Справа № 686/154/25
Провадження № 3/686/360/25
13 січня 2025 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Бацуца Т.М., розглянувши матеріали, які надійшли від УПП в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 121 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого, не судимого,
12 грудня 2024 року інспектором УПП в Хмельницькій області Лишень В.М. був складений протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за те, що він, як зазначено в протоколі, 12 грудня 2024 року близько 15 год. 10 хв., повторно протягом року керував вантажним транспортним засобом з напівпричіпом, марки «KRONE SDP 27», номерний знак НОМЕР_1 , по а/д М 30 Стрий-Ізварине 264 км, із шинами, що оголюють корд на задній лівій осі напівпричепу, а також відсутністю у останнього заднього лівого бризговика та заднього захисного пристрою, передбаченого конструкцією транспортного засобу, чим порушив п. 31.4.7 Е та п. 31.4.5 Б, за що передбачена відповідальність за ч. 4 ст. 121 КУпАП.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до виписаних у ст.ст. 252, 254-256 КУпАП положень, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.
Вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення визначені
ст. 256 КУпАП, серед яких у протоколі обов'язково зазначаються відомості про місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків, якщо вони є, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В межах зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин інкримінованого особі адміністративного правопорушення, і повинен провадитися їх, у тому числі, і судовий розгляд.
З цього слідує, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й актом обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення.
Положеннями ст. 278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Як вбачається із матеріалів справи, орган, що склав протокол, вищезазначених вимог закону не виконав, протокол складений неправильно та не відповідає вимогам
ст. 256 КУпАП.
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення, зокрема у ч. 7 «місце скоєння та суть адміністративного правопорушення, опис установлених даних» не конкретизовано транспортний засіб, яким керував ОСОБА_1 та його місце зупинки з прив'язкою до найближчого населеного пункту, що позбавляє суд можливості проаналізувати юрисдикційну підвідомчість справи.
Крім того, інспектор УПП в Хмельницькій області Лишень В.М. не виконав вимоги ч.4 розділу VIII Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, а саме, не склав і не долучив до матеріалів справи Акт відповідності технічного стану транспортного засобу та його обладнання, який повинен був бути у двох примірниках, один з яких вручається водієві транспортного засобу.
За таких обставин справа підлягає поверненню для доопрацювання, під час якого необхідно досконало вивчити вимоги КУпАП щодо правильності складання протокола про вчинення адміністративного правопорушення, усунути всі зазначені вище недоліки, за необхідності належним чином та правильно скласти новий протокол про адміністративне правопорушення в присутності правопорушника, ОСОБА_1 вручити копію протокола та копію Акта відповідності технічного стану транспортного засобу та його обладнання.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 7, 245, 256, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.4 ст. 121 КУпАП повернути до УПП в Хмельницькій області для доопрацювання.
Постанова суду оскарженню не підлягає.