СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
ун. № 759/24055/24
пр. № 3/759/81/25
10 січня 2025 року Суддя Святошинського районного суду міста Києва Бандура І.С., за участю адвоката Харчука О.П., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, матеріали якої надійшли з УПП у м. Києві, стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , гр-н України, не працюючого, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.2 ст. 130 КУпАП,-
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №160602 від 28.10.2024 року, ОСОБА_1 28.10.2024 року о 04 год. 07 хв., рухаючись по вул.Зодчих, 34 у м.Києві, повторно протягом року керував транспортним засобом "Skoda Octavia", державний номерний знак НОМЕР_1 , у стані алкогольного сп"яніння. Огляд на стан сп"яніння проводився у встановленому законом порядку у медичному закладі у лікаря-нарколога, на місці водій від огляду відмовився. Стан сп"яніння підтверджує висновок №005764 від 28.10.2024 о 02 год. 40 хв. в КНР "КМНКЛ "Соціотерапія" м.Київ. Повторність на основі рішення суду від 05.09.2024, номер 21373/41/11/4-2024, чим порушив п.п. 2.9 Правил дорожнього руху України.
Адвокат Харчук О.П. просив закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП у зв"язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, вказуючи, що від проходження огляду у лікаря-нарколога ОСОБА_1 не відмовлявся, що зафіксовано на записах з нагрудних камер поліцейських, з фізіологічних причин не зміг здати аналіз сечі у КМНКЛ "Соціотерапія" та просив лікаря-нарколога відібрати у нього зразок біологічного середовища у вигляді крові для проведення відповідних досліджень, на що лікар йому відмовив та діагностував у нього алкогольне сп"яніння без проведення обов"язкових лабораторних досліджень, таким чином було порушено встановлений порядок огляду на стан алкогольного сп"яніння, у зв"язку з чим наявний в матеріалах справи медичний висновок щодо стану алкогольного сп"яніння є недопустимим.
Заслухавши доводи адвоката Харчука О.П, дослідивши додані до протоколу докази, суддя приходить до наступного висновку.
На виконання положення пункту 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23 грудня 2005 року про неприпустимість спрощеного підходу до судового розгляду справ про адміністративні правопорушення на транспорті та ігнорування прав осіб, яких притягають до відповідальності, потерпілих, їх законних представників і захисників суддя дослідив всі надані докази та вважає, що провадження по адміністративному матеріалу підлягає закриттю відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП, оскільки в діях ОСОБА_2 відсутній склад адміністративного правопорушення з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Стаття 251 КУПАП визначає, що доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, надані до суду матеріали, як докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП містять протокол, висновок щодо результатів медичного огояду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп"яніння та відеозапис з бодікамер поліцейських.
Однак, згідно дослідженого судом відеозаписів з бодікамер поліцейських встановлено, що ОСОБА_1 не відмовлявся від проходження огляду у встановленому законом порядку у лікаря-нарколога, однак лікарем йому було відмовлено у відібранні зразку крові для проведення лабораторних досліджень, тобто судом не встановлено, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом з ознаками алкогольного сп"яніння та відмовився від проходження такого огляду у встановленому законом порядку.
Частиною 5 ст. 266 КУпАП передбачено, шо огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Відповідно до п. 12 Інструкції «про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» предметом дослідження біологічного середовища можуть бути слина, сеча та змиви з поверхні губ, шкірного покриву обличчя і рук.
Згідно п.15 Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» за результатами огляду на стан сп'яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного огляду.
Враховуючи наведене та положення ст. 62 Конституції України, суддя приходить до висновку, що даних про те, що ОСОБА_1 повторно протягом року керував траснпортним засобом у стані алкогольного сп"яніння та відмовився від проходження такого огляду у встановленому законом порядку - не здобуто.
При цьому суддя відмічає, що розгляд справи в суді здійснюється лише в межах перевірки тих обставин, які викладені в протоколі про адміністративне правопорушення. Для з'ясування обставин, що мають значення для правильного вирішення даної справи, на суд не може бути покладена функція збирання доказів, оскільки таким чином буде порушено принцип змагальності.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю серед інших, за наявності такої обставини як відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 247, ст. ст. 280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
постановив:
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення стосовно ОСОБА_1 закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв"язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: І.С. Бандура