Рішення від 10.01.2025 по справі 620/14772/24

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 січня 2025 року м.Чернігів Справа № 620/14772/24

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Клопота С.Л.

розглянувши у спрощеному позовному провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області та просить наступне.

1. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо встановлення (нарахування) ОСОБА_1 з 31.01.2023 пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" в мінімальному розмірі 2093,00 гри.

2. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу", починаючи з 31.01.2023, з урахуванням довідок Північного офісу Держаудитслужби від 26.01.2023 №26-17- 27/18 та №26-17-27/19 (з урахуванням раніше виплачених сум).

3. Відповідно ст.382 КАС України встановити судовий контроль за виконанням судового рішення та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області подати звіт про виконання судового рішення у місячний строк з дати набрання рішенням законної сили.

Ухвалою судді від 12.11.2024 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та встановлено відповідачу 15-денний строк з дня вручення вказаної ухвали для подання відзиву на позов.

Відповідачем подано відзив на позов, у якому останній позовні вимоги не визнав, просив у їх задоволенні відмовити.

Дослідивши матеріали справи, суд враховує таке.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (надалі - позивач), перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівській області (надалі - відповідач, пенсійний орган).

З 15.10.2010 позивач отримувала пенсію по інвалідності відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-1У (надалі - Закон № 1058-1V).

З 08.12.2010 у зв'язку зі звільненням з державної служби за заявою позивача її було переведено на пенсію по інвалідності відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ від 16.12.1993 ( далі- Закон № 3723-Х1І).

З 01.03.2021 відповідачем проведено автоматичне, без звернення позивача. переведення її на пенсію на умовах, передбачених Законом №1058-1V, за матеріалами пенсійної справи.

У зв'язку з досягненням пенсійного віку, за заявою позивача з 18.06.2022 її переведено на пенсію за віком відповідно до Закону №1058-1V, яку вона отримувала до переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу».

Зокрема, 31.01.2023 позивач, маючи вік понад 60 років 07 місяців, загальний трудовий стаж більше 37 років та стаж державної служби більше 20-ти років, звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області із заявою про перехід на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», до якої було додано довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 26.01.2023 №26-17-27/18 та довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби від 26.01.2023 №26-17-27/19, видані Північним офісом Держаудитслужби.

Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області за принципом екстериторіальності прийняло рішення від 02.02.2023 № 974230812581 про відмову в переведенні позивача на пенсію державного службовця, у зв'язку з чим позивачка звернулася до суду за захистом порушених прав з відповідним позовом, в якому просила суд: визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області № 974230812581 від 02.02.2023 про відмову у призначенні пенсії за віком ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про державну службу»; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській власті призначити ОСОБА_1 пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» № 889 від 10.12.2015 та ст. 37 Закону України «Про державну службу'оо№ 3723-ХІІ від 16.12.1993 з моменту звернення 31.01.2023 у розмірі 60% заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі - заступника начальника Контрольно - ревізійного управління в Чернігівській області, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року . - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, на підставі довідок: № 26-17- 27/18 від 26.01.2023 та № 26-17-27/19 від 26.01.2023, виданих Північним офісом Держаудитслужби.

Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 31.07.2023, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 28.05.2024 у справі №620/3601/23, позов ОСОБА_1 задоволено частково: визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області № 974230812581 від 02.02.0223 про відмову в переведенні ОСОБА_1 на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723-ХІІ «Про державну службу»; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Чернігівській області перевести ОСОБА_1 з 31.01.2023 на пенсію державного службовця відповідно до етапі 37 Закону України від 16.12.1993 № .3723-ХІІ «Про державну службу».

Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції, з яким погодився Шостий апеляційний адміністративний суд, зазначив, що щодо позовних вимог в частині обчислення розміру пенсії державного службовця за віком із врахуванням заробітної плати, зазначеної у довідках про складові заробітної плати для призначення пенсії № 26-17-27/18 від 26.01.2023 та № 26-1 7- 27/19 від 26.01.2023, виданих Північним офісом державної аудиторської служби України та здійснення розрахунку пенсії у розмірі 60% заробітної плати, то такі задоволенню не підлягають як передчасні, оскільки позивачка на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» ще не переведена. Відтак наразі відсутні підстави вважати, що відповідний пенсійний орган обере інший розмір та спосіб розрахунку пенсії, ніж той, який передбачений діючим законодавством.

В подальшому, у зв'язку з набранням законної сили рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 31.07.2023 у справі №620/3601/23, відповідач листом від 20.06.2024 №2500-0304-8/44170 повідомив позивача про те, що розмір її пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» складатиме 2093,00 грн. Крім того, у даному листі зазначено: “Виконання рішення суду є недоцільним, оскільки після перерахунку розмір Вашої пенсії зменшується. З урахуванням викладеного просимо, шляхом надання Вами заяви, до Чернігівського відділу обслуговування громадян №2 (сервісного центру) за адресою: м. Чернігів, вул. І.Мазепи, 19, надати згоду або відмову від виконання рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 31.07.2023 у справі №620/3601/23 ".

23.07.2024 позивач, вважаючи дії відповідача протиправними, звернулася до нього із заявою, в якій просила виконати рішення суду від 31.07.2023 з урахуванням висновків судів першої та апеляційної інстанцій, які частково задовольняючи позов не вбачали підстав вважати, що відповідний пенсійний орган обере інший розмір та спосіб розрахунку пенсії, ніж той, який передбачений діючим законодавством. На що отримала відповідь за №2500-0202-8/57730 від 22.08.2024, в якій позивачу знову було запропоновано звернутися до пенсійного органу із новою заявою.

У зв'язку з не виконанням відповідачем судового рішення у справі №620/3601/23, позивач звернулася до суду із відповідною заявою та 11.09.2024 отримала виконавчий лист.

01.10.2024 Відділом примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Чернігівський області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції відкрито виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа №620/3601/23 від 11.09.2024 про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України у Чернігівській області перевести ОСОБА_1 з 31.01.2023 на пенсію державного службовця відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 №3723-ХІІ “Про державну службу».

Після отримання відповідачем постанови про відкриття виконавчого провадження від 01.10.2024, позивача з 31.01.2023 було переведено на пенсію державного службовця та встановлено мінімальний розмір пенсії 2093 грн.

Не погодившись з визначенням такого розміру пенсії, позивачка звернулась до суду з позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 3 Конституції України права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

З 01.05.2016 року набув чинності Закон України «Про державну службу» №889-VIIl від 10.12.2015 (далі - Закон № 889-VI1I), яким визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців.

Відповідно до пункту 2 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про державну службу" №889-VIII від 10.12.2015, Закон №3723-ХП втратив чинність, крім статті 37, що застосовуються до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Згідно із пунктами 10, 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України "Про державну службу" №889-VlII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до, категорій посад державних службовців.

Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України 1993 р., N 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України. 1993 р., N 52. ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Тобто, за наявності в особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу", але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

У відповідності до частини першої статті 37 Закону України №3723-ХІ1 "Про державну службу" встановлено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків семи їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Позивач, станом на 31 січня 2023 року (на момент звернення із заявою про призначення пенсії державного службовця), досягла 60-річного віку, мала загальний трудовий стаж більше 37 років та станом на 07.12.2010 (дату звільнення з державної служби) - 30 років 04 місяці стажу державної служби, що підтверджується протоколом перерахунку пенсії від 07.10.2024 та розрахунком стажу позивача.

Право позивача на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 №3723-ХІІ "Про державну службу" з 31.01.2023 (дати звернення із заявою про переведення з одного виду пенсії на інший вид пенсії) визначене рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 31.07.2023 у справі №620/3601/23, яке набрало законної сили 28.05.2024.

Відповідно до частини четвертої статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 (далі - Порядок №622).

Згідно з п.4 Порядку №622 пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями. - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включщоться всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби; розмір виплат ( крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 р. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні; у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 року, середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 року на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у гравці 2016 року, а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 року на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 року як за повний місяць; матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики (п.5 Порядку №622).

На момент звернення позивача 31.01.2023 із заявою про переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу» з урахуванням довідок Північного офісу Держаудитслужби від 26.01.2023 №26-17-27/18 та №26-17-27/19, вимоги до форми довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, були встановлені постановою правління Пенсійного фонду України від 17 січня 2017 року №1-3 «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08 лютого 2017 року за № 180/30048.

Довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 26.01.2023 №26-17-27/18 Північним офісом Держаудитслужби видано за останньою посадою позивача станом на січень 2023 року. Довідка складена за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 17 січня 2017 року №1-3 «Про форми довідок про заробітну ' плату для призначення пенс державним службовцям», та містять відображення складових заробітної плати: посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років, на які нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Дана довідка видана на підставі особових рахунків, платіжних відомостей або інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату за січень місяць 2023 року. Ця довідка підписана уповноваженими посадовими особами та скріплена гербовою печаткою.

Довідка Північного офісу Держаудитслужби про складові заробітної плати для призначення пенсії особи, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців і яка на момент виходу на пенсію не займає посади держаної служби, від 26.01.2023 №26-17-27/19 відповідає формі довідки, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 17 січня 2017 року №1-3 «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям», та містить дані про розмір надбавки за інтенсивність праці, місячної премії та інші виплати (матеріальна допомога, премії, нараховані за період, що перевищує календарний місяць) в частині що відповідає календарному місяцю, які визначені в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії.

На всі види оплати праці, включені в довідку, нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Довідка видана на підставі особових рахунків, платіжних відомостей або інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату за грудень 2022 року. Ця довідка підписана уповноваженими посадовими особами та скріплена гербовою печаткою.

Таким чином, можна дійти обгрунтованого висновку, що всі відображені в довідках види оплати праці, - є складовими частинами заробітної плати позивача, з якої сплачені внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, тому вони мають братися до уваги при розрахунку розміру пенсії позивача.

Такий висновок узгоджується з положеннями пункту 1 частини першої статті 41 Зак

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з положеннями статті 9 Конституції України та статтями 17, частиною п'ятою статті 19 Закону України від 23.02.2006 №3477-IV «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», суди та органи державної влади повинні дотримуватись положень Європейської конвенції з прав людини та її основоположних свобод 1950 року, застосовувати в своїй діяльності рішення Європейського суду з прав людини з питань застосування окремих положень цієї Конвенції.

Право на виплати зі сфери соціального забезпечення було включено до змісту сгатгі 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод вперше у рішенні від 16.12.1974 у справі «Міллер проти Австрії», де Суд встановив принцип, згідно з яким обов'язок сплачувати внески у фонди соціального забезпечення може створити право власності на частку активів, які формуються відповідним чином. Позиція Суду була підтверджена і в рішенні «Гайгузус проти Австрії» від 16.09.1996, в якому зазначено, що якщо особа робила внески у певні фонди, в тому числі пенсійні, то такі внески є часткою спільних коштів фонду, яка може бути визначена у будь-який момент, що, у свою чергу, може свідчити про виникнення у відповідної особи права власності.

У рішенні по справі "Суханов та Ільченко проти України" Європейський суд з прав людини зазначив, що зменшення розміру або припинення виплати належним чином встановленої соціальної допомоги може становити втручання у право власності (п. 25 цього рішення).

Отже, протиправно штучно зменшуючи нарахування та виплату позивачеві пенсії за відсутності передбачених законами України підстав, відповідач порушив її право на отримання належної їй пенсії.

Зважаючи на наведене, суд дійшов переконання, що дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо встановлення (нарахування) ОСОБА_1 з 31.01.2023 пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" в мінімальному розмірі 2093,00 гри., є протиправними.

Від так слід зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу", починаючи з 31.01.2023, з урахуванням довідок Північного офісу Держаудитслужби від 26.01.2023 №26-17- 27/18 та №26-17-27/19 (з урахуванням раніше виплачених сум).

Відповідно до частин першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку, що позов слід задовольнити.

Щодо клопотання позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду, то суд вважає, що в його задоволенні слід відмовити, оскільки в розумінні статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом суду, а не його обов'язком. Крім того, у суду відсутні підстави вважати, що рішення суду виконане не буде.

Підстави для повернення судового збору відсутні, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору.

Керуючись статтями 227, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (вул. П'ятницька, 83А, м. Чернігів, Чернігівська обл., Чернігівський р-н, 14005) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо встановлення (нарахування) ОСОБА_1 з 31.01.2023 пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" в мінімальному розмірі 2093,00 грн.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу", починаючи з 31.01.2023, з урахуванням довідок Північного офісу Держаудитслужби від 26.01.2023 №26-17-27/18 та №26-17-27/19 (з урахуванням раніше виплачених сум).

Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду.

Повний текст рішення виготовлено 10 січня 2025 року.

Суддя Сергій КЛОПОТ