13 січня 2025 р. № 400/10006/24
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дерев'янко Л.Л. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в письмовому провадженні адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,
до відповідачаГоловного управління Національної поліції в Миколаївській області, вул. Захисників Миколаєва, 5,м. Миколаїв,54005,
провизнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
До Миколаївського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Миколаївській області, в якому він просить суд:
- визнати протиправною відмову Головного управління Національної поліції в Миколаївській області у зарахуванні пільгової вислуги ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 . начальнику управління превентивної діяльності ГУНП в Миколаївській області, спеціальне звання підполковник поліції до його календарної вислуги років та до стажу служби в національній поліції України;
- зобов'язати Головне управління Національної поліції в Миколаївській області і здійснити перерахунок та зарахувати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РІІОКПП НОМЕР_1 , начальнику управління превентивної діяльності ГУНП в Миколаївській області, спеціальне звання підполковник поліції відповідно до статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей», п. 4.1.6. Постанови Верховної ради України № 3720-ХП від 16.12.1993 р. «Про затвердження Положення про порядок комплектування, матеріально-технічного, військового, фінансового та соціально-побутового забезпечення спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України» до календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії, вислугу в пільговому обчисленні, сформовану за періоди з 04.09.2006 - 15.08.2007; 15.08.2007 - 01.10.2007; 01.10.2007 - 02.06.2008; 02.06.2008 -06.04.2009; 06.04.2009 - 03.08.2009; 15.01.2015 - 14.02.2015; 17.03.2015 - 17.04.2015; 16.07.2015 - 19.08.2015 у загальній кількості 01 років, 11 місяців, 18 днів.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що через представника він звертався до відповідача із проханням прийняти наступне рішення: здійснити перерахунок та зарахувати підполковнику поліції ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 вислугу в пільговому обчисленні до календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії, сформовану за періоди проходження служби в органах внутрішніх справ з 04.09.2006 р. по 03.08.2009 р. в підрозділах карного розшуку, УБОХ УМВС, часу служби в 2015 р. в зоні бойових дій з метою виконання службових завдань по захисту Батьківщині у складі сил та засобів, які залучаються та беруть участь в Антитерористичній операції (ООС) на території Донецької та Луганської областей з метою виконання службових завдань по відсічі збройної агресії рф. Ця заява залишена відповідачем без задоволення з огляду на те що зарахування пільгової вислуги років в календарну для отримання працівником права на призначення пенсії відповідно до п. «а» ст, 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.92 року № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262) чинним законодавством не передбачено. Позивач вважає таку відмову протиправною, посилаючись, зокрема, на Порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 393 від 17.07.1992 (далі - Постанова № 393). Також, позивач звертає увагу суду на судову практику в аналогічних справах і наводить низку судових рішень, якими позовні вимоги у подібних справах було задоволено. Крім того, позивач, з посиланням на Постанову Верховного Суду від 03.03.2021 у справі № 805/3923/18-а, зауважує на необхідності застосування до спірних правовідносин принципу юридичної визначеності. Просить позов задовольнити.
Ухвалою від 23.10.2024 Миколаївський окружний адміністративний суд відкрив спрощене провадження у справі, визначив, що розгляд справи буде здійснюватися без виклику сторін, встановив строк для подання сторонами заяв по суті.
Відповідач проти позову заперечив, у відзиві зазначив, що вважає безпідставним посиланням позивача на те, що до спірних правовідносин для призначення пенсії за вислугу років підлягає застосуванню постанова Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393, оскільки положення цієї постанови частково суперечать приписам ст.12 Закону України №2262-XII, а отже, застосуванню підлягає саме Закон України як нормативний акт вищої юридичної сили. Позивач вважає вимогу про зарахування до загального стажу пільгових періодів роботи передчасною, оскільки обов'язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб'єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Відповідач просить у задоволенні позову відмовити.
Дослідивши матеріали справи суд встановив наступні обставини і відповідні їм правовідносини.
Позивач у період з 03.08.2002 по 03.08.2009, з 08.12.2014 по 06.11.2015, з 07.11.2015 та по теперішній час проходить службу в Національній поліції України, має офіцерське звання "підполковник поліції". Зазначене підтверджується довідкою ГУНП в Миколаївській області /управління кадрового забезпечення/ № 5876/14-2024 від 26.09.2024.
26.09.2024 представник позивача звернувся до відповідача з листом № 09-26/01, в якому просив здійснити перерахунок та зарахувати підполковнику поліції ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 вислугу в пільговому обчисленні до календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії, сформовану за періоди проходження служби в органах внутрішніх справ з 04.09.2006 р. по 03.08.2009 р. в підрозділах карного розшуку, УБОЗ УМВС, час служби в 2015 р. в зоні бойових дій з метою виконання службових завдань по захисту Батьківщині у складі сил та засобів, які залучаються та беруть участь в Антитерористичній операції (ООС) на території Донецької та Луганської областей з метою виконання службових завдань по відсічі збройної агресії рф.
Листом № 279аз/05/14-2024 від 26.09.2024 за результатами розгляду зазначеного звернення позивача, відповідач повідомив, що вислуга років у календарному обчисленні підполковника поліції ОСОБА_1 , начальника управління превентивної діяльності ГУНП в Миколаївській області становить - 23 роки, 05 місяців, 24 дні, відтак, права на пенсію він не має. Стосовно можливості включення пільгової вислуги років до календарної вислуги, яка дає право на пенсію, відповідач зазначив, що зарахування пільгової вислуги років в календарну для отримання працівником права на призначення пенсії відповідно до п. «а» ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» чинним законодавством не передбачено. Відтак, відповідач виснував, що підстав для зарахування наявної вислуги у пільговому обчислені до календарної вислуги років підполковнику поліції ОСОБА_1 немає.
Не погодившись з відмовою відповідача зарахувати вислугу років у пільговому обчисленні до календарної вислуги років, позивач звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступні приписи законодавства України.
Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначені Законом України від 02 липня 2015 року № 580-VIII «Про Національну поліцію» (далі - Закон № 580-VIII).
Відповідно до частини 1 статті 59 Закону № 580-VIII служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень.
Час проходження служби в поліції зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Згідно зі статтею 78 Закону України від 02 липня 2015 року № 580-VIII:
- до стажу служби в поліції зараховуються: служба в поліції на посадах, що заміщуються поліцейськими, з дня призначення на відповідну посаду; військова служба в Збройних Силах України, Державній прикордонній службі України, Національній гвардії України, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до закону, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки, Державній спеціальній службі транспорту; служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду; час роботи у Верховній Раді України, місцевих радах, центральних і місцевих органах виконавчої влади із залишенням на військовій службі, на службі в органах внутрішніх справ України або на службі в поліції; час роботи в органах прокуратури і суду осіб, які працювали на посадах суддів, прокурорів, слідчих; дійсна військова служба в Радянській Армії та Військово-Морському Флоті, прикордонних, внутрішніх, залізничних військах, в органах державної безпеки та інших військових формуваннях колишнього СРСР, а також служба в органах внутрішніх справ колишнього СРСР (пункти 1-6 частини другої).
Згідно із частиною 1 статті 102 Закону України від 02 липня 2015 року № 580-VIII, пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється в порядку та на умовах, визначених Законом України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-ХІІ).
Відповідно до статті 1 Закону № 2262-ХІІ, особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, за наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, поліції, і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.
Військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ, які мають право на пенсійне забезпечення, пенсії відповідно до цього Закону призначаються і виплачуються після звільнення їх зі служби (частина 1 статті 2 Закону).
Згідно з пунктом «а» статті 12 Закону № 2262-ХІІ пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям: надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах «б» - «д» статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби:
-до 30 вересня 2011 року і на день звільнення мають вислугу 20 років і більше;
-з 1 жовтня 2011 року до 30 вересня 2012 року і на день звільнення мають вислугу 20 календарних років та 6 місяців і більше;
- з 1 жовтня 2012 року до 30 вересня 2013 року і на день звільнення мають вислугу 21 календарний рік і більше;
- з 1 жовтня 2013 року до 30 вересня 2014 року і на день звільнення мають вислугу 21 календарний рік та 6 місяців і більше;
- з 1 жовтня 2014 року до 30 вересня 2015 року і на день звільнення мають вислугу 22 календарних роки і більше;
- з 1 жовтня 2015 року до 30 вересня 2016 року і на день звільнення мають вислугу 22 календарних роки та 6 місяців і більше;
- з 1 жовтня 2016 року до 30 вересня 2017 року і на день звільнення мають вислугу 23 календарних роки і більше;
- з 1 жовтня 2017 року до 30 вересня 2018 року і на день звільнення мають вислугу 23 календарних роки та 6 місяців і більше;
- з 1 жовтня 2018 року до 30 вересня 2019 року і на день звільнення мають вислугу 24 календарних роки і більше;
- з 1 жовтня 2019 року до 30 вересня 2020 року і на день звільнення мають вислугу 24 календарних роки 6 місяців і більше;
- з 1 жовтня 2020 року або після цієї дати і на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше.
Відповідно до статті 17-1 Закону № 2262-ХІІ порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
З аналізу наведених норм права вбачається, що Законом № 2262-ХІІ визначено умови призначення пенсії за вислугою років та види служби і періоди часу, які зараховуються до вислуги років для призначення пенсії.
Порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсії визначається постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей», яка в свою чергу визначає, які саме види служби зараховуються до вислуги років, та які саме види служби і в яких коефіцієнтах зараховуються на пільгових умовах.
Відповідно до пп.4.1.6 п.4.1 р.4 Порядку № 393 стаж роботи працівників спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю обчислюється з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби у вищезазначених підрозділах згідно з переліком посад, визначених Міністром внутрішніх справ України.
Згідно з положеннями постанови Кабінету Міністрів України від 08 серпня 2001 року № 968-014 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 та наказу Міністерства внутрішніх справ України від 28 серпня 2001 року № 018 «Про затвердження Переліку посад начальницького складу, які несуть службу у підрозділах оперативної служби та підрозділах оперативно-технічних заходів час проходження служби на яких зараховується на пільгових умовах», час проходження служби у підрозділах оперативної служби та підрозділах оперативно-технічних заходів обчислюється з розрахунку 1 місяць служби за l,5 місяці.
Верховний Суд у складі суддів Об'єднаної палати Касаційного адміністративного суду у постанові від 03.03.2021 у справі № 805/3923/18-а відступив від правових висновків, викладених, зокрема, у постановах Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 19.09.2018 у справі № 725/1959/17, від 27.03.2018 у справі № 295/6301/17, і з метою приведення судової практики до єдиного тлумачення та застосування норм Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у частині призначення пенсії за вислугу років, дійшов висновку, що основним актом, на підставі якого здійснюється обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу, є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Пільгове обчислення періоду проходження військової служби є похідним від визначальної підстави і може визначатись іншими підзаконними нормативно-правовими актами, зокрема, Постановою №393. Можливість пільгового обчислення вказаного періоду пов'язується, насамперед, зі спеціальним статусом, якого особи набули в результаті виконання відповідної роботи, яка визначена у законодавчому порядку.
Ця позиція також підтримана у постанові Судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 14.04.2021 у справі № 480/4241/18.
Окрім цього, у зазначеній постанові Судова палата з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду сформувала правові висновки, що в цілях Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» календарна вислуга - це вислуга, яка складається з повної кількості календарних днів відповідного періоду (календарний рік - 365 календарних днів, календарний місяць - 30 календарних днів). Для призначення пенсій за вислугу років за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» календарна вислуга років може бути зарахована на пільгових умовах відповідно до Порядку № 393.
Застосовуючи ці приписи до обставин справи, суд зазначає, що періоди з 04.09.2006 - 15.08.2007; 15.08.2007 - 01.10.2007; 01.10.2007 - 02.06.2008; 02.06.2008 -06.04.2009; 06.04.2009 - 03.08.2009; 15.01.2015 - 14.02.2015; 17.03.2015 - 17.04.2015; 16.07.2015 - 19.08.2015 проходження позивачем служби на відповідних посадах підлягають зарахуванню до вислуги років на пільгових умовах з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби або 1 місяць служби за 1,5 місяці.
Крім того суд наголошує, що визначальною підставою у питанні можливості пільгового обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу роботи, який дає право на пенсію за вислугу років, є наявність законодавчого регулювання, яке передбачає включення зазначеного періоду (строку) до стажу роботи працівників певної категорії для реалізації цими особами права на призначення різних видів пенсій, чи інших соціальних виплат.
Основним актом, на підставі якого здійснюється таке регулювання є, зокрема, Закон України № 2262. Можливість пільгового обчислення періоду проходження військової служби є похідною від визначальної підстави і має пов'язуватися не з категорією працівників, що реалізують право на пенсію за вислугу років, а зі спеціальним статусом, якого особи набули в результаті проходження військової служби в певний, визначений у законодавчому порядку період часу. Така можливість передбачена Порядком № 393.
Аналогічний висновок викладено Верховним Судом у постанові від 27 червня 2018 року у справі №750/9775/16-а. Верховний Суд у вказаній постанові зазначив, що до актів правового регулювання умов і порядку призначення пенсій за вислугу років належать і ті правові акти, які передбачають пільгове (кратне) обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу роботи, що дає право на призначення й отримання різних видів пенсій та соціального забезпечення.
Суд також звертає увагу, що Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме - у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).
У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення (Рішення № 5-рп/2002).
Таким чином, пільгова вислуга має враховуватися при призначенні пенсій згідно з пунктом «а» частини 1 статті 12 Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ.
Відтак, рішення відповідача, оформлене листом № 279аз/05/14-2024 від 26.09.2024, про відмову у задоволенні заяви позивача про зарахування вислуги в пільговому обчисленні, що набута ним за відповідний період, до календарної вислуги років, яка дає право на призначення йому пенсії, а також до стажу служби в поліції та здійснення відповідного перерахунку, прийняте з порушенням зазначених норм.
Оцінюючи доводи відповідача щодо передчасності вирішення цього питання, порушеного позивачем, суд зазначає наступне.
З аналізу позицій сторін, що викладені у заявах по суті, листуванні між сторонами, суд встановив, що спірним між сторонами є питання наявності/відсутності у позивача права для зарахування вислуги в пільговому обчисленні до календарної вислуги років. Так, відмовляючи у задоволенні заяви представника позивача, відповідач постався на відсутність для цього відповідних правових підстав.
Отже, в цій справі позивач оскаржує рішення відповідача як суб'єкта владних повноважень, прийняте за результатами розгляду його заяви. Суд враховує, що це рішення містить чітку позицію відповідача щодо невизнання права позивача на зарахування вислуги в пільговому обчисленні до календарної вислуги років, що дає право на призначення йому пенсії, а також до стажу служби в поліції.
При цьому у рішенні, яке оформлене листом № 279аз/05/14-2024 від 26.09.2024, посилання на таку підставу для відмови як передчасність розгляду порушених позивачем питань, наведено не було. З зазначеного листа вбачається, що відповідач розглянув заяву по суті і навів певні мотиви для відмови у її задоволенні.
Враховуючи, що адміністративний суд під час перевірки правомірності рішення суб'єкта владних повноважень, повинен надати правову оцінку тим обставинам, які стали підставою для його прийняття, суд відхиляє посилання відповідача на передчасність вирішення питання, з приводу якого існує спір, оскільки відповідачем заява позивача розглянута по суті і вже прийнято певне рішення.
Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Із заявлених позовних вимог, на підставі системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
В зв'язку з тим, що позивач звільнений від сплати судового збору, суд не вирішує питання щодо його розподілу.
Керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 244, 242 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Національної поліції в Миколаївській області (вул. Захисників Миколаєва, 5,м. Миколаїв,54005 ЄДРПОУ 40108735) задовольнити повністю.
2. Визнати протиправною відмову Головного управління Національної поліції в Миколаївській області у зарахуванні пільгової вислуги ОСОБА_1 , начальнику управління превентивної діяльності ГУНП в Миколаївській області, спеціальне звання підполковник поліції, до його календарної вислуги років та до стажу служби в Національній поліції України.
3. Зобов'язати Головне управління Національної поліції в Миколаївській області здійснити перерахунок та зарахувати ОСОБА_1 , начальнику управління превентивної діяльності ГУНП в Миколаївській області, спеціальне звання підполковник поліції, відповідно до статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей», п. 4.1.6. Постанови Верховної ради України № 3720-ХП від 16.12.1993 р. «Про затвердження Положення про порядок комплектування, матеріально-технічного, військового, фінансового та соціально-побутового забезпечення спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України» до календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії, вислугу в пільговому обчисленні, сформовану за періоди: 04.09.2006 - 15.08.2007; 15.08.2007 - 01.10.2007; 01.10.2007 - 02.06.2008; 02.06.2008 -06.04.2009; 06.04.2009 - 03.08.2009; 15.01.2015 - 14.02.2015; 17.03.2015 - 17.04.2015; 16.07.2015 - 19.08.2015, у загальній кількості 01 років, 11 місяців, 18 днів.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Суддя Л.Л. Дерев'янко