Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
м. Харків
14 січня 2025 р. справа № 520/28985/24
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Біленський О.О., розглянувши адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "КОМПАНІЯ ЕКО НОВА" (пр. Байрона, буд. 45, м. Харків, 61105, код ЄДРПОУ 39523548) до Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Григорія Сковороди, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 43983495), Державної податкової служби України (Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії, -
Товариство з обмеженою відповідальністю "КОМПАНІЯ ЕКО НОВА" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Харківській області, Державної податкової служби України, в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 25.07.2024 №11486527/39523548 про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ "КОМПАНІЯ ЕКО НОВА" №10 від 18.07.2023;
- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №10 від 18.07.2023, складену Товариством з обмеженою відповідальністю "КОМПАНІЯ ЕКО НОВА";
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 25.07.2024 №11486528/39523548 про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ "КОМПАНІЯ ЕКО НОВА" №28 від 29.09.2023;
- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №28 від 29.09.2023, складену Товариством з обмеженою відповідальністю "КОМПАНІЯ ЕКО НОВА".
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду у вказаній адміністративній справі відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи у відповідності до п. 10 ч. 6 ст. 12, ч. 1 ст. 257 КАС України.
У період з 30.12.2024 по 14.01.2025 суддя Біленський О.О. перебував у відпустці.
Згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі, при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до положень ст. 258 КАС України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Згідно з положеннями ч. 2, 3, 4, 5 ст. 262 КАС України, розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі. Підготовче засідання при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - протягом п'ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі. Перше судове засідання у справі проводиться не пізніше тридцяти днів із дня відкриття провадження у справі. За клопотанням сторони суд може відкласти розгляд справи з метою надання додаткового часу для подання відповіді на відзив та (або) заперечення, якщо вони не подані до першого судового засідання з поважних причин. Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що за результатами здійснення господарської діяльності Товариство з обмеженою відповідальністю "КОМПАНІЯ ЕКО НОВА" направило на реєстрацію в ЄРПН податкові накладні №10 від 18.07.2023 та №28 від 29.09.2023, документи прийнято контролюючим органом, але реєстрацію податкових накладних зупинено. Запропоновано позивачу надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН. Позивачем надано до контролюючого органу пояснення та копії документів. Однак, рішенням комісії Головного управління ДПС у Харківській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН від 25.07.2024 №11486527/39523548 відмовлено в реєстрації податкової накладної №10 від 18.07.2023 та рішенням за від 25.07.2024 №11486528/39523548 відмовлено в реєстрації податкової накладної №28 від 29.09.2023. З огляду на надання позивачем всіх необхідних документів, які підтверджують здійснення господарських операцій, рішення про відмову в реєстрації податкових накладних, на думку позивача, не відповідають критеріям обґрунтованості, а тому просить суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Від представника відповідача - Головного управління ДПС у Харківській області надійшов відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що за результатами розгляду наданих документів, підприємству відповідно до повідомлень №11442241/39523548, №11442301/39523548 запропоновано надати додаткові пояснення та документи: складські документи та транспортування продукції. У зв'язку з ненаданням документів, зазначених у вищевказаних повідомленнях рішеннями відповідача від 25.07.2024 №11486527/39523548 та від 25.07.2024 №11486528/39523548 відмовлено у реєстрації спірних податкових накладних.
Представником позивача надана відповідь на відзив, в якій зазначено, що усі документи щодо придбання, транспортування товару від постачальника, реалізації, документи щодо розрахунків за товар та інші документи, які передбачені п. 5 Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних /розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 12 грудня 2019 року №520, були надані в електронному вигляді для перевірки разом з поясненнями та були достатніми для прийняття ГУ ДПС у Харківській області рішення про реєстрацію податкових накладних, але не були взяті до уваги.
Державна податкова служба України правом на подання відзиву не скористалась. Відповідно до положень ч. 4 ст. 159 КАС України, подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову. Суд зазначає, що відповідачем не зазначено поважних причин неподання відзиву на позов, відповідно суд кваліфікує неподання відзиву на позов як визнання позову відповідачем.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю "КОМПАНІЯ ЕКО НОВА", ідентифікаційний код юридичної особи - 39523548, місцезнаходження юридичної особи: пр. Байрона, буд. 45, м. Харків, 61105, зареєстроване у передбаченому законом порядку як суб'єкт господарювання, знаходиться на податковому обліку в ГУ ДПС у Харківській області та є платником податку на додану вартість, що підтверджується інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Товариство з обмеженою відповідальністю "КОМПАНІЯ ЕКО НОВА" здійснює наступні види діяльності за КВЕД: 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля (основний); 45.31 Оптова торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів; 46.18 Діяльність посередників, що спеціалізуються в торгівлі іншими товарами; 46.19 Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; 46.21 Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин; 77.39 Надання в оренду інших машин, устатковання та товарів, н.в.і.у.; 46.75 Оптова торгівля хімічними продуктами; 49.20 Вантажний залізничний транспорт; 49.41 Вантажний автомобільний транспорт; 52.24 Транспортне оброблення вантажів; 52.29 Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту; 46.33 Оптова торгівля молочними продуктами, яйцями, харчовими оліями та жирами.
Судом встановлено, що 01.09.2022 ТОВ "КОМПАНІЯ ЕКО НОВА" (Продавець) укладено Договір купівлі-продажу №0109 з ТОВ "КОМПАНІЯ "ЕКО-ЕНЕРГІЯ" (Покупець).
Відповідно до п. 1.1 Договору предметом договору є продаж запчастин, експлуатаційних матеріалів та інших товарів в асортименті (надалі - «Товар»). Розміри постачання товару зазначені видаткових накладних, що є невід'ємною частиною договору.
Моментом переходу права власності від Продавця до Покупця на Товар є вручення Товару Покупцеві, що підтверджується підписом уповноваженого представника Покупця у документах видатковій накладній (п. 1.3 Договору).
Передача Товару між Продавцем та Покупцем відбувалась в пунктах видачі вантажу на складі експедитора перевізника ТОВ «НОВА ПОШТА» за адресам на замовлення Покупця. Момент приймання товару у відділенні ТОВ «НОВА ПОШТА» одночасно являвся моментом передачі зазначеного товару (відвантаженням) до ТОВ «КОМПАНІЯ «ЕКО-ЕНЕРГІЯ» (п. 2.3 Договору).
Оскільки у перевезення Товару була залучена експедиційна транспортна компанія ТОВ «НОВА ПОШТА», то товарно-транспортні документи оформлювались безпосередньо Перевізником.
Договір передбачає своєчасну сплату вартості Товару (п. 2.2 Договору) за строками та сумою, що зазначаються у розрахункових документах та видаткових накладних (п. 1.2 та п. 2.1 Договору).
Позивачем на виконання вимог Договору оформлені: видаткова накладна №356 від 18.07.2023 на суму 1 249,20 грн. в т.ч. ПДВ 208,20 грн. (ДДФ №2 до повідомлення № 6 АРТІ від 12.07.20); видаткова накладна №413 від 29.09.2023 на суму 8 515,80 грн. в т.ч. ПДВ 1419,3 грн. (ДДФ №3 до повідомлення № 6 АРТІ від 12.07.2024року).
Покупець ТОВ «КОМПАНІЯ «ЕКО-ЕНЕРГІЯ» здійснив повну оплату за отриманий товар позивачу наступними платіжними інструкціями: №575 від 12.07.2023 в сумі 1 249,20 грн. (ДДФ №4 до №6 АРТІ від 12.07.2024); №793 від 23.10.2023 в сумі 8 515,80 грн. (ДДФ №5 до повідомлення №6 АРТІ від 12.07.2024).
Реалізовані позивачем ТОВ «КОМПАНІЯ «ЕКО-ЕНЕРГІЯ» товарні партії господарських та будівельних матеріалів в асортименті, засобів захисту були сформовані за рахунок придбання товару у ТОВ «АРТІ» на умовах FCA пункт приймання вантажу перевізника Покупця за ІНКОТЕРМС-2020 з безготівковою передплатою за товар 100%.
ТОВ «КОМПАНІЯ ЕКО НОВА» отримало відповідні рахунки від Продавця за кожну відокремлену партію постачання.
Позивач сплатив грошові кошти за господарські та будівельні матеріали в асортименті, засоби захисту за платіжними інструкціями: №2493 від 14.07.2023 в сумі 998,88 грн.; №2711 від 28.09.2023 в сумі 6 923,40 грн.
ТОВ «АРТІ» відвантажило сплачений товар. За результатами господарської операції складені первинні документі: №21266 від 17.07.2023 (рукав simple water); №30236 від 29.09.2023 (рукав).
Перевезення партій господарських та будівельних матеріалів в асортименті від Постачальника до складу позивача відбувалось з використанням послуг залученого експедиторського автотранспортного підприємства ТОВ «НОВА ПОШТА».
Оскільки усна угода укладалась на умовах FCA пункт приймання вантажу перевізника Покупця, то замовником та платником за транспортні послуги являвся ТОВ «КОМПАНІЯ ЕКО НОВА».
Повна інформація що до замовника перевезень (платника за транспортні послуги), місця розвантаження зафіксовано у товарно-транспортних накладних, що зазначені у специфікаціях до актів виконаних робіт: до акту наданих послуг №НП-009752823 від 31.07.2023 та до акту наданих послуг №НП-010116576 від 30.09.2023.
Отримання (приймання) товарних партій придбаних господарських та будівельних матеріалів в асортименті, засобів захисту у ТОВ «АРТІ» відбувалось у робочий час за графіком експедитора-перевізника ТОВ "НОВА ПОШТА".
Між позивачем та Перевізником укладено договір про надання транспортних послуг №225116 від 09.07.2018.
В підтвердження надання транспортних послуг позивачу Перевізником складено акти: №НП-009752823 від 31.07.2023; №НП-010116576 від 30.09.2023.
Послуги Перевізника з транспортування Товару сплачені ТОВ «КОМПАНІЯ ЕКО НОВА» за наступними платіжними інструкціями: №2558 від 02.08.2023 на суму 5 754,00 грн. та №2720 від 02.10.2023 на суму 7 456,06 грн.
Керуючись ст. 201 Податкового кодексу України, ТОВ "КОМПАНІЯ ЕКО НОВА" склало та направило для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну за №10 від 18.07.2023 та податкову накладну за №28 від 29.09.2023.
Документи прийнято контролюючим органом, але реєстрацію податкових накладних зупинено.
Згідно квитанцій до податкових накладних №10 від 18.07.2023 та №28 від 29.09.2023, підставою для зупинення реєстрації зазначено: ПН складена та подана платником податку, який відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 1 Порядку).
Позивачу запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
ТОВ "КОМПАНІЯ ЕКО НОВА" направлено до ГУ ДПС у Харківській області повідомлення №6 АРТІ 12.07.2024 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних /розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено та відповідні документи, які підтвердження інформацію, зазначену у податкових накладних та наявність підстав для реєстрації податкових накладних за №10 від 18.07.2023, №28 від 29.09.2023. Документ прийнято згідно квитанції №2 від 12.07.2024, реєстраційний номер документа № 9193232657.
За результатом розгляду поданих ТОВ "КОМПАНІЯ ЕКО НОВА" пояснень податковим органом направлено позивачу повідомлення №1144224139523548 про необхідність подання додаткових пояснень та/або документів для прийняття рішення до податкової накладної №10 від 18.07.2023 та повідомлення №11442301/39523548 про необхідність подання додаткових пояснень та/або документів для прийняття рішення до податкової накладної №28 від 29.09.2023, а саме: первинних документів щодо транспортування продукції та складських документів.
На вищевказану вимогу податкового органу ТОВ "КОМПАНІЯ ЕКО НОВА" 19.07.2024 направило до Комісії повідомлення №6 АРТІ (доповнення до податкового документа №10 від 18.07.2023) та повідомлення №6 АРТІ (доповнення до податкового документа №28 від 29.09.2023).
Вказані доповнення містять запитувані документи транспортування: специфікація з номерами ТТН, маршрутом руху товару, інформацією щодо відправника/отримувача, місця отримання/видачі, опис вантажу. Документи сформовані перевізником ТОВ «НОВА ПОШТА». Крім того, додані документи сплати послуг перевізника до кожної з господарських операцій, що стали підставою для формування податкових документів
зобов'язання.
Оскільки операція не потребувала розміщення товарно-матеріальних цінностей на складах Позивача, а рух товару від постачальника ТОВ «АРТІ» до позивача та в подальшому до ТОВ «КОМПАНІЯ «ЕКО -ЕНЕРГІЯ» відбувався у межах відділень - пунктів приймання/ видачі вантажів перевізника ТОВ «НОВА ПОШТА» (тобто представник ТОВ «АРТІ» здав до перевезення, а представник позивача в присутності представника ТОВ «КОМПАНІЯ «ЕКО -ЕНЕРГІЯ» отримував та в той же час передавав товар представнику останнього), то не відбувалось залучення матеріально-відповідальній особи ТОВ «КОМПАНІЯ ЕКО НОВА». Тобто відсутня потреба у формуванні складських документів розміщення, що відповідає суті господарської операції, яка в свою чергу в повному обсязі відображена у бухгалтерських регістрах та податковому органу.
Проте, Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області 25.07.2024 прийняті рішення №11486527/39523548 про відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної №10 від 18.07.2023 та рішення №11486528/39523548 про відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної №28 від 29.09.2023.
Підставами прийняття таких рішень визначено: "ненадання / часткове надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.
Вважаючи рішення Головного управління ДПС у Харківській області про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 25.07.2024 №11486527/39523548 та №11486528/39523548 протиправними, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд керується наступними приписами норм чинного законодавства.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, порядок їх адміністрування, права, обов'язки платників податків та зборів, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства врегульовано Податковим кодексом України (в редакції, чинній на час подання податкової накладної на реєстрацію та ухвалення оскаржуваного рішення, далі - ПК України).
Згідно з пунктом 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПК України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
У відповідності до пункту 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до підпункту 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 ПК України єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Згідно з пунктом 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246 (далі по тексту - Порядок №1246), податкова накладна - це електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог ПК України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Відповідно до пункту 12 Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 01.07.2015); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (пункт 13 Порядку №1246).
За приписами пункту 201.16 статті 201 ПК України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, який визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів (далі - Порядок №1165).
Відповідно до пункту 5 Порядку №1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).
Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
Згідно з пунктом 7 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Відповідно до пункту 10 Порядку №1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:
1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;
2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації (пункт 11 Порядку №1165).
Судом установлено, що відповідно до отриманих позивачем квитанцій реєстрація спірних податкових накладних зупинена у зв'язку із відповідністю платника податку пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податків.
Суд зазначає, що Критерії ризиковості платника податку на додану вартість є Додатком №1 до Порядку №1165.
Зміст критерію ризиковості згідно пункту 8 Критеріїв полягає в тому, що у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.
Водночас, суд звертає увагу, що в квитанціях відповідач-1 не зазначив та не надав до суду жодних обґрунтованих доводів щодо підстав віднесення позивача до ризикових платників податку у відповідності до пункту 8 Критеріїв.
Також, суд зауважує, що квитанції не містить інформації (конкретного переліку) щодо документів, необхідних контролюючому органу для прийняття рішення про реєстрацію спірних податкових накладних, в результаті чого позивач потрапив у стан правової невизначеності.
Верховний Суд у постанові від 23.10.2018 у справі №822/1817/18 зазначив, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.
У постанові Верховного Суду від 10.04.2020 у справі №819/330/18 указано, що у випадку не конкретизації переліку документів у рішенні про відмову у реєстрації податкової накладної платник податків перебуває у стані правової невизначеності, що позбавляє його можливості надати контролюючому органу необхідний в розумінні суб'єкта владних повноважень пакет документів, а для контролюючого органу, відповідно, створюються передумови для можливого прояву негативної дискреції - прийняття рішення про відмову у реєстрації податкової накладної. Зупинення реєстрації податкової накладної та в подальшому відмова в її реєстрації не на підставі, не в межах повноважень та не у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також прийняття негативного для платника податків рішення без зазначення конкретних мотивів дає підстави для висновку про необхідність відновлення порушеного права позивача шляхом скасування рішень про відмову в реєстрації податкових накладних.
Отже, недотримання принципу правової визначеності під час зупинення реєстрації податкових накладних призвело до необізнаності платника податків щодо вичерпного переліку необхідних документів, які він повинен був надати контролюючому органу, внаслідок чого не зміг належним чином зареєструвати податкові накладні.
Крім того, суд звертає увагу, що здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу.
Відповідно до пункту 5 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року №520 (далі - Порядок №520), перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:
договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Згідно з пунктом 11 Порядку №520 комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:
ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;
та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;
та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Аналіз наведених правових норм дає підстав для висновку, що рішення комісії повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної.
Слід зазначити, що приймаючи рішення про реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарських операцій платника податку на предмет їх реальності. Змістовна оцінка господарських операцій може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки платника податків, підстави та порядок проведення якої визначено нормами ПК України.
Вказану правову позицію викладено Верховним Судом у постанові від 16.02.2023 у справі №380/7648/22.
Верховний Суд за результатами аналізу наведених норм у постанові від 18 листопада 2021 року у справі №380/3498/20 дійшов висновку, що чинними нормативно-правовими актами визначено вичерпний перелік обставин, які можуть слугувати підставою для прийняття рішення про відмову у реєстрації податкових накладних.
При цьому, як підтверджується змістом пункту 5 Порядку №520, передбачений цим пунктом перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, не є вичерпним. В залежності від виду господарської операції, за наслідками якої подається податкова декларація для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також відповідних договірних зобов'язань між суб'єктами господарювання, обсяг документів може бути відмінним.
У постановах від 03 листопада 2021 року у справі №360/2460/20, від 29 червня 2022 року у справі №380/5383/21, від 27 липня 2022 року у справі №520/15348/2020, від 16 вересня 2022 року у справі №380/7736/21, від 25 листопада 2022 року №320/3484/21 Верховний Суд за наслідками аналізу положень Порядку №520 зазначив, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної до реєстрації в ЄРПН прямо залежить від чіткого визначення податковим органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків з зазначенням необхідності надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не довільно, на власний розсуд.
Як вбачається з матеріалів справи, оскаржуваними рішеннями комісії відповідачем 1 відмовлено у реєстрації податкових накладних, а підставою вказано "ненадання / часткове надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку".
При цьому, оскаржувані рішення не містять переліку тих документів, які не надав позивач. В полі «Додаткова інформація» не вказано жодного документу.
Суд зазначає, що саме лише зазначення про відсутність документів не є достатньою та законною підставою для відмови в реєстрації податкової накладної, оскільки контролюючим органом повинно бути зазначено об'єктивні обставини, які перешкоджають реєстрації податкової накладної з урахуванням відсутності таких документів, при цьому та надана оцінка тим документам, що фактично подано платником податку.
Як вбачається з матеріалів справи, та не заперечено відповідачем на стадії надання пояснення по спірних податкових накладних, реєстрацію яких було зупинено, позивачем було надіслано до ГУ ДПС у Харківській області пояснення та документи на підтвердження здійснення господарських операцій з контрагентами позивача.
Позивачем на підтвердження здійснення господарських операцій на вимогу податкового органу додатково подано пояснення та первинні документи, згідно яких вбачається, що податкова накладна №10 від 18.07.2023 та податкова накладна №28 від 29.09.2023, в реєстрації яких було відмовлено, була складена на виконання умов Договору купівлі-продажу №0109 від 01.09.2022, укладеного між ТОВ «КОМПАНІЯ ЕКО НОВА» (за договором - Продавець) та ТОВ «КОМПАНІЯ «ЕКО -ЕНЕРГІЯ» (за договором - Покупець).
За умовами вказаного Договору передача Товару між Продавцем та Покупцем відбувалась в пунктах видачі вантажу на складі експедитора перевізника ТОВ «НОВА ПОШТА» за адресам на замовлення Покупця.
На підставі першої події, а саме відвантаження (передання) товару позивачем складено податкову накладну №10 від 18.07.2023 та податкову накладну №28 від 29.09.2023.
Позивачем на підтвердження господарської операції за першою подією надано первинні документи, зокрема: договір купівлі-продажу №0109 від 01.09.2022; видаткова накладна №356 від 18.07.2023 на суму 1 249,20 грн. в т.ч. ПДВ 208,20рн.; платіжна інструкція №575 від 12.07.2023 на суму 1 249,20 грн.; видаткова накладна №413 від 29.09.2023 на суму 8 515,80 грн. в т.ч. ПДВ 1419,3 грн.; платіжна інструкція №793 від 23.10.2023 в сумі 8 515,80 грн.
Товар, відвантажений по податковій накладній №10 від 18.07.2023, був придбаний ТОВ «КОМПАНІЯ ЕКО НОВА» у ТОВ «АРТІ». Документи на підтвердження придбання товару ТОВ «КОМПАНІЯ ЕКО НОВА»: платіжна інструкція №2493 від 14.07.2023 в сумі 998,88 грн.; видаткова накладна №21266 від 17.07.2023 (рукав simple water).
Товар, відвантажений по податковій накладній №28 від 29.09.2023, був придбаний ТОВ «КОМПАНІЯ ЕКО НОВА» у ТОВ «АРТІ». Документи на підтвердження придбання товару ТОВ «КОМПАНІЯ ЕКО НОВА»: платіжна інструкція №2711 від 28.09.2023 в сумі 6 923,40 грн.; видаткова накладна №30236 від 29.09.2023 (рукав).
Перевезення товару від ТОВ «АРТІ» позивачу відбувалось з використанням послуг залученого експедиторського автотранспортного підприємства ТОВ «НОВА ПОШТА». Передача Товару між позивачем Покупцю ТОВ «КОМПАНІЯ «ЕКО - ЕНЕРГІЯ» відповідно до видаткової накладної №356 від 18.07.2023 та відповідно до видаткової накладної №413 від 29.09.2023 (перша подія) відбувалась в пунктах видачі вантажу на складі експедитора перевізника ТОВ «НОВА ПОШТА». Оскільки товар передавався позивачем Покупцю ТОВ «КОМПАНІЯ «ЕКО - ЕНЕРГІЯ» у незмінному стані одразу після отримання у відділенні ТОВ «НОВА ПОШТА» в зберіганні товару та додатковому транспортуванні цього товару не було необхідності, а отже товарно-транспортні накладні при передачі товару Покупцю ТОВ «КОМПАНІЯ «ЕКО - ЕНЕРГІЯ» не складались.
Зазначений товар було придбано з діловою метою: для подальшої реалізації покупцю з метою отримання прибутку, тому як основним видом діяльності підприємства є оптова торгівля. Господарська операція вплинула на майновий стан підприємства, про що свідчить відображення придбання і реалізації товарів/запасів на рахунку бухгалтерського обліку 281, картка рахунку за період 17.07.2023 - 29.09.2023.
Також, в межах строку, що встановлено п. 9 Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 12 грудня 2019 року №520, позивач направив до Комісії повідомлення №6 АРТІ, яке містило запитані документи транспортування: специфікація з номерами ТТН, маршрутом руху товару, інформацією щодо відправника/отримувача, місця отримання/видачі, опис вантажу, документи сформовані перевізником ТОВ «НОВА ПОШТА». Крім того, додані документи сплати послуг перевізника до кожної з господарських операцій, що стали підставою для формування податкових документів зобов'язання.
Оскільки господарська операція не потребувала розміщення товарно-матеріальних цінностей на складах позивача, а рух товару від постачальника ТОВ «АРТІ» до позивача та в подальшому до ТОВ «КОМПАНІЯ «ЕКО - ЕНЕРГІЯ» відбувався у межах відділень - пунктів приймання/видачі вантажів перевізника ТОВ «НОВА ПОШТА», то не відбувалось залучення матеріально-відповідальній особи ТОВ «КОМПАНІЯ ЕКО НОВА». Тобто була відсутня потреба у формуванні складських документів розміщення, що відповідає суті господарської операції.
Суд зазначає, що усі надані позивачем документи щодо придбання, транспортування товару від постачальника, реалізації, документи щодо розрахунків за товар та інші документи, які передбачені п. 5 Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних /розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 12 грудня 2019 року №520, були надані в електронному вигляді до ГУ ДПС у Харківській області.
Досліджені судом документи ідентифікують та підтверджують реальність здійснення господарських операцій надавалися для перевірки разом з поясненнями та були достатніми для прийняття ГУ ДПС у Харківській області рішення про реєстрацію податкових накладних.
Проте, Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних наведені первинні документи до уваги не взято, прийнято оскаржувані рішення про відмову в реєстрації податкової накладної.
Під час розгляду справи Головне управління ДПС у Харківській області, як суб'єкт владних повноважень, не надало чітких та переконливих пояснень, що подані позивачем первинні документи не є документами, які підтверджують здійснення господарських операцій. Зі змісту оскаржуваних рішень не вбачається, що відповідачем подані платником податку документи розглядались з наданням їм правової оцінки щодо відповідності формальним критеріям (наявність усіх необхідних реквізитів) та відповідності/невідповідності змісту, характеру, обсягу відповідних господарських операцій.
Суд зауважує, що посилання у квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних на віднесення позивача до платників податків, що відповідають критеріям ризиковості, не звільняє відповідачів від обов'язку при прийнятті рішення про реєстрацію/відмову у реєстрації податкової накладної досліджувати надані платником податків пояснення і документи. Відповідачами не наведено аргументів щодо неврахування поданих позивачем документів, що підтверджують господарську операцію з контрагентами.
З огляду на викладене, суд доходить висновку про необґрунтованість оскаржуваних рішень Комісії, тому вимога щодо визнання протиправними та скасування таких рішень підлягає задоволенню.
Щодо позовних вимог зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №10 від 18.07.2023 та №28 від 29.09.2023, суд зазначає наступне.
За вимогами пунктів 19, 20 Порядку №1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.
Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.
Пунктом 13 Порядку №520 визначено, що рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
З урахуванням вищевикладеного суд приходить до висновку про зобов'язання ДПС України зареєструвати в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкові накладні №10 від 18.07.2023 та №28 від 29.09.2023 датою набрання законної сили рішенням суду.
Судом враховується, що згідно п. 41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За приписами ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Розглянувши подані учасниками справи документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог.
Розподіл судових витрат здійснити у відповідності до ст. 139 КАС України пропорційно задоволених позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 19, 139, 241-247, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "КОМПАНІЯ ЕКО НОВА" (пр. Байрона, буд. 45, м. Харків, 61105, код ЄДРПОУ 39523548) до Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Григорія Сковороди, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 43983495), Державної податкової служби України (Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області №11486527/39523548 від 25.07.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №10 від 18.07.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних та рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області №11486528/39523548 від 25.07.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №28 від 29.09.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №10 від 18.07.2023 та №28 від 29.09.2023, складені Товариством з обмеженою відповідальністю "КОМПАНІЯ ЕКО НОВА", у день набрання законної сили рішенням суду.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Григорія Сковороди, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 43983495) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "КОМПАНІЯ ЕКО НОВА" (пр. Байрона, буд. 45, м. Харків, 61105, код ЄДРПОУ 39523548) судовий збір у розмірі 2422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) грн. 40 коп.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "КОМПАНІЯ ЕКО НОВА" (пр. Байрона, буд. 45, м. Харків, 61105, код ЄДРПОУ 39523548) судовий збір у розмірі 2422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) грн. 40 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Біленський О.О.