Ухвала від 14.11.2024 по справі 757/51108/24-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/51108/24-к

пр. № 1-кс-43675/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 листопада 2024 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів,-

ВСТАНОВИВ:

До провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів про надання доступу до речей і документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (юридична адреса: АДРЕСА_1 ) В судове засідання слідчий не з'явився, подав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі та просив задовольнити клопотання в повному обсязі з викладених в ньому підстав. Представник особи у володінні якої знаходяться речі та документи, в судове засідання не з'явився, належним чином повідомлялись. На підставі ч. 4 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання у відсутності особи, у володінні якої знаходяться витребувані документи (інформація). Обґрунтовуючи внесене клопотання слідчий зазначив, що Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62019000000001296, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 19.08.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 3 ст. 197-1, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 364-1, ч. 2 ст. 366 КК України.

Під час здійснення досудового розслідування встановлено, що посадовцями органів державної влади, що здійснюють правозастосовні та правоохоронні функції у сфері земельного та містобудівного контролю, налагоджено систему незаконної видачі та реєстрації дозвільних документів, що дають право на здійснення містобудівної діяльності, видачі містобудівних умов та обмежень, інших документів дозвільного характеру на початок будівництва, реєстрації документів про готовність об'єкту до експлуатації, сертифікатів відповідності, ліцензій, проведенні перевірок контролюючими органами.

Внаслідок таких незаконних дій замовники будівництва, розуміючи незаконний характер будівництва, такі витрати відносяться до вартості об'єкту будівництва, які в подальшому покриваються за рахунок інвестора.

Крім того, з метою уникнення оподаткування та для залучення готівкових коштів забудовники використовують фірми - оптимізатори, які за фіктивними (безтоварними) угодами мінімізують базу оподаткування, та спеціально створені фонди фінансування будівництва за договорами фінансування.

Поряд з цим, в ході процесу будівництва мають місце непоодинокі факти нецільового використання земельних ділянок; відхилення від проекту будівництва на користь збільшення будівельних обсягів; будівництва без дозвільних документів та відповідних погоджень, які є пов'язаними зі зловживаннями службовими повноваженням службових осіб відповідних органів при незаконних діях у сфері безпосереднього дотримання містобудівного законодавства замовниками та підрядниками будівництва, що містять ознаки відповідних кримінальних правопорушень.

Зокрема в ході досудового розслідування перевіряються обставини викладені у заяві Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » про вчинення кримінального правопорушення.

Так, ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » є державним підприємством, створеним з метою забезпечення ефективного використання державного майна річкових портів (гідротехнічні споруди, причали, судноплавні споруди, плавзасоби та інше майно), надання відповідних послуг.

Підприємство володіє на праві господарського відання державним майном - гідротехнічною спорудою берегоукріплення « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за адресою: АДРЕСА_2 .

Підприємством встановлено, що на вказаному берегоукріпленні здійснено самовільне будівництво, чим пошкоджено майно Підприємства, а саме: представниками ресторану « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( АДРЕСА_3 ) незаконно, без дозволу балансоутримувача чи органу управління майном на берегоукріпленні встановлено дві підпірні колони, швартові тумби, облаштовано майданчик для літньої площадки.

Балансова вартість берегоукріплення «Русанівська набережна» за адресою: АДРЕСА_2 , інвентарний номер 3010 становить 6 500 000 грн.

В ході досудового розслідування встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_5 (далі - Департамент) не видав дозвіл на виконання будівельних робіт за адресою: АДРЕСА_4 , згідно листа від 02.05.2024.

Керуючись Законом, Порядком виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466 та Порядком прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об?єктів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 461, Департамент зареєстрував замовникові будівництва, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 »: № 15505-24 від 06.05.2024 повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об?єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об?єктів з незначними наслідками (СС1) «Реконструкція приміщень нежитлової будівлі (літ. А) за адресою: АДРЕСА_4 » від 27.07.2018 № КВ 061182081754 та декларацію про готовність до експлуатації об?єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належить до об?єктів з незначними наслідками (СС1) від 01.02.2019 № KB 141190321231.

Департамент наказом від 14.02.2019 № 59 скасував право на початок виконання будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об?єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об?єктів з незначними наслідками (CС1) від 27.07.2018 № КВ 061182081754 та реєстрацію декларації про готовність до експлуатації об?єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належить до об?єктів з незначними наслідками (CC1) від 01.02.2019 № KB 141190321231.

Керуючись статтею 41 Закону та пунктом 7 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 553 (далі - Порядок № 553), Департамент у березні 2019 року провів позапланову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності за цією адресою.

За результатами проведеної перевірки складено відповідний акт від 26.03.2019, замовникові будівництва, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », видано обов?язкові до виконання приписи про зупинення підготовчих та будівельних робіт від 26.03.2019 та про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 26.03.2019.

За вчинені правопорушення, замовника будівництва - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » притягнуто до відповідальності, передбаченої Законом України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності».

Крім того встановлено, що до рішення ІНФОРМАЦІЯ_7 від 18.04.2013 № 194/9251, ІНФОРМАЦІЯ_8 здійснюється ведення Міського земельного кадастру (далі - МЗK).

Згідно з даними МЗК земельна ділянка площею 0,0634 га на АДРЕСА_4 (код 63:012:0011) обліковується за товариством з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_9 ».

За поданням Департаменту рішень про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки чи про передачу зазначеної земельної ділянки у власність чи користування (оренду) ІНФОРМАЦІЯ_10 не приймала.

Документи, що посвідчують право власності чи користування зазначеною земельною ділянкою в Міському земельному кадастрі відсутні.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, за адресою: АДРЕСА_4 знаходиться приміщення, яке на праві власності належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 ».

25.09.2022 між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » в особі директора ОСОБА_4 (орендодавець) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) в особі директора ОСОБА_5 (орендар) укладений договір оренди № ГБ, в ході якого орендодавець передає орендодавцю в оренду приміщення загальною площею 667,5 м2 за адресою: АДРЕСА_4 .

01.12.2022 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) передало для ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) у суборенду приміщення загальною площею 667,5 м2 за адресою: АДРЕСА_4 на підставі договору суборенди № 26-БДЕ.

В ході досудового розслідування встановлено, що місцезнаходження реєстраційних справ ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) є ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відтак, з метою встановлення всіх осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, або яким відомі обставини, які відносяться до розслідуваного провадження, всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, обставин та умов, що сприяли його вчиненню, в рамках досудового розслідування на даний час виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до оригіналів документів з можливістю вилучення їх копії, володільцем яких є ІНФОРМАЦІЯ_1 (юридична адреса: АДРЕСА_1 ), а саме: реєстраційні справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), в яких знаходяться правовстановлюючі документи, протоколи установчих загальних зборів учасників (засновників), накази, договори купівля продажу частки, акти прийому-передачі майна, статути, заяви про реєстрацію, реєстраційні картки, довіреності, копії документів, що посвідчують особу та щодо присвоєння ідентифікаційного коду, витяги з Державних реєстрів, документи щодо оплати послуг, анкети, повідомлення, заяви та інші матеріали.

Вищевказані документи (відомості) мають значення для всебічного, повного та об'єктивного проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні та можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, а іншими способами, крім отримання до них тимчасового доступу з можливістю вилучення оригіналів, довести обставини які мають значення для розслідування кримінального правопорушення неможливо.

Згідно з ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно з ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Згідно п. 4 ч. 1 ст. 162 Кримінального процесуального кодексу України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю. Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання дійшов висновку про необхідність в задоволенні клопотання, про надання тимчасового доступу до речей і документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (юридична адреса: АДРЕСА_1 ), оскільки такі дані необхідні для ефективного здійснення досудового розслідування. Керуючись ст. 108, ст.ст.160, 162-164, 166, ст. 309 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити. Надати старшому слідчому в особливо важливих справах Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 , слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні № 62019000000001296 від 19.08.2019 - слідчим Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , та прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні, тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю вилучення їх копії, володільцем яких є ІНФОРМАЦІЯ_1 (юридична адреса: АДРЕСА_1 ), а саме: реєстраційні справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), в яких знаходяться правовстановлюючі документи, протоколи установчих загальних зборів учасників (засновників), накази, договори купівля продажу частки, акти прийому-передачі майна, статути, заяви про реєстрацію, реєстраційні картки, довіреності, копії документів, що посвідчують особу та щодо присвоєння ідентифікаційного коду, витяги з Державних реєстрів, документи щодо оплати послуг, анкети, повідомлення, заяви та інші матеріали. Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею Службовим особам ІНФОРМАЦІЯ_1 (юридична адреса: АДРЕСА_1 ), надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів, зазначеній в ухвалі особі та надати їй можливість вилучити належним чином завірені копії. У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів. Ухвала оскарженню не підлягає. Слідчий суддя ОСОБА_1 Підготовлено в 2 примірниках Прим. 1 - знаходиться в матеріалах кримінального провадження № 757/51108/24-к Прим.2 - Слідчому ОСОБА_3 Копія: ІНФОРМАЦІЯ_1 Виконавець: ОСОБА_1 14.11.2024