Рішення від 14.01.2025 по справі 460/13968/24

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 січня 2025 року м. Рівне №460/13968/24

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Зозулі Д.П., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1 , ОСОБА_2

доІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ІНФОРМАЦІЯ_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Міністерство оборони України

про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулися до суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про:

визнання дій ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо відмови у прийнятті та направленні до ІНФОРМАЦІЯ_3 заяв ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_5 для складання висновку необхідного для отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 №975 та Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", протиправними;

визнання ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_5 такими, що мають право на отримання одноразової грошової допомоги передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 №975 та Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей";

зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 прийняти та направити до ІНФОРМАЦІЯ_3 заяви ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_5 для складання висновку необхідного для отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 №975 та Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що на їх звернення за виплатою одноразової грошової допомоги до Міністерства оборони України, відповідач відмовив у направленні документів до комісії Міністерства оборони України з розгляду питань пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних виплат, мотивовуючи пропуском річного терміну подачі заяви на виплату одноразово грошової допомоги з моменту звільнення зі служби. Позивачі вважають таку відмову протиправною, просять задовольнити позов. Разом з тим, вказують, що листом від 24.10.2024 року ІНФОРМАЦІЯ_6 повідомив позивача, що до заяви не додано постанови відповідної ВЛК про причинно наслідковий зв'язок смерті ОСОБА_3 . Вважають, що висновок відповідача не відповідає дійсності оскільки позивачами була надана довідка Бабинського центру первинної медико-санітарної допомоги про причини смерті ОСОБА_3 , де чітко вказано, що смерть настала внаслідок онкологічного захворювання. І дане захворювання настало під час несення військової служби, що підтверджується військово-медичними та іншими медичними заключеннями. Також було додано лікарське свідоцтво про смерть де вказано, що причина смерті « ІНФОРМАЦІЯ_7 ». Вважають, що цих документів достатньо, для прослідковування причинно наслідкового зв'язку смерті ОСОБА_3 .

Ухвалою суду від 05.12.2024 відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Залучено до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Міністерство оборони України та ІНФОРМАЦІЯ_6 .

Відповідач у встановлений судом строк відзив на позов не подав, причини не подання суду не повідомив. Відповідно до статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу за наявними матеріалами.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Міністерство оборони України, скористалася правом на подання пояснень по суті позову та вказала, що наразі відсутній публічно-правовий спір між Міністерством оборони України та позивачами. Позовна вимога про визнання судом позивачів такими, що мають право на отримання одноразової грошової допомоги, фактично спрямована на встановлення преюдиційних фактів та визначення судом конкретного рішення, яке має бути прийняте суб'єктом владних повноважень за результатами розгляду заяв позивачів, за умови, що передбаченого законом рішення такий суб'єкт ще не приймав. Зазначена вимога не відповідає засадам і завданню адміністративного судочинства, яке полягає у здійсненні судового контролю правомірності тих рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, які ним ухвалені, вчинені чи допущені. За таких обставин позовна вимога про визнання судом позивачів такими, що мають право на отримання одноразової грошової допомоги, є передчасною та задоволенню не підлягає.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ІНФОРМАЦІЯ_6 , правом на подання пояснень по суті позову не скористалася.

Враховуючи, що розгляд справи здійснюється у порядку письмового провадження, то відповідно до ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши позовну заяву, пояснення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Міністерства оборони України, повно та всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими доказами, суд дійшов до наступних висновків.

Так, суд встановив, що старший солдат ОСОБА_3 відповідно до військового квитка серія НОМЕР_1 від 16.05.2000 та двідки № 01/02/115/1634 від 11.10.2022 проходив військову службу за мобілізацією в Збройних Силах України на посаді гранатометника з 15.03.2022 у військовій частині НОМЕР_2 .

06.04.2023 наказом командира військової частини НОМЕР_2 № 96 (по стройовій частині) ОСОБА_3 був звільнений з військової служби за станом здоров'я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військовою служби з виключенням з військового обліку.

Згідно Витягу з протоколу засідання 12 Регіональної військово-лікарської комісії по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишніх військовослужбовців № 2206 від 14.07.2023 захворювання старшого сержанта у відставці ОСОБА_3 , 1982 року народження, - «Нейроендокринна карцинома ТхNxMi, метастази в лімфатичні вузли шиї зліва, клінічна група ІІ. Стан після 4 курсів ПХТ», що підтверджується військово-медичними та іншими медичними документами - Захворювання, Так, пов'язане з проходженням військової служби.

Відповідно до Свідоцтва по смерть серія НОМЕР_3 від 18.07.2024 ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_8 .

Довідкою Комунального некомерційного підприємства Бабинський центр первинної медико-санітарної допомоги № 131/01-11 від 22.07.2024 підтверджено, що смерть ОСОБА_3 настала внаслідок онкологічного захворювання.

Згідно Свідоцтва про народження серія НОМЕР_4 від 09.01.1982 ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є батьками померлого ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_9 .

Після смерті ОСОБА_3 його батьки звернулись до ІНФОРМАЦІЯ_1 із заявами про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку смертю військовослужбовця, в розмірі та порядку, передбаченому Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 р. № 975 «ПОРЯДОК призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві», Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей, оскільки смерть їх сина настала в наслідок: ЗАХВОРЮВАННЯ, ТАК, ПОВЯЗАНЕ З ПРОХОДЖЕННЯМ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ.

Листами ІНФОРМАЦІЯ_1 від 24.10.2024 №01/3/6477 та від 25.10.2024 №01/3/6531 позивачам відмовлено в направленні заяв на виплату одноразової грошової допомоги на розгляд комісії Міністерства оборони України з розгляду питань пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних виплат, мотивуючи пропуском річного терміну подачі заяви на виплату одноразово грошової допомоги з моменту звільнення зі служби та відсутності у надісланому пакеті документів постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв'язку настання смерті та деяких інших, визначених у переліку документів.

Вважаючи таку відмову протиправною, позивачі звернулися до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суду слід зазначити наступне.

Так, правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни здійснює Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03.1992 №2232-ХІІ (далі - Закон №232- XII).

Згідно із статтею 41 Закону №2232-ХІІ виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та резервістів під час виконання ними обов'язків служби у військовому резерві здійснюється в порядку і на умовах, встановлених Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 №2011-XII (далі - Закон №2011-ХІІ) .

Закон №2011-XII відповідно до Конституції України визначає основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.

Статтею 1 Закону №2011-XII передбачено, що соціальний захист військовослужбовців - діяльність (функція) держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі. Це право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у старості, а також в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до пункту 1 статті 16 Закону №2011-ХІІ одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - одноразова грошова допомога), - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання.

Згідно підпункту 2 пункту 2 статті 16 Закону №2011-ХІІ одноразова грошова допомога призначається і виплачується у раз смерті військовослужбовця, що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання чи нещасного випадку, що мали місце в період проходження ним військової служби, або смерті особи, звільненої з військової служби, протягом року після звільнення її з військової служби, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, нещасного випадку, пов'язаних з проходженням військової служби.

Абзацом другим підпункту а) частини першої статті 16-2 Закону №2011-ХІІ передбачено, що одноразова грошова допомога призначається і виплачується у розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, - у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста у випадках, зазначених у підпунктах 2-3 пункту 2 статті 16 цього Закону.

За приписами статті 16-3 Закону №2011-XII одноразова грошова допомога у випадках, передбачених підпунктами 1-3 пункту 2 статті 16 цього Закону, за відсутності особистого розпорядження призначається і виплачується рівними частками всім особам, які мають право на її призначення та отримання, за їх особистою заявою або заявою їх законних представників.

Виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста, чи особи, звільненої з військової служби, смерть якої настала протягом року після звільнення з військової служби, здійснюється без урахування раніше виплачених сум допомоги у зв'язку з частковою втратою працездатності чи встановленням інвалідності.

Одноразова грошова допомога призначається і виплачується Міністерством оборони України, іншими центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями та правоохоронними органами, а також органами державної влади, військовими формуваннями та правоохоронними органами, в яких передбачено проходження військової служби військовослужбовцями, навчальних (або перевірочних) та спеціальних зборів - військовозобов'язаними, проходження служби у військовому резерві - резервістами.

Особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої цим Законом, можуть реалізувати його протягом трьох років з дня виникнення у них такого права.

Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно статті 16-4 Закону №2011-XII призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються, якщо загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), захворювання, інвалідність або часткова втрата працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста є наслідком: а) вчинення ним кримінального або адміністративного правопорушення: б) вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння; в) навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, іншої шкоди своєму здоров'ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, встановленого судом); г) подання особою завідомо неправдивих відомостей для призначення і виплати одноразової грошової допомоги.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 №975 затверджено "Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві яким визначено механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності (далі - одноразова грошова допомога) військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві" (далі - Порядок №975).

Підпунктом 2 пункту 4 Порядку № 975 передбачено, що одноразова грошова допомога призначається у разі смерті військовослужбовця, що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання чи нещасного випадку, що мали місце в період проходження ним військової служби, або смерті особи, звільненої з військової служби, протягом року після звільнення її з військової служби, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, нещасного випадку, пов'язаних із проходженням військової служби.

Відповідно до пункту 5 Порядку №975 одноразова грошова допомога призначається і виплачується рівними частинами членам сім'ї, батькам та утриманцям загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста у випадках, передбачених підпунктами 2 і 3 пункту 4 цього Порядку, - у розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому настала загибель (смерть).

Перелік документів, які батьки померлого, яким призначається та виплачується одноразова грошова допомога, подають уповноваженим структурним підрозділам державних органів, на які покладаються функції щодо підготовки необхідних для призначення пенсії документів, зазначений у пункті 10 Порядку №975.

Такими документами відповідно пункту 10 Порядку №975 є: заява кожного повнолітнього члена сім'ї, батьків та утриманців загиблого (померлого), які мають право на отримання допомоги, а у разі наявності малолітніх та/або неповнолітніх дітей - іншого з батьків або опікунів чи піклувальників дітей про виплату одноразової грошової допомоги; витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста із списків особового складу військової частини (підрозділу, органу); витяг з особової справи про склад сім'ї військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста, призваного на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві.

До заяви додаються копії:

документа, що свідчить про причини та обставини загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста, зокрема про те, що вона не пов'язана з вчиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи самогубства;

свідоцтва про смерть військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста;

свідоцтва про народження військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста - для виплати одноразової грошової допомоги батькам загиблого (померлого);

свідоцтва про шлюб - для виплати грошової допомоги дружині (чоловікові);

документів (відповідних сторінок за наявності), що посвідчують особу (паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту) членів сім'ї, з даними про прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) особи, до яких внесено відомості про реєстрацію місця проживання, та довідку про реєстрацію місця проживання (у разі коли відомості про реєстрацію місця проживання до таких документів не внесені);

свідоцтва про народження дитини - для виплати одноразової грошової допомоги дитині;

документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідний орган доходів і зборів та має відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою);

рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті, сільської, селищної ради або суду про встановлення над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, опіки, піклування (у разі здійснення опіки або піклування над дітьми військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста);

рішення суду або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджуватиме факт перебування заявника на утриманні загиблого (померлого) (надають особи, які не були членами сім'ї загиблого (померлого), але перебували на його утриманні);

постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв'язку смерті (контузії, травми або каліцтва), захворювання.

Відповідно до пункту 13 Порядку № 975, призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, керівник уповноваженого органу подає у 15-денний строк з дня реєстрації всіх документів розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги, до якого додаються документи, зазначені в пунктах 10 і 11 цього Порядку.

Розпорядник бюджетних коштів приймає у місячний строк після надходження зазначених документів рішення про призначення або відмову у призначенні одноразової грошової допомоги і надсилає його разом з документами уповноваженому органові для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею. або у разі відмови для письмового повідомлення заявника із зазначенням мотивів відмови.

Як вбачається з матеріалів справи, предметом спірних правовідносин у даному випадку є правомірність відмови ІНФОРМАЦІЯ_1 у направленні заяви і документів позивачів у зв'язку із смертю колишнього військовослужбовця ОСОБА_3 на розгляд комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум, викладених у листах від 24.10.2024 №01/3/6477 та від 25.10.2024 №01/3/6531.

Суд зазначає, що в силу вимог Порядку №975 розгляд заяви і доданих до неї документів, поданих батьками колишнього військовослужбовця для призначення і виплати одноразової грошової допомоги із прийняттям відповідного рішення повинен здійснюватись Міноборони, як розпорядником бюджетних коштів, натомість ІНФОРМАЦІЯ_1 наділені лише повноваженням згідно з пунктом 13 Порядку №975 подати у 15-денний строк з дня реєстрації всіх документів розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги, до якого обов'язково додаються необхідні документи.

Таким чином, відмовляючи у направленні документів позивачів на розгляд комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги, ІНФОРМАЦІЯ_1 діяв не на підставі, не в межах повноважень та не у спосіб, які передбачені законодавством.

Відтак, обираючи належний та ефективний спосіб захисту прав позивача, суд вважає за необхідне визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо відмови у направленні заяв ОСОБА_1 , ОСОБА_2 щодо одноразової грошової допомоги та документів до них, згідно з Порядком призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.10.2013 №975, а також зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 направити заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку із смертю колишнього військовослужбовця ОСОБА_3 із документами на розгляд Комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов'язаних із призначенням одноразової грошової допомоги

Отже, позов підлягає задоволенню у даній частині.

Разом з тим, позовна вимога про визнання судом позивачів такими, що мають право на отримання одноразової грошової допомоги, фактично спрямована на встановлення преюдиційних фактів та визначення судом конкретного рішення, яке має бути прийняте суб'єктом владних повноважень за результатами розгляду заяв позивачів, за умови, що передбаченого законом рішення такий суб'єкт ще не приймав.

Зазначена вимога не відповідає засадам і завданню адміністративного судочинства, яке полягає у здійсненні судового контролю правомірності тих рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, які ним ухвалені, вчинені чи допущені.

За таких обставин позовна вимога про визнання судом позивачів такими, що мають право на отримання одноразової грошової допомоги, є передчасною та задоволенню не підлягає.

Відповідно до ч. 3 ст.139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Згідно з частиною першою статті 132 КАС України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Як встановлено судом з матеріалів справи, позивачем за подання даного позову сплачено судовий збір в сумі 1211,20 грн., що підтверджується наявною в матеріалах справи квитанцією № 79 від 13.11.2024.

Відтак, судові витрати позивача підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись статтями 241-246, 255, 257-262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ІНФОРМАЦІЯ_1 задовольнити частково.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо відмови у направленні заяв ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку із смертю звільненого з військової служби ОСОБА_3 , яка настала внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням військової служби на розгляд розпорядникові бюджетних коштів.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 направити заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку із смертю звільненого з військової служби ОСОБА_3 , яка настала внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням військової служби із документами на розгляд розпорядникові бюджетних коштів оформивши висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 , за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень ІНФОРМАЦІЯ_1 судові витрати по сплаті судового збору в сумі 302,80 грн.

Стягнути на користь ОСОБА_2 , за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень ІНФОРМАЦІЯ_1 судові витрати по сплаті судового збору в сумі 302,80 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення складений 14 січня 2025 року

Учасники справи:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_5 )

Позивач - ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_6 )

Відповідач - ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_7 )

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ІНФОРМАЦІЯ_2 Адреса: АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_8 .

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Міністерство оборони України Адреса: 03168, м. Київ, проспект Повітрофлотський, 6, код ЄДРПОУ 00034022.

Суддя Д.П. Зозуля