВИЧ