Ухвала від 13.01.2025 по справі 536/2618/24

Справа № 536/2618/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 січня 2025 року Кременчуцький районний суд Полтавської області у складі: головуючої судді Баранської Ж.О., за участю секретаря судового засідання Бегми С.А., представника позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 - адвоката Ульянова Р.А., представника відповідача ОСОБА_3 - адвоката Нестеренко А.В., відповідача ОСОБА_3 , відповідача ОСОБА_4 , розглянувши у підготовчому судовому засіданні у м. Кременчук цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , про зміну черговості у спадкуванні,

УСТАНОВИВ:

Представник позивачів адвокат Ульянов Р.А. звернувся до Кременчуцького районного суду Полтавської області з позовом до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , про зміну для ОСОБА_1 та ОСОБА_2 черговості одержання права на спадкування після померлої ОСОБА_5 , 1949 року народження, включивши їх до кола спадкоємців першої черги.

В підготовчому судовому засіданні поставлено на обговорення питання щодо залучення до участі у справі в якості третьої особи ? приватного нотаріуса Кременчуцького районного нотаріального округу Полтавської області Веселовського Анатолія Григоровича та витребування доказів, а саме: витребувати у приватного нотаріуса Кременчуцького районного нотаріального округу Полтавської області Веселовського Анатолія Григоровича належним чином засвідчену копію спадкової справи № 74/2024 до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Представник позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 - адвокат Ульянов Р.А. у підготовчому судовому засіданні вказав, що недоцільним є залучення до участі у справі в якості третьої особи ? приватного нотаріуса Кременчуцького районного нотаріального округу Полтавської області Веселовського А.Г., а щодо витребування у приватного нотаріуса спадкової справи не заперечував.

Представник відповідач ОСОБА_3 - адвокат Нестеренко А.В. у підготовчому судовому засіданні не заперечувала щодо залучення до участі у справі в якості третьої особи ? приватного нотаріуса Кременчуцького районного нотаріального округу Полтавської області Веселовського А.Г. та витребування у приватного нотаріуса спадкової справи.

Відповідач ОСОБА_3 у підготовчому судовому засіданні не заперечувала щодо залучення до участі у справі в якості третьої особи ? приватного нотаріуса Кременчуцького районного нотаріального округу Полтавської області Веселовського А.Г. та витребування у приватного нотаріуса спадкової справи.

Відповідач ОСОБА_4 у підготовчому судовому засіданні не заперечувала щодо залучення до участі у справі в якості третьої особи ? приватного нотаріуса Кременчуцького районного нотаріального округу Полтавської області Веселовського А.Г. та витребування у приватного нотаріуса спадкової справи.

Суд, вислухавши думку учасників справи, присутніх у підготовчому судовому засіданні, дійшов наступних висновків.

Відповідно до вимог статті 53 Цивільного процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Відповідно до статті 76 Цивільного процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до статті 77 Цивільного процесуального кодексу України належними є докази, що містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Положеннями статті 84 Цивільного процесуального кодексу України визначено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

З урахуванням викладеного, з метою повного, всебічного та неупередженого розгляду справи, суд дійшов висновку про необхідність залучення до участі у справі в якості третьої особи ? приватного нотаріуса Кременчуцького районного нотаріального округу Полтавської області Веселовського Анатолія Григоровича та про витребування доказів.

Керуючись статтями 53, 76-77, 84, 187, 258, 260 Цивільного процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИВ:

Залучити до участі у справі в якості третьої особи ? приватного нотаріуса Кременчуцького районного нотаріального округу Полтавської області Веселовського Анатолія Григоровича.

Зобов'язати приватного нотаріуса Кременчуцького районного нотаріального округу Полтавської області Веселовського Анатолія Григоровичанадати до Кременчуцького районного суду Полтавської області належним чином засвідчену копію спадкової справи № 74/2024 до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Встановити строк виконання ухвали суду - протягом 10 днів з дня отримання її копії.

Надіслати третій особі копію позовної заяви з доданим до неї документами та надати третій особі право на подання пояснень щодо позову, з викладенням своїх аргументів і міркувань на підтримку або заперечення проти позову, протягом десяти днів з дня вручення ухвали з відповідними додатками.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Ухвала суду, прийнята за результатами розгляду питання про витребування доказів, окремо не оскаржується. Заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за наслідками розгляду справи.

Учасники справи можуть отримати інформацію на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, щодо справи, яка розглядається за наступною веб-адресою сторінки: https://km.pl.court.gov.ua/sud1614/.

СуддяЖ. О. Баранська

Попередній документ
124367410
Наступний документ
124367412
Інформація про рішення:
№ рішення: 124367411
№ справи: 536/2618/24
Дата рішення: 13.01.2025
Дата публікації: 15.01.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Кременчуцький районний суд Полтавської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (12.01.2026)
Дата надходження: 07.10.2024
Предмет позову: про зміну черговості у спадкуванні у порядку ч.2 ст.1259 ЦК
Розклад засідань:
02.12.2024 13:00 Кременчуцький районний суд Полтавської області
13.01.2025 13:00 Кременчуцький районний суд Полтавської області
05.02.2025 09:10 Кременчуцький районний суд Полтавської області
02.04.2025 13:30 Кременчуцький районний суд Полтавської області
07.05.2025 14:00 Кременчуцький районний суд Полтавської області
08.07.2025 09:00 Кременчуцький районний суд Полтавської області
13.08.2025 13:30 Кременчуцький районний суд Полтавської області
29.09.2025 14:00 Кременчуцький районний суд Полтавської області
19.11.2025 14:00 Кременчуцький районний суд Полтавської області
09.01.2026 13:00 Кременчуцький районний суд Полтавської області