Ухвала від 10.01.2025 по справі 461/7016/23

Справа № 461/7016/23

Провадження № 1-кс/461/285/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.01.2025 року м.Львів

Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1

з участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Львові погоджене з прокурором Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління ГУ НП у Львівській області ОСОБА_4 про відсторонення від посади голови резервного складу ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 та виконуючого обов'язки голови ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця міста Львів, українця, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023142410000061 від 17.08.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України,

ВСТАНОВИВ:

09 січня 2025 року до Галицького районного суду м. Львова надійшло погоджене із прокурором Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 , клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління ГУ НП у Львівській області ОСОБА_4 , в якому просить суд відсторонити підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця міста Львів, українця, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , від посади голови резервного складу ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 та виконуючого обов'язки голови ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 , на строк два місяці, починаючи з дня винесення ухвали.

В обгрунтування внесеного клопотання покликається на те, що злочинна діяльність ОСОБА_5 пов'язана із використанням службового становища, під час перебування на посаді Голови резервного складу ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 , існує ризик того, що продовжуючи перебуваючи на займаній посаді ОСОБА_5 знищить чи підробить речі і документи, що мають істотне значення для досудового розслідування, та у яких міститься інформація, що викриває протиправну діяльність останнього.

Беручи до уваги викладене, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що припинення та запобігання у подальшому протиправній поведінці підозрюваного ОСОБА_5 щодо перешкоджання кримінальному провадженню не можливе без відсторонення останнього від посади голови резервного складу ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 та виконуючого обов'язки голови ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 , а також те, що необхідно забезпечити належну процесуальну поведінки підозрюваного ОСОБА_5 , просить клопотання задоволити.

10 січня 2025 року від прокурора, підозрюваного та адвоката надійшли заяви про розгляд внесеного клопотання у їхній відсутності. Прокурор клопотання підтримує та просить слідчого суддю таке задоволити.

Дослідивши надані матеріали, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Встановлено, що слідчими відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області за процесуального керівництва прокурорів Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42023142410000061 від 17.08.2023 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України та за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 358, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України.

Досудовим розслідування встановлено, що у відповідності до наказу військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_1 №9 від 02.01.2024 «Про створення позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 » створено позаштатну постійно діючу військово-лікарську комісії ІНФОРМАЦІЯ_4 (далі ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 ).

Наказами КНП «Львівське територіальне медичне об'єднання «Клінічна лікарня планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги» від 02.01.2024 №10 та №1154 від 30.12.2024 затверджено склад ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 .

У відповідності до вказаних наказів ОСОБА_5 визначено Головою резервного складу ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Наказом КНП «Львівське територіальне медичне об'єднання «Клінічна лікарня планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги» від 30.10.2024 №957 ОСОБА_5 переміщено у ВЛК 02.11.2024 для виконання обов'язків голови ВЛК.

Відповідно до п.1.1 глави 1 розділу І «Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008 ( в редакції від 18.03.2021 № 70, далі - Положення) військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

Відповідно до п.1.3 глави 1 розділу І Положення (в редакції від 18.03.2021 № 70) основними завданнями військово-лікарської експертизи є: добір громадян України, придатних за станом здоров'я до військової служби, для укомплектування Збройних Сил України; аналіз результатів медичного огляду та розробка заходів щодо комплектування Збройних Сил України особовим складом, придатним до військової служби за станом здоров'я; контроль за організацією і станом лікувально-оздоровчої роботи серед призовників, аналіз результатів і розроблення пропозицій із удосконалення цієї роботи; контроль за організацією, проведенням і результатами лікувально-діагностичної роботи у військових, цивільних лікувальних закладах та медичних підрозділах військових частин, що стосується військово-лікарської експертизи; надання методичної та практичної допомоги з питань військово-лікарської експертизи військово-лікарським комісіям, лікувальним закладам Міністерства оборони України; визначення причинного зв'язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтва) у військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів, які призвані на збори, у осіб, звільнених із військової служби, а також причинного зв'язку захворювань, поранень, які заподіяли військовослужбовцям смерть; розроблення спільно з головними медичними спеціалістами Міністерства охорони здоров'я України (далі - МОЗ України) і Міністерства оборони України вимог щодо стану здоров'я призовників, кандидатів на навчання у ВВНЗ, військовослужбовців, громадян, які приймаються на військову службу за контрактом, резервістів для найдоцільнішого використання їх на військовій службі; визначення ступеня придатності військовослужбовців до військової служби у зв'язку з їх звільненням; проведення наукової роботи з питань військово-лікарської експертизи; підготовка кадрів для військово-лікарських комісій.

Згідно п.2.1 глави 2 розділу I Положення ( в редакції від 18.03.2021 №70) для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі). Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі - ЛЛК)) приймають постанови. Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання військово-лікарської комісії з визначення причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця. Постанови штатних та позаштатних ВЛК обов'язкові до виконання.

Згідно п.2.6.1. глави 2 розділу I Положення (в редакції від 18.03.2021 №70) до позаштатних постійно діючих ВЛК (ЛЛК) серед інших належать ВЛК територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Відповідно до п.2.6.2 глави 2 розділу І Положення (в редакції від 18.03.2021 № 70) позаштатні (постійно та тимчасово діючі) ВЛК (ЛЛК) призначаються у складі голови, заступника голови (може призначатись один з членів комісії), членів комісії (у гарнізонних, госпітальних ВЛК, ВЛК ТЦК та СП не менше ніж три лікарі, в інших ВЛК і ЛЛК - терапевта, хірурга, невропатолога, окуліста, стоматолога, оториноларинголога, психіатра) і секретаря з середньою медичною освітою.

Пункт 2.6.3 глави 2 розділу І Положення (в редакції від 18.03.2021 №70) передбачає що до складу ВЛК (ЛЛК), що створюється у військовому комісаріаті, ТЦК, лікарі і секретар комісії залучаються з місцевих лікувально-профілактичних закладів рішенням голови районної державної адміністрації (виконавчого органу міської ради) за погодженням з головою відповідної штатної ВЛК регіону.До складу ВЛК (ЛЛК) можуть призначатися лікарі інших спеціальностей.

Згідно п.1.2 глави 1 розділу II Положення (в редакції від 18.03.2021 №70) постанови ВЛК приймаються на підставі Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, пояснень щодо застосування статей та таблиць додаткових вимог до стану здоров'я.

Відповідно до п.3.1 глави 3 розділу II Положення медичний огляд військовозобов'язаних проводиться за рішенням керівників ТЦК та СП ВЛК ТЦК та СП на збірних пунктах районних (міських) ТЦК та СП або за місцем провадження медичної практики у закладах охорони здоров'я комунальної або державної форми власності лікарями, які включаються до складу ВЛК ТЦК та СП.

Відповідно до п.20.3 глави 20 розділу II Положення при медичному огляді військовослужбовців та інших контингентів ВЛК приймаються постанови такого змісту: а) «Придатний»; б) «Непридатний»; в) «Потребує»; г)»Обмежено придатний до військової служби»; ґ) «Тимчасово непридатний».

Відповідно до п.20.4 глави 20 розділу II Положення за статтями (пунктами статей) Розкладу хвороб, що передбачають індивідуальну оцінку непридатності до військової служби або обмежену придатність осіб, які пройшли медичний огляд за графами II, III, ВЛК приймає одну з таких постанов: «непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час»; «обмежено придатний до військової служби».

Позаштатна постійно діюча військово-лікарська комісія ІНФОРМАЦІЯ_1 у своїй діяльності керується «Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008 (із внесеними змінами).

Таким чином ОСОБА_5 , займаючи посаду голови резервного складу постійно діючої позаштатної військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до ч.3 ст.18 КК України, пп.«ґ» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», є службовою особою, оскільки наділений організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку» від 21.10.1993 №3543-ХІІ (зі змінами та доповненнями) не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані: визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін 6-12 місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

ОСОБА_5 , маючи умисел на вчинення протиправної діяльності, з корисливих мотивів, діючи за попередньою змовою групою осіб з невстановленими на даний час особами, з метою власного протиправного збагачення, яка полягала у отриманні неправомірної вигоди за вчинення чи невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, вчинив кримінальне правопорушення за наступних обставин.

Так, 30.12.2024 приблизно о 08 год. 18 хв., перебуваючи за адресою КНП «Львівське ТМО №2», що за адресою: м.Львів, вул. Лемківська, 28, до ОСОБА_5 звернувся військовозобов'язаний ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , щодо оформлення фіктивних медичних документів, які є підставою для визнання тимчасово непридатним до військової служби під час правового режиму воєнного стану в Україні та підставою отримання відтермінування від призову на військову службу.

Надалі ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді голови резервного складу ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 , маючи умисел на вчинення протиправної діяльності, з корисливих мотивів, діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб з невстановленими на даний час особами, з метою власного протиправного збагачення, достовірно знаючи, що у ОСОБА_6 відсутні правові підстави, передбачені ст.23 Закону України «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку» від 21.10.1993 №3543-ХІІ (зі змінами та доповненнями) для визнання тимчасово непридатним до військової служби під час правового режиму воєнного стану в Україні, погодився розглянути можливість оформлення рішення ВЛК щодо визнання ОСОБА_6 тимчасового непридатним до військової служби за станом здоров'я, що забезпечить останньому відстрочку від мобілізації.

Продовжуючи реалізовувати злочинний умисел спрямований на отримання неправомірної вигоди ОСОБА_5 07.01.2025 приблизно о 08год. 00хв., перебуваючи на посаді голови резервного складу ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 , маючи умисел на вчинення протиправної діяльності, з корисливих мотивів, діючи умисно за попередньою змовою групою осіб з невстановленими на даний час особами, з метою власного протиправного збагачення, достовірно знаючи, що у ОСОБА_6 відсутні правові підстави передбачені ст.23 Закону України «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку» від 21.10.1993 №3543-ХІІ (зі змінами та доповненнями) для визнання тимчасово непридатним до військової служби під час правового режиму воєнного стану в Україні, перебуваючи у приміщенні службового кабінету №12 адміністративної будівлі КНП «Львівське ТМО №2», що за адресою: м.Львів, вул.Лемківська, 28, прийняв пропозицію ОСОБА_6 про надання неправомірної вигоди в сумі 2 000 доларів США за оформлення рішення ВЛК щодо визнання ОСОБА_6 тимчасового непридатним до військової служби за станом здоров'я, що забезпечить останньому відстрочку від мобілізації, на що останній погодився.

В подальшому, завершуючи реалізовувати свій злочинний умисел спрямований на отримання неправомірної вигоди, ОСОБА_5 07.01.2025 приблизно о 08год. 38хв., перебуваючи у приміщенні службового кабінету №12 адміністративної будівлі КНП «Львівське ТМО №2», що за адресою: м.Львів, вул.Лемківська, 28, будучи головою резервного складу ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 , маючи умисел на вчинення протиправної діяльності, з корисливих мотивів, діючи умисно за попередньою змовою групою осіб з невстановленими на даний час особами, з метою власного протиправного збагачення, достовірно знаючи, що у ОСОБА_6 відсутні правові підстави передбачені ст.23 Закону України «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку» від 21.10.1993 №3543-ХІІ (зі змінами та доповненнями) для визнання тимчасово непридатним до військової служби під час правового режиму воєнного стану в Україні, отримав від ОСОБА_6 неправомірну вигоду в сумі 2 000 доларів США (згідно офіційного курсу НБУ станом на 07.01.2025 становить - 84 391,80 грн.), за оформлення рішення ВЛК щодо визнання останнього тимчасового непридатним до військової служби за станом здоров'я, що забезпечить останньому відстрочку від мобілізації, якими розпорядився на власний розсуд.

Таким чином, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець міста Львів, українець, громадянин України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимий, не депутат, не адвокат, обґрунтовано підозрюється в прийнятті пропозиції та одержанні службовою особою неправомірної вигоди за вчинення чи невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення ч.3 ст.368 КК України.

«08» січня 2025 року, ОСОБА_5 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України та затримано у порядку ст. 208 КПК України, на підставі п. 6 ч. 2 ст. 615 КПК України, у зв'язку із наявністю обґрунтованих обставин вважати, що останній міг втекти з метою ухилення від кримінальної відповідальності, у вчиненні злочину який йому інкриміновано.

Поняття "обґрунтована підозра" визначена в рішенні Європейського суду з прав людини від 21 квітня 2011 року у справі "Нечипорук і Йонкало проти України", відповідно до якої цей термін означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення (рішення у справі "Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства" від 30 серпня 1990 року, п. 32, Series A, № 182). Мета затримання для допиту полягає в сприянні розслідуванню злочину через підтвердження або спростування підозр, які стали підставою для затримання (див. рішення у справі "Мюррей проти Сполученого Королівства" від 28 жовтня 1994 року, п. 55, Series A, № 300-A).

Обґрунтованість підозри ОСОБА_5 повністю підтверджується зібраними в ході досудового розслідування доказами, а саме: рапортом старшого оперуповноваженого УСР у Львівській області ДСР НП України про виявлення кримінального правопорушення (зареєстрований в ІКС ІПНП №1 від 02.01.2025); рапортом старшого оперуповноваженого УСР у Львівській області ДСР НП України про виявлення кримінального правопорушення (зареєстрований в ІКС ІПНП №2 від 02.01.2025); рапортом старшого оперуповноваженого УСР у Львівській області ДСР НП України від 06.01.2025; протоколом про хід проведення негласної слідчої (розшукової) дії - аудіо-, відео- контроль особи від 03.01.2025; протоколом про хід проведення негласної слідчої (розшукової) дії - аудіо-, відео- контроль особи від 08.01.2025; протоколом обшуку від 08.01.2025, проведеного за місцем проживання ОСОБА_6 ; протоколом обшуку від 08.01.2025, проведеного за місцем проживання ОСОБА_5 ; протоколом обшуку від 08.01.2025, проведеного у службовому кабінеті ОСОБА_5 ; протоколом допиту підозрюваного ОСОБА_6 від 08.01.2025 та іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.

Проаналізувавши та оцінивши досліджені докази, суд вважає, що всі вищезазначені докази є належними та допустимими. Вищевказані докази є достатніми для висновку суду про наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_5 .. Питання щодо наявності чи відсутності в діях ОСОБА_5 складу кримінального правопорушення може бути більш ретельно досліджено в подальшому органами досудового розслідування та/або судом при розгляді кримінального провадження в судовому засіданні.

Санкція ч. 3 ст. 368 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна, що відповідно до примітки ст. 45, ч. 5 ст. 12 КК України є тяжким корупційним злочином.

Наказами КНП «Львівське територіальне медичне об'єднання «Клінічна лікарня планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги» від 02.01.2024 №10 та №1154 від 30.12.2024 затверджено склад ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 .

У відповідності до вказаних наказів ОСОБА_5 визначено Головою резервного складу ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Наказом КНП «Львівське територіальне медичне об'єднання «Клінічна лікарня планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги» від 30.10.2024 №957 ОСОБА_5 переміщено у ВЛК 02.11.2024 для виконання обов'язків голови ВЛК.

Вказані факти свідчать, що перебування ОСОБА_5 на посаді Голови резервного складу ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 , що сприяло вчиненню ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Таким чином, на даний час ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину (ч. 3 ст. 368 КК України), пов'язаного із зловживанням своїм службовим становищем, за яке передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна, який був вчинений ним у період виконання службових обов'язків, з корисливих мотивів. Тому є всі підстави вважати, що ОСОБА_5 перебуваючи на посаді Голови резервного складу ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 , під час досудового розслідування кримінального провадження може знищувати та приховувати або спотворити речі, документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків вчиненого ним злочину, зокрема посадових осіб ВЛК Шевченківського РТЦК, впливати на інших причетних осіб до вчинення вказаного кримінального правопорушення, іншим чином перешкоджати кримінальному провадженню, використовуючи при цьому набуті ним зв'язки під час перебування його, на вказаній посаді, вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити вчиняти злочин, в якому підозрюється.

Слідчий суддя враховує те, що підозрюваний ОСОБА_5 перебуваючи на посаді, може знищити чи підробити речі і документи, що мають істотне значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливатиме на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджатиме кримінальному провадженню іншим чином, оскільки кримінальне правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_5 безпосередньо пов'язане з використанням службового становища, а саме, ОСОБА_5 перебуваючи на посаді Голови резервного складу ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 виконував організаційно-розпорядчі функції і відповідно до п. 1 примітки до ст.364 КК України являвся службовою особою, відтак існує обґрунтований ризик продовження вчинення ОСОБА_5 аналогічних дій щодо інших осіб.

Згідно з ч. ч.1, 2 ст.154 КПК України відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину, і незалежно від тяжкості злочину - щодо особи, яка є службовою особою правоохоронного органу; відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців.

Відповідно до вимог ст. 157 КПК України при вирішенні питання про відсторонення від посади слідчий суддя, суд зобов'язаний врахувати такі обставини: правову підставу для відсторонення від посади; достатність доказів, які вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; наслідки відсторонення від посади для інших осіб.

Прокурор довів, що інкриміноване підозрюваному ОСОБА_5 є тяжким корупційним злочином вчиненим ним безпосередньо у зв'язку із займаною посадою, із використанням свого службового становища, що унеможливлює виконання ним своїх обов'язків на час кримінального провадження, оскільки, перебування ОСОБА_5 на вказаній посаді безпосередньо сприяло вчиненню ним тяжкого корупційного злочину, відтак, є достатні підстави вважати, що перебуваючи на цій посаді, ОСОБА_5 зможе продовжити свою злочинну діяльність.

Окрім цього, посада, яку обіймає ОСОБА_5 надає йому можливість доступу до документів, які мають важливе значення для встановлення обставин, вчиненого кримінального правопорушення та які на даний час ще не вилучені органом досудового розслідування, а також можливість впливати на свідків, чи інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином та продовжувати вчиняти аналогічні правопорушення. Відтак, на думку суду, клопотання підставне, обґрунтоване та підлягає до задоволення.

Керуючись вимогами ст. ст. 40, 131, 132, 154, 155, 369, 376, 392 - 393, 395 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління ГУ НП у Львівській області ОСОБА_4 про відсторонення від посади голови резервного складу ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 та виконуючого обов'язки голови ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023142410000061 від 17.08.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, - задоволити.

Відсторонити підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця міста Львів, українця, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , від посади голови резервного складу ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 та виконуючого обов'язки голови ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на 2 місяці, тобто до 10 березня 2025 року, включно.

Обов'язок по контролю за виконанням ухвали покласти на старшого слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління ГУ НП у Львівській області ОСОБА_7 .

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її оголошення, а особами, які не викликались до суду - протягом п'яти днів з дня її отримання.

Повний текст ухвали виготовлено 10 січня 2025 року.

Слідчий суддя ОСОБА_1