Справа № 446/2720/24
Провадження № 3/446/24/25
13.01.2025 м.Кам'янка-Бузька
Суддя Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області Костюк У. І., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції №1 ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України,
за вчинення правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130, ч. 5 ст. 126 КУпАП,
19.11.2024 о 00:42 год., по вулиці Незалежності, 19 в селі Венликі Підліски, Львівського району району, Львівської області водій ОСОБА_1 , повторно протягом року керував транспортним засобом марки ЗАЗ д.н.з. НОМЕР_1 не маючи права керування транспортним засобом.
Такими діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.5 ст.126 КУпАП.
Також, 19.11.2024 о 00:42 год., по вулиці Незалежності, 19 в селі Венликі Підліски, Львівського району району, Львівської області водій ОСОБА_1 , керував транспортним засобом марки ЗАЗ д.н.з. НОМЕР_1 перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп"яніння проводився у встановленому законом порядку із застосуванням приладу Драгер. Результат огляду 1.01 проміле. Тест №2321.
Такими діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання повторно не прибув, хоча про день, час та місце розгляду справи був повідомленний належним чином, причин неявки суду не повідомив.
Всебічно, повно і об'єктивно дослідивши матеріали та обставини справи у їх сукупності, суд дійшов до наступного висновку.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 порушив пункт 2.1а Правил дорожнього руху, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10.10.2001р. що підтверджується протоколом про адміністративні правопорушення серії ЕПР1 № 176965 від 19.11.2024, відеозаписом з нагрудних камер працівників поліції.
За таких обставин суд вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП - керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування транспортним засобом певної категорії, вчинене повторно протягом року. Повторність вказаного правопорушення підтверджується постановою серії БАД 959957 від 05.03.2022.
Також, ОСОБА_1 порушив пункт 2.9а Правил дорожнього руху, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10.10.2001р. що підтверджується протоколом про адміністративні правопорушення серії ЕПР1 № 176960 від 19.11.2024, висновком Драгер від 19.11.2024, актом огляду на стан сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, результатом якого є 1.01% проміле, з яким ОСОБА_1 погодився, про що свідчить його підпис, результатом огляду на стан алкогольного сп'яніння, згідно якого ОСОБА_1 19.11.2024 о 00:46 год. перебував у стані алкогольного сп'яніння, результат тесту ,01 проміле, направленням на огляд в медичний заклад від 19.11.2024, відеозаписом з нагрудної камери поліцейського, на якому зафіксовані такі події.
А тому, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП - керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При накладенні адміністративного стягнення, судом береться до уваги характер та обставини вчинених правопорушень, дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а тому, ОСОБА_1 відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП необхідно піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 2400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800,00 грн та позбавити права керування транспортними засобами на 5 (п'ять) років.
Разом з тим, частина 1 статті 28 КУпАП передбачає оплатне вилучення предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, полягає в його примусовому вилученні за рішенням суду і наступній реалізації з передачею вирученої суми колишньому власникові з відрахуванням витрат по реалізації вилученого предмета.
Також, згідно ч. 1 ст. 29 КУпАП передбачено, що конфісковано може бути лише предмет, який є у приватній власності порушника, якщо інше не передбачено законами України.
Однак у матеріалах справи відсутня інформація про належність транспортного засобу марки «ЗАЗ» на праві власності ОСОБА_1 , а тому вказаний транспортний засіб не підлягає оплатному вилученню.
Крім цього, із ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Керуючись ст.130, 126, 283, 284 КУпАП України, Законом України «Про судовий збір»,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді адміністративного штрафу у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 грн. з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів на один рік.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 126 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді адміністративного штрафу у розмірі 2400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800,00 грн.з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів на п"ять років.
На підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених у вигляді штрафу в розмірі 2400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800,00 грн. з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів на п"ять років.
Стягнути з ОСОБА_1 адміністративний штраф в розмірі 40800.00 (сорок тисяч вісімсот гривень) грн. (стягувач Держава) на розрахунковий рахунок UA268999980313040149000013001, отримувач ГУК Львів/Львівська область, Код отримувача:ЄДРПОУ 38008294, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету:21081300.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація) у розмірі 605,60 грн. (шістсот п'ять грн. 60 коп) на розрахунковий рахунок UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача (ГУДКСУ): Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106.
Штраф має бути сплачений особою, яка притягається до адміністративної відповідальності не пізніше п'ятнадцяти днів з дня вручення їй копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови - не пізніше п'ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, встановлений статтею 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, стягнути з ОСОБА_1 штраф у подвійному розміріі сумі 81600.00 (вісімдесят одну тисячу шістьсот гривень) 00 копійок, відповідно до ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Після закінчення строку встановленої розстрочки строк пред'явлення до примусового виконання постанови в частині накладання адміністративного стягнення в вигляді штрафу - протягом трьох місяців.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області прокурором у випадках, передбачених частиною 5 статті 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.
Суддя У.І. Костюк