Справа №: 398/2025/24
провадження №: 1-кс/398/17/25
Іменем України
"13" січня 2025 р. Суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 , розглянувши заяву захисника обвинуваченого ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у кримінальному провадженні за № 42023120000000202 внесеного до ЄРДР 07.12.2023 щодо розгляду заяви про відвід судді,
В провадженні Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області перебуває кримінальне провадження відносно ОСОБА_4 та ОСОБА_2 за ч. 3 ст. 368 КК України, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України в рамках кримінального провадження № 42023120000000202 внесеного до ЄРДР 07.12.2023, розгляд справи одноособово здійснює суддя ОСОБА_5 .
Захисником обвинуваченого ОСОБА_2 - ОСОБА_3 було подано заяву про відвід судді ОСОБА_5 , дана заява, згідно протоколу автиматизованого розподілу судової справи між суддями була передана на розгляд судді ОСОБА_1 .
Розгляд заяви у судовому засіданні 09.01.2025 відкладнено на 22.01.2025 о 15:00 год. у зв'язку з неявкою обвинувачених.
Захисник обвинуваченого ОСОБА_2 - ОСОБА_3 на електронну адресу суду направив клопотання про проведення судових засіданнь в режимі відеоконференції за допомогою власних засобів.
Відповідно до вимог п.п. 1, 5 ч. 1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження) у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров'я або з інших поважних причин та у разі наявності інших підстав, визнаних судом достатніми.
Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження, що відповідає положенням ч.2 ст. 336 КПК України.
Частина 9 ст. 336 КПК України регламентує, що дистанційне судове провадження може здійснюватися у судах першої інстанції під час здійснення судового провадження з будь-яких питань, розгляд яких віднесено до компетенції суду.
На підставі викладеного, з метою забезпечення оперативності судового провадження у розумний строк, вважаю за доцільне проведення дистанційного судового провадження в режимі відеоконференції.
Керуючись ст. 336 КПК України, суддя
Клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 про проведення судового засідання в режимі відео конференції - задовольнити.
Провести судове засідання з розгляду заяви про відвід судді у кримінальному провадженні № 42023120000000202 внесеного до ЄРДР 07.12.2023, яке відбудеться 22 січня 2025 року о 15 год 00 хв год у приміщенні Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області, розташованому за адресою: Кіровоградська область, місто Олександрія, вулиця Григорія Сокальського, 76 та всі наступні судові засідання, в режимі відеоконференції за допомогою судової системи відеоконференцзв'язку EASYCON.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_6