Справа № 451/1776/24
Провадження № 3/451/18/25
іменем України
13 січня 2025 року місто Радехів
Суддя Радехівського районного суду Львівської області Патинок О.П., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли із Відділення поліції №1 Шептицького РВП ГУ НП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП: НОМЕР_1 , із середньо-технічною освітою, працюючого водієм в ТзОВ «Вавілон фуд», розлученого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , із слів раніше до кримінальної чи адміністративної відповідальності не притягався,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП,
із участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , якому роз'яснені права, передбачені ст. 268 КУпАП, потерпілого - ОСОБА_2 , якому роз'яснені права, передбачені ст. 269 КУпАП,
ОСОБА_1 - 06.12.2024 о 15 год. 41 хв. на вул. Львівська в м.Радехів Шептицького району Львівської області, керуючи транспортним засобом марки «IVECO DAILY 70C17» д.н.з. НОМЕР_2 , по вул. Галицькій при виїзді на перехрестя вулицею Львівська, не надав переваги в русі автомобілю «SКODA FABIA» д.н.з. НОМЕР_3 , який рухався з правого боку по вул. Львівській та скоїв з ним зіткнення. При ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, чим порушив вимоги п. 14.12 ПДР України, своїми діями скоїв правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
07.01.2025 та 08.01.2025 від ОСОБА_1 надійшло клопотання про долучення доказів, зокрема характеристики та протоколу №01/24 зборів трудового колективу ТзОВ «Вавілон фуд», де останні заявили клопотання про застування до ОСОБА_1 ст. 22 КУпАП; 13.01.2025 в залі судових засідань у задоволенні клопотання ТзОВ «Вавілон фуд» було відмовлено.
В судовому засіданні ОСОБА_1 погодився із обставинами, які викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, серії ЕПР1 №190170 від 06.12.2024, вину визнав, просив суворо не карати та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
Потерпілий ОСОБА_2 в судовому засіданні просив застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу та показав, що ОСОБА_1 частково відшкодував заподіяну ним шкоду.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , потерпілого, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, виходячи з наступного.
Згідно із положеннями ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 255 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218-221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ, тобто органи Національної поліції.
На підставі положень ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадській організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі змісту ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідальність за ст. 124 КУпАП наступає за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Відповідно до п. 16.12 ПДР України на перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов'язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, де організовано круговий рух.
Вина правопорушника у вчиненні вказаного ДТП підтверджується: даними протоколу про адміністративне правопорушення, серії ЕПР1 №190170 від 06.12.2024; схемою місця ДТП, від 06.12.2024; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 06.12.2024; письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 06.12.2024; фототаблицею до ДТП (ЄО №5021) з місця події від 06.12.2024; відомостями, що містяться в рапортах поліцейського СРПП ВП №1 Шептицького РВП ГУ НП у Львівській області Т. Рудика від 06.12.2024, 18.12.2024; визнавальними поясненнями ОСОБА_3 , які були надані в залі судових засідань та іншими дослідженими матеріалами справи.
Згідно зі ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, полягає у порушенні учасниками дорожнього руху, відповідно, Правил дорожнього руху України, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Дії особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, слід правильно кваліфікувати за ст. 124 КУпАП як порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
Положення Кодексу України про адміністративні правопорушення відображають принцип індивідуалізації адміністративної відповідальності, який означає відповідність заходу впливу, який обирається для порушника, меті адміністративної відповідальності.
Враховуючи характер та обставини вчиненого правопорушення, вважаю, що до останнього слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті ст. 124 КУпАП у виді штрафу - 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, розмір якого згідно з положеннями ст. 4 Закону України «Про судовий збір» №3674-VI від 08.07.2011, становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. 9, 23, 33, 34, 40-1, ст. 124 КУпАП та, керуючись ст. 245, 251, 252, 280, 283-285, 294 КУпАП,
постановив:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст. 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом та відповідно до вимог ст. 308 цього Кодексу з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців, що обчислюється з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Радехівський районний суд Львівської області прокурором у випадках, передбачених ч.5ст. 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено.
СуддяО. Патинок