Справа № 932/13092/24
Провадження 3/932/5617/24
про повернення протоколу на дооформлення
13 січня 2025 року суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Клепка Л.І., розглянувши адміністративний протокол, який надійшов з Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Департаменту патрульної поліції, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративне правопорушення, -
Згідно протоколу серії ЕПР1 №175450, 16.11.2024 о 23 год. 00 хв. водій ( хто - у фабулі не зазначено) керував транспортним засобом (яким - у фабулі не зазначено) з явними ознаками наркотичного сп'яніння, а саме - поведінка, яка не відповідає обстановці, тремтіння пальців рук, неприродна блідість обличчя. Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку водій відмовився, чим порушив п.2.5 ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.130 КУпАП (олівцем внесено виправлення - ч.3 ст.130 КУпАП).
Ознайомившись з протоколом та доданими до нього матеріалами, вважаю, що адміністративний протокол не може бути призначено до судового розгляду і підлягає поверненню до Управління патрульної поліції у Дніпропетровській області для дооформлення, виходячи з такого.
Згідно статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративні правопорушення вирішує, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
За змістом ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Порядок оформлення протоколів працівниками Національної поліції регламентується Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 №1376.
Згідно п.9 розділу ІІ вказаної Інструкції, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення у графі «дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення» - суть адміністративного правопорушення (повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол).
Як вбачається зі змісту протоколу, фабула адміністративного правопорушення викладена неповно. В ній не відображено, хто керував транспортним засобом та яким, хто відмовився від проходження огляду на стан сп'яніння, а у пункті 8 протоколу, де зазначається про передбачену відповідальність, ст.130 ч.1 КУпАП без будь-яких застережень виправлена на ч.3 ст.130 КУпАП. З титульного та супровідного листів справи також вбачається, що протокол відносно ОСОБА_1 направлений на розгляд суду за ч.3 ст.130 КУпАП. Про те, що особа притягається до адміністративної відповідальності за ст.130 КУпАП не вперше, свідчать і додані до протоколу картки обліку адміністративного правопорушення.
Згідно ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності. Натомість, виявлені недоліки протоколу не дозволяють призначити його до судового розгляду.
Згідно п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17.10.2014 № 11, норми Кодексу України про адміністративні правопорушення не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу, вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Приймаючи до уваги наведене та керуючись ст.ст.256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
Протокол про адміністративне правопорушення ЕПР1 №175450 від 16.11.2024 відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст.130 КУпАП повернути до Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області для його належного оформлення.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя Л.І. Клепка