Справа № 717/75/25
Номер провадження 3/717/72/25
14 січня 2025 року селище Кельменці
Суддя Кельменецького районного суду Чернівецької області Кудиба З. І., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 90 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , -
ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 90 КУпАП за те, що 19 листопада 2024 року близько 5 год 00 хв на р. Дністер поблизу с. Вороновиця Кельменського району Чернівецької області він спільно з ОСОБА_2 здійснював незаконний вилов водних біоресурсів біля берега забороненим знаряддям лову (трьома сітками) та виловив вирезуба причорноморського - 1 шт вагою 0,5 кг, чим порушив ч. 1 статті 27, п.п. 3, 4, 15 ч. 2 ст. 63 Закону України «Про тваринний світ», підп. 1 п. 1 та підп. 3 п. 5 розділу IV Правил любительського рибальства, внаслідок чого була спричинена матеріальна шкода в розмірі 10 000 (десяти тисяч) гривень 00 коп.
Вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку про необхідність їх передання прокурору відповідно до ст. 253 КУпАП.
Згідно зі ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до положень ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як вбачається з матеріалів про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 90 КУпАП стосовно ОСОБА_1 , по вказаному факту внесені відомості в ЄДРДР за № 12024263100000170 від 19 листопада 2024 року.
Відповідно до вимог ст. 253 КУпАП, якщо при розгляді справи орган (посадова особа) прийде до висновку, що в порушенні є ознаки кримінального правопорушення, він передає матеріали прокурору або органу досудового розслідування.
З врахуванням вказаних обставин суд вважає за необхідне направити вказані матеріали прокурору для вирішення питання щодо організації проведення досудового розслідування для встановлення підстав притягнення осіб, причетних до вчинення правопорушення, до кримінальної відповідальності.
Керуючись ст. ст. 247, 280, 283, 284 КУпАП, суддя, -
матеріали справи щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності зач. 2 ст. 90 КУпАП направити керівнику Дністровської окружної прокуратури, оскільки в діях особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, є ознаки кримінального правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.