13 січня 2025 року Справа № 280/7613/24 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Бойченко Ю.П., розглянувши в порядку письмового, за правилами спрощеного провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 )
до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, просп. Соборний, 158-Б; код ЄДРПОУ 20490012)
про визнання визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
До Запорізького окружного адміністративного суду через систему «Електронний суд» надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - відповідач), в якій позивач (з урахуванням уточнень від 26.08.2024) просить суд:
визнати протиправним та скасувати рішення від 31.05.2024 № 083850018550 відповідача про призначення пенсії за віком позивачу в частині розміру призначеної пенсії та дати призначення пенсії;
зобов'язати відповідача переглянути рішення від 31.05.2024 № 083850018550 про призначення пенсії за віком позивачу в частині розміру призначеної пенсії, розрахувати пенсію із застосуванням довідки про заробітну плату за період з вересня 1990 року по травень 1993 року ГО «Запорізька обласна колегія адвокатів» від 21.06.2024 № 12 та у разі збільшення розміру пенсії призначити пенсію за віком у визначеному збільшеному розмірі і виплатити призначену пенсію з урахуванням раніш виплачених сум; в частині дати призначення пенсії та визначити дату призначення пенсії з 01.02.2024 - з дня набуття права на призначення пенсії за віком.
В обґрунтування заявлених вимог зазначено, що рішенням від 31.05.2024 № 083850018550 ОСОБА_1 призначено пенсію за віком з 21.05.2024. Однак, позивач вважає, що має право на призначення пенсії з 01.02.2024. Крім того зазначає, що при обчисленні розміру пенсії відповідач мав врахувати заробітну плату за період з вересня 1990 року по травень 1993 року відповідно до довідки ГО «Запорізька обласна колегія адвокатів» від 21.06.2024 № 12. З урахуванням наведено просить задовольнити позов.
Ухвалою суду від 19.08.2024 позовну заяву залишено без руху та встановлено строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10 днів від дня одержання копії ухвали суду про залишення позовної заяви без руху. Позивачем недоліки позову усунуто.
У зв'язку із перебуванням судді Бойченко Ю.П. у відпустці, питання щодо відкриття провадження у справі вирішувалося першого робочого дня - 23.09.2024.
Ухвалою суду від 23.09.2024 відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі № 280/7613/24; ухвалено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
Відповідач позов не визнав, надав відзив (вх. від 07.10.2024 № 46417), в якому зазначає, що 21.05.2024 позивач подала через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України повторну заяву про призначення пенсії за віком. В порядку екстериторіальності заяву та документи розглянуто Головним управлінням Пенсійного фонду України в Черкаській області та прийнято рішення про призначення пенсії за віком відповідно до ст. 26 Закону № 1058-IV з 21.05.2024; на підставі наданих документів страховий стаж склав 30 років 02 місяці 29 днів (зараховано по 30.04.2024). Розмір пенсійної виплати з 21.05.2024 склав 2980,00 грн. У зв'язку з відсутністю сплати страхових внесків згідно реєстру застрахованих осіб, призначити пенсію з більш раннього періоду немає законних підстав. Також, до заяви про призначення пенсії позивачем надана довідка про заробітну плату для обчислення пенсії за період з вересня 1990 по травень 1993, видана ГО «Запорізька обласна колегія адвокатів», яку направлено для перевірки до управління контрольно-перевірочної роботи. Довідка про заробітну плату не була врахована при первинному призначенні пенсії, оскільки не була перевірена відділом контрольно-перевірочних робіт через відсутність дати та реєстраційного номера документа, що суперечить вимогам п. 4.4 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2020 «Державна уніфікована система документації». В подальшому, у зв'язку з тим, що позивач звернулася із заявою про перерахунок пенсії невстановленого зразка, то зазначена заява розглядались в рамках Закону України «Про звернення громадян». Листом від 06.08.2024 № 13701-12270/Ж-02/8-0800/24 Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області надало відповідь на звернення згідно призначення пенсії та надало роз'яснення щодо підстав та умов зарахування стажу. Враховуючи наведене просить відмовити у задоволенні позову.
21.10.2024 від позивача надійшла відповідь на відзив (вх. № 48151), в якій вона заперечує проти доводів відповідача.
21.10.2024 від позивача надійшла заява (вх. № 48152), в якій позовні вимоги викладено наступним чином:
визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, яка полягає у не розгляді по суті заяви ОСОБА_1 , подану 08.07.2024 про зміну рішення від 31.05.2024 № 083850018550 про призначення пенсії за віком ОСОБА_1 в частині перерахунку розміру пенсії на підставі довідки про заробітну плату для обчислення пенсії та в частині дня призначення пенсії;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області розглянути по суті з ухваленням мотивованого рішення у відповідності до чинного законодавства заяву ОСОБА_1 , подану 08.07.2024 про зміну рішення від 31.05.2024 № 083850018550 про призначення пенсії за віком ОСОБА_1 в частині перерахунку розміру пенсії на підставі довідки про заробітну плату для обчислення пенсії за період з вересня 1990 року по травень 1993 року ГО «Запорізька обласна колегія адвокатів» від 21.06.2024 № 12 та в частині дня призначення пенсії, визначити дату призначення пенсії з 01.02.2024 ( з дня набуття права на призначення пенсії за віком).
Ухвалою суду від 18.11.2024 прийнято до розгляду заяву ОСОБА_1 про зміну позовних вимог та ухвалено розглядати справу з урахуванням змінених позовних вимог.
Позивачем пред'явлено вимогу, яка згідно пункту 3 частини шостої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) належить до справ незначної складності та підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
Частиною п'ятою статті 262 КАС України встановлено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звернулась до органу Пенсійного фонду України із заявою від 04.08.2023 за призначенням/перерахунком пенсії за віком. Заяву, за принципом екстериторіальності, розподілено для розгляду Головному управлінню Пенсійного фонду України в м. Києві.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві від 11.08.2023 № 083850018550 у призначенні пенсії відмовлено у зв'язку із відсутністю необхідного страхового стажу. У рішенні вказано, що страховий стаж позивача складає 28 років 08 місяців 26 днів при необхідному стажі 30 років.
21.05.2024 позивач повторно звернулася із заявою про призначення пенсії, яку в порядку екстериторіальності розглянуто Головним управлінням Пенсійного фонду України в Черкаській області та прийнято рішення від 31.05.2024 № 083850018550 про призначення пенсії. Згідно даного рішення, пенсію призначено з 21.05.2024, страховий стаж становить 30 років 02 місяці 29 днів.
Позивач з цим рішенням не погодилася і подала відповідачу заяву від 08.07.2024 про його зміну в частині дати призначення пенсії з 01.02.2024 та в частині розміру пенсії, з урахуванням заробітної плати за період з вересня 1990 року по травень 1993 року. До заяви додано оригінал довідки ГО «Запорізька обласна колегія адвокатів» від 21.06.2024 № 12.
Листом відповідача від 06.08.2024 № 13701-12270/Ж-02/8-0800/24 позивача повідомлено, що у зв'язку з відсутністю сплати страхових внесків згідно реєстру застрахованих осіб повернутися до питання призначення пенсії з більш раннього періоду немає підстав. Крім того, враховуючи, що позивач звернулася до відповідача в рамках Закону України «Про звернення громадян», їй повернуто оригінал довідки ГО «Запорізька обласна колегія адвокатів» від 21.06.2024 № 12 для звернення із заявою встановленого зразка відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 (далі - Порядок № 22-1).
Наведені обставини зумовили звернення ОСОБА_1 до суду з даною позовною заявою.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
В силу частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Статтею 92 Конституції України визначено, що виключно законами України визначаються основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам регулює Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV; у чинній на момент виникнення спірних правовідносин редакції).
Згідно з ч. 3 ст. 4 Закону № 1058-IV, виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються види пенсійного забезпечення, умови, норми та порядок пенсійного забезпечення.
Як встановлено частиною 1 статті 9 Закону № 1058-IV відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
За правилами частини першої статті 26 Закону № 1058-IV особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року.
Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу, зокрема, з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року - не менше 30 років.
Частиною першою статті 44 Закону № 1058-IV (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що призначення (перерахунок) пенсії здійснюється за зверненням особи або автоматично (без звернення особи) у випадках, передбачених цим Законом.
Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії здійснюється шляхом подання заяви та інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи застрахованою особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи.
Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.
Частиною другою цієї ж статті встановлено, що призначення пенсії за віком здійснюється автоматично (без звернення особи) у разі набуття застрахованою особою права на призначення пенсії за віком при досягненні пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону, на підставі відомостей, наявних у системі персоніфікованого обліку, якщо до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, особа не повідомила про бажання одержувати пенсію з більш пізнього віку.
У разі відсутності в системі персоніфікованого обліку даних про страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком (у тому числі за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку), територіальний орган Пенсійного фонду інформує застраховану особу, у тому числі через її особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду, про відсутність таких відомостей та необхідність їх подання (за наявності). Документи про страховий стаж можуть бути подані до територіального органу Пенсійного фонду або через особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду.
У відповідності до пункту першого частини 1 статті 45 Закону № 1058-IV пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
Пенсія за віком, що призначається автоматично (без звернення особи), - з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, крім випадків відсутності в системі персоніфікованого обліку відомостей про страховий стаж застрахованої особи, необхідний для призначення пенсії за віком при досягненні пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону. У разі якщо документи про страховий стаж не подані протягом трьох місяців з дня досягнення застрахованою особою пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону, вважається, що застрахована особа виявила бажання одержувати пенсію з більш пізнього віку.
Пунктом 1.1 розділу ІV Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), передбачено, що заява про призначення, перерахунок, поновлення пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший (Заява про призначення/перерахунок пенсії - додаток 1); заява про припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання (Заява про виплату пенсії - додаток 2); заява про працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (додаток 3); заява про виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера (додаток 4) подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію).
Пунктом 1.7 Порядку № 22-1 встановлено, що звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.
За правилами пункту 1.8 Порядку № 22-1 днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.
Право на призначення пенсії за віком при автоматичному призначенні (без звернення особи) визначається на підставі даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб), наявних на дату досягнення застрахованою особою пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 Закону. У разі якщо даних про страховий стаж у системі персоніфікованого обліку (у тому числі за періоди до впровадження персоніфікованого обліку) недостатньо для призначення пенсії за віком, орган, що призначає пенсію, повідомляє особу, у тому числі через її особистий електронний кабінет на вебпорталі або засобами Порталу Дія, про відсутність таких відомостей та порядок подання необхідних для призначення пенсії документів (за наявності). При надходженні документів про страховий стаж протягом трьох місяців з дня досягнення застрахованою особою пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 Закону, пенсія призначається у строк, визначений абзацом другим пункту 1 частини першої статті 45 Закону. Якщо документи не будуть подані у зазначений строк, вважається, що особа виявила бажання одержувати пенсію з більш пізнього віку.
Судом досліджено матеріали справи та встановлено, що позивач досягла віку 60 років ІНФОРМАЦІЯ_2 . Отже, за умови наявності у позивача станом на 17.01.2023 страхового стажу не менше 30 років, право на призначення пенсії за віком автоматично (без звернення особи) виникло б у неї з 18.01.2023 - з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку.
Однак, як вбачається із рішення Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві від 11.08.2023 № 083850018550, на день звернення із заявою про призначення пенсії (04.08.2023) страховий стаж позивача складав 28 років 08 місяців 26 днів при необхідному стажі 30 років.
Тобто, станом на 17.01.2023 у позивача не було достатнього страхового стажу для призначення пенсії за віком і протягом трьох місяців з дня досягнення застрахованою особою пенсійного віку (60 років) вона такого стажу не набула. Звідси, у органу Пенсійного фонду був відсутній обов'язок призначення позивачу пенсії в автоматичному режимі, без її звернення, і для призначення пенсії позивач мала вчинити активні дії - звернутися до органу Пенсійного фонду із відповідною заявою.
Набувши необхідного страхового стажу, позивач звернулася до органу Пенсійного фонду із заявою від 21.05.2024, наслідком розгляду якої стало призначення пенсії з 21.05.2024, тобто з дня звернення за пенсією, що відповідає приписам Закону № 1058-IV та Порядку № 22-1. В свою чергу, відповідач листом від 06.08.2024 № 13701-12270/Ж-02/8-0800/24 повідомив позивача про те, що підстави для призначення пенсії з більш раннього строку відсутні, що свідчить про відсутність протиправної бездіяльності із зазначеного питання.
Звідси, в даній частині позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Стосовно обчислення пенсії позивача на підставі довідки про заробітну плату для обчислення пенсії за період з вересня 1990 по травень 1993 від 21.06.2024 № 12, виданої ГО «Запорізька обласна колегія адвокатів» слід зазначити наступне.
Відповідно до частини першої статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
Згідно із пунктом 2.10 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.
Статтею 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» передбачено, що первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію.
Отже, єдиною і обов'язковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи до 01 липня 2000 року є підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами, зокрема, виписок з особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією.
Водночас, відповідачем перевірка довідки від 21.06.2024 № 12 не здійснювалась, а її оригінал було повернуто для звернення із заявою встановленого зразка відповідно до Порядку № 22-1.
Однак, суд відхиляє покликання відповідача на те, що подана заява позивача не відповідає формі, встановленій Порядком № 22-1 та зазначає, шо остання за своєю суттю є заявою про перерахунок пенсії, тобто її зміст є зрозумілим і дає можливість оцінити намір заявника.
Верховний Суд у постанові від 23.09.2024 у справі № 620/2027/23 вказав, що доступ до соціальних прав, зокрема права на призначення пенсії, є важливим аспектом забезпечення гідного життя громадян. У цьому контексті можливість подання заяви у довільній формі є ключовим елементом, що спрощує процес отримання пенсійного забезпечення та сприяє реалізації такого конституційного права.
При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду. (ч. 5 ст. 242 КАС України).
Відтак, керуючись ч. 2 ст. 9 КАС України, суд вважає за можливе для належного захисту прав позивача визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо неприйняття рішення за наслідками розгляду заяви позивача від 08.07.2024 про перерахунок пенсії за віком на підставі довідки від 21.06.2024 № 12 про заробітну плату для обчислення пенсії, виданої ГО «Запорізька обласна колегія адвокатів» та зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву позивача від 08.07.2024 про перерахунок пенсії за віком на підставі довідки від 21.06.2024 № 12 про заробітну плату для обчислення пенсії, виданої ГО «Запорізька обласна колегія адвокатів» та прийняти відповідне рішення з урахуванням висновків, викладених у цьому рішенні.
Згідно з частиною першою статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Частиною другою статті 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частиною першою статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
З урахуванням викладеного у сукупності, суд доходить висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .
Відповідно до частини третьої статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 139, 241, 243-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позовну заяву ОСОБА_1 - задовольнити частково.
2. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, просп. Соборний, 158-Б; код ЄДРПОУ 20490012) щодо неприйняття рішення за наслідками розгляду заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) від 08.07.2024 про перерахунок пенсії за віком на підставі довідки від 21.06.2024 № 12 про заробітну плату для обчислення пенсії, виданої ГО «Запорізька обласна колегія адвокатів».
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, просп. Соборний, 158-Б; код ЄДРПОУ 20490012) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) від 08.07.2024 про перерахунок пенсії за віком на підставі довідки від 21.06.2024 № 12 про заробітну плату для обчислення пенсії, виданої ГО «Запорізька обласна колегія адвокатів» та прийняти відповідне рішення з урахуванням висновків, викладених у цьому рішенні.
4. У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
5. Судові витрати зі сплати судового збору в сумі 968 (дев'ятсот шістдесят вісім) гривень 96 копійок присудити на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, просп. Соборний, 158-Б; код ЄДРПОУ 20490012).
Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення складено та підписано 13.01.2025.
Суддя Ю.П. Бойченко